Soru 18.000TL bütçe ile telefon tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Luna05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar 18.000TL bütçeyle telefon alacağım başta iPhone 11 düşündüm fakat özellikle ekran konusunda çok yetersiz olduğuna dair bir sürü kişiden geri dönüş aldım kısaca 18.000TL etmez diyorlar. Bütçe arttırıp iphone 12 alacak durumda değilim arada 10bin TL fark var onu karşılayamam maalesef. İphone'dan yana bir şey çıkmayınca Android telefon aramaya başladım S22 ve S21FE modelini önerenler oldu fakat S22 modelinin bataryasına ve ısınma sorununa dair çok fazla kötü yorum gördüm ondan aklım karıştı. Sizce 18.000TL bütçe hangi telefonda değerlendirilmeli? S22'nin ısınma ve batarya sorunu cidden söylendiği kadar kötü mü? Birisi şarjın 2 saat gittiğini söylemiş henüz geçen yıl çıkan telefonun şarjı 2 saat mi gidiyor bilginiz var mı? Telefonda pek oyun oynamıyorum nadiren takılıyorum genelde dizi, film, video falan izlerim profesyonel fotoğrafçı falan değilim ama 18bin TL saydığım fiyatın kamerasına da önem veriyorum. Cevaplayan herkese teşekkürler.

Samsung Galaxy S22 128 GB 5G Beyaz Cep Telefonu (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bulduğum S22 linki bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemeyi unutmuşum IOS delisi değilim hatta şimdiye dek hiç IOS kullanmadım Apple'da aklımı çelen 4-5 yıllık da olsa cihazların para ediyor olması, olası bir durumda kolay satılabilmesi. İlla iPhone olsun 2. el olsun kafasında değilim yani.

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba, elimde OLED ve IPS LCD ekranlı iPhonelar var ve arada ki fark büyütüldüğü gibi değil. XS Max'den iPhone 11'e geçiş yaptığım zaman bile ekranı beni neredeyse rahatsız etmemişti. Bunun en büyük nedeni ise iOS. Ortam koşullarına ve size bağlı olarak renkler ile oynayarak daha canlı ekran hissiyatı yaratıyor.

iPhone 11'in fiyatları şuan lüzumsuz arttı. Şimdilik tavsiyem 1 Şubatta lansmanı yapılcak olan Samsung Unpacked etkinliğini beklemen. S23 ailesinin tanıtılması ile beraber S22'nin fiyatı ucuzlayabilir ve S23 bütçe aralığında satışa çıkarsa alabilirsin.

beyzanurbaysan

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
218
Şu iki seçeneğe göz atabilirsin iyi işler çıkarıyor.
Samsung Galaxy A73 Xiaomi 12T linkleri de ekledim bence göz at

Merhaba, elimde OLED ve IPS LCD ekranlı iPhonelar var ve arada ki fark büyütüldüğü gibi değil. XS Max'den iPhone 11'e geçiş yaptığım zaman bile ekranı beni neredeyse rahatsız etmemişti. Bunun en büyük nedeni ise iOS. Ortam koşullarına ve size bağlı olarak renkler ile oynayarak daha canlı ekran hissiyatı yaratıyor.

iPhone 11'in fiyatları şuan lüzumsuz arttı. Şimdilik tavsiyem 1 Şubatta lansmanı yapılcak olan Samsung Unpacked etkinliğini beklemen. S23 ailesinin tanıtılması ile beraber S22'nin fiyatı ucuzlayabilir ve S23 bütçe aralığında satışa çıkarsa alabilirsin.
ancak s22 modelinin ikinci elini o fiyata alır diye düşünüyorum ben

Luna05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Fiyatların ucuzlayacağı kesin mi ve ne kadarlık bir ucuzlama söz konusu olabilir malum ülkemizde teknoloji ürünlerine her geçen gün bin lira zam geliyor. S23 çıkınca üstüne zam gelirse S22'yi de alamayabilirim. S23'e 25bin TL civarında çıkacak diyorlar o bütçeye yükseltemem maalesef. Bir de bu ucuzlama tahmini ne zaman olur Şubat ayında S23 açıklandığı gibi bir düşüş olur mu yoksa Mart Mayıs aylarını falan mı beklemem gerekir?

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Fiyatların ucuzlayacağı kesin mi ve ne kadarlık bir ucuzlama söz konusu olabilir malum ülkemizde teknoloji ürünlerine her geçen gün bin lira zam geliyor. S23 çıkınca üstüne zam gelirse S22'yi de alamayabilirim. S23'e 25bin TL civarında çıkacak diyorlar o bütçeye yükseltemem maalesef.
Genelde ıphone tarafında dediğiniz oluyor zam üstüne zam geliyor ama samsung tarafında s23 çıktıktan sonra sürekli piyasasını takip etmek gerekli s22 fiyatı düşebilir. Eğer yükselirsede 12t bu bütçede alınabilecek en makul telefon gibi duruyor.

Luna05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Genelde ıphone tarafında dediğiniz oluyor zam üstüne zam geliyor ama samsung tarafında s23 çıktıktan sonra sürekli piyasasını takip etmek gerekli s22 fiyatı düşebilir. Eğer yükselirsede 12t bu bütçede alınabilecek en makul telefon gibi duruyor.
Peki ne kadarlık bir fiyat düşüşü olur bir tahmininiz var mı? 500-1000TL kar için yeni bir vergiyle falan telefonun fiyatının daha da uçmasını riske atmam istemem. Xiaomi telefon istemiyorum 3 yıl Note 8 kullandım şuan Note 11 kullanıyorum alalı 3 ay falan oldu şimdiden donmalara çökmelere başladı satmaya kalkışınca da kimse yüzüne bakmıyor.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Şu iki seçeneğe göz atabilirsin iyi işler çıkarıyor.
Samsung Galaxy A73 Xiaomi 12T linkleri de ekledim bence göz at

ancak s22 modelinin ikinci elini o fiyata alır diye düşünüyorum ben
Akakçe den baktığım zaman S22 modelleri tam 18.000TL bütçe sınırında dolaşıyor.
Ek olarak Xiaomi 12T gözümden kaçmış. Fiyat banında ve Türkiye şartlarına göre F/P telefon.
Fiyatların ucuzlayacağı kesin mi ve ne kadarlık bir ucuzlama söz konusu olabilir malum ülkemizde teknoloji ürünlerine her geçen gün bin lira zam geliyor. S23 çıkınca üstüne zam gelirse S22'yi de alamayabilirim. S23'e 25bin TL civarında çıkacak diyorlar o bütçeye yükseltemem maalesef. Bir de bu ucuzlama tahmini ne zaman olur Şubat ayında S23 açıklandığı gibi bir düşüş olur mu yoksa Mart Mayıs aylarını falan mı beklemem gerekir?
Kesin ucuzlayacak yada ucuzlayamacayacak diye bir şey söylemem maalesef ki mümkün değil. Apple tarafında yeni ürünler geldiği zaman fiyatlar sürekli artsa da Samsung, Türkiye pazarı için eski cihazlarına özel fiyatlandırma yapabiliyor.

Şuan ki kur ve tarih için Samsung S22 modelini beklemeden satın almanız en sağlıklı durum olacaktır o zaman.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhabalar 18.000TL bütçeyle telefon alacağım başta iPhone 11 düşündüm fakat özellikle ekran konusunda çok yetersiz olduğuna dair bir sürü kişiden geri dönüş aldım kısaca 18.000TL etmez diyorlar. Bütçe arttırıp iphone 12 alacak durumda değilim arada 10bin TL fark var onu karşılayamam maalesef. İphone'dan yana bir şey çıkmayınca Android telefon aramaya başladım S22 ve S21FE modelini önerenler oldu fakat S22 modelinin bataryasına ve ısınma sorununa dair çok fazla kötü yorum gördüm ondan aklım karıştı. Sizce 18.000TL bütçe hangi telefonda değerlendirilmeli? S22'nin ısınma ve batarya sorunu cidden söylendiği kadar kötü mü? Birisi şarjın 2 saat gittiğini söylemiş henüz geçen yıl çıkan telefonun şarjı 2 saat mi gidiyor bilginiz var mı? Telefonda pek oyun oynamıyorum nadiren takılıyorum genelde dizi, film, video falan izlerim profesyonel fotoğrafçı falan değilim ama 18bin TL saydığım fiyatın kamerasına da önem veriyorum. Cevaplayan herkese teşekkürler.

Samsung Galaxy S22 128 GB 5G Beyaz Cep Telefonu (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bulduğum S22 linki bu.

Eklemeyi unutmuşum IOS delisi değilim hatta şimdiye dek hiç IOS kullanmadım Apple'da aklımı çelen 4-5 yıllık da olsa cihazların para ediyor olması, olası bir durumda kolay satılabilmesi. İlla iPhone olsun 2. el olsun kafasında değilim yani.
Birisi şarjın 2 saat gittiğini söylemiş henüz geçen yıl çıkan telefonun şarjı 2 saat mi gidiyor bilginiz var mı?

O birisi telefonu hangi ayarlarda nasıl kullandığını da söylemiş mi, cevap hayır.
Bluetooth-gsm şebeke-konum gibi her şey açık, arka planda bir çok uygulama açık, ekran çözünürlüğü FHD,de ve ekran 120Hz,de olup bir de üzerine en ağır oyunu açarsan belki o zaman 2 saat sonra batarya biter, ben şuna benzetiyorum bunu, aracım 1.2 motor ama kilometrede 5 bin motorlu bir jep kadar 10 litre benzin tüketiyor, e arkadaş araçta 6 kişi ve birde üzerine rampa, yetmez gibi bir de arakada karavan çekiyorsan e bi zahmet 10 litre benzin de tüketsin yani, umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir?

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,439
Xiaomi 12t alınabilir yada s22 alabilirsiniz ama bütçenin ya tam sınırındadır yada 1tık daha fazladır.

Buğra!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
S22'yi ilk aldığımda hiçbir özelliğini kısmadan kullandım. İlk iki hafta 3 - 3.30 saat ekran süresi alıyordum. Şimdi ise cihaz bir aylık ve 4.30-5 saat ekran süresi alıyorum. Isınma konusuna gelince normal kullanımda telefonda hafif bir ılıklık hissediyorsun. Kamera uygulamasında fazla vakit geçirdiğinde cihaz ısınıyor ancak söylenilen kadar aşırı bir ısınma değil. Oyun oynamadığım için o konu hakkında yorum yapamıyorum. Ekranı gerçekten çok çok güzel. Kamerası gayet iyi çok güzel ve kaliteli fotoğraflar çekebilirsin. Video kısmında bir iPhone olmasa da seni tatmin edecektir.
Cihazın sıkıntılarına gelecek olursak bazı uygulamalarda 120HZ stabil çalışmıyor 60HZ'e düşüyor ve bunu net bir şekilde hissediyorsun. 4K 30FPS HDR10+ videolar çekerken istisnasız kasma ve donma meydana geliyor özellikle lens geçişlerinde daha fazla oluyor. Onun haricinde 4K 60FPS, 4K 30FPS videolar gayet stabil ve güzel, donma kasma gibi şeyler olmuyor.

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Cihazı ilk aldığımda hiçbir özelliğini kısmadan kullandım. İlk iki hafta 3 - 3.30 saat ekran süresi alıyordum. Şimdi ise cihaz bir aylık ve 4.30-5 saat ekran süresi alıyorum. Isınma konusuna gelince normal kullanımda telefonda hafif bir ılıklık hissediyorsun. Kamera uygulamasında fazla vakit geçirdiğinde cihaz ısınıyor ancak söylenilen kadar aşırı bir ısınma değil. Oyun oynamadığım için o konu hakkında yorum yapamıyorum. Ekranı gerçekten çok çok güzel. Kamerası gayet iyi çok güzel ve kaliteli fotoğraflar çekebilirsin. Video kısmında bir iPhone olmasa da seni tatmin edecektir.
Cihazın sıkıntılarına gelecek olursak bazı uygulamalarda 120HZ stabil çalışmıyor 60HZ'e düşüyor ve bunu net bir şekilde hissediyorsun. 4K 30FPS HDR10+ videolar çekerken istisnasız kasma ve donma meydana geliyor özellikle lens geçişlerinde daha fazla oluyor. Onun haricinde 4K 60FPS, 4K 30FPS videolar gayet stabil ve güzel, donma kasma gibi şeyler olmuyor.
Telefon ne hocam ?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Merhabalar, öncelikle o fiyat bandında alabileceğiniz en kaliteli telefon Galaxy S22 olur. Kamera olarak muadili iPhone 13'den çok daha iyi, 13 Pro Max sensörü olan iPhone 14 ile baş ediyor kendisi. Batarya kısmına gelecek olursak evet batarya kötü denilebilir ama bütün amiral gemilerinde böyle. Mobil veride 3-4 saat Wi-Fi'da 6-7 saat sot alabilirsin. Isınma problemi yok, muadili iPhone 13'den 3-4 derece daha fazla ısınıyor bu kadar. Throttle yemezsin, sadece Genshin'de yersin onda da zaten 13 Pro Max bile throttle yiyor. S22'nin kompaktlığı, arayüzünün kullanışlığı ve kullanılan malzemenin kalitesi hiçbir Xiaomi muadilinde yok. Ayrıca iPhone 11 modelini düşünme bile, gerek SoC, gerek kamera, gerek panel ve özellikle gerek tasarım olarak S22 modelinden çokça geri kalmış bir modeldir.

S23'de 25.000 TL'den az olmaz, her an S22 modelinede zam gelebilir.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
s23 beklemeni öneririm. Şuan alacaksan S22. İphone 11 alınmaz yurt dışında 400 dolar olan iphone ile 800 dolar samsung telefon ülkemizde aynı fiyatta :D Apple Türkiyedeki tüketicileri zerre önemsememesine rağmen bizimkiler applea bayılıyor ona şaşırıyorum.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Android telefona 18 bin verilmez 2-3 ay sonra 10 liraya ilanda bekler 18 e orta şeker iphone 12 bulursan al
İphone 12 64gb Yurt dışında 800 dolar ve S22 128gb ta 800 dolar
Şimdi burada herşey okey ama sonrasında Türkiye fiyatlarına bakıyoruz kişi 18k ya iphone 12 yi ikinci el alırken samsung s22 yi sıfır alabiliyor :D

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
İphone 12 64gb Yurt dışında 800 dolar ve S22 128gb ta 800 dolar
Şimdi burada herşey okey ama sonrasında Türkiye fiyatlarına bakıyoruz kişi 18k ya iphone 12 yi ikinci el alırken samsung s22 yi sıfır alabiliyor :D
iPhone 12 800 dolar değil hocam, 600 küsür dolar civarlarında, S22 ise 849 dolar. Ayrıca Android değer kaybeder tamamen hurafeden ibaret, arkadaş Note 20 Ultra'nın, S22 Ultra'nın veya düz S22'nin sıfır fiyatına baksın sonra 2. el ilanına baksın. :D

Luna05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler herkese S22'de karar kıldım S21 FE düşündüm lakin işlemci, yazılım, kamera vesaire konusunda S22'den geri kaldığından vazgeçtim batarya konusunda da pek şey etmedim biterse şarja takarım olur biter. Telefonu da 1-2 güne almayı planlıyorum fiyatlar düşer umuduyla Mart-Mayıs aylarını bekleyip bir anda 20bin lira olması riskini almak istemiyorum. Sadece bir sorum kaldı S22 kullanan herkes telefonun 1 hafta sonra açıldığını söylüyor bunun açıklamasını da telefonun ilk hafta optimizasyonla, yazılımlarla arka planda çalıştığını falan söylüyorlar 1 hafta sonra telefon yerine oturuyormuş dediklerine göre. Böyle bir durum hep var mı ve doğal bir şey mi yani telefonu aldıktan sonra 2. gün cayır cayır yanmasına ve 2 saat sonra şarjının bitişine denk gelir miyim olursa ne yapmam gerek direk iade veya servise mi yoksa beklemeli miyim?

Buğra!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Teşekkürler herkese S22'de karar kıldım S21 FE düşündüm lakin işlemci, yazılım, kamera vesaire konusunda S22'den geri kaldığından vazgeçtim batarya konusunda da pek şey etmedim biterse şarja takarım olur biter. Telefonu da 1-2 güne almayı planlıyorum fiyatlar düşer umuduyla Mart-Mayıs aylarını bekleyip bir anda 20bin lira olması riskini almak istemiyorum. Sadece bir sorum kaldı S22 kullanan herkes telefonun 1 hafta sonra açıldığını söylüyor bunun açıklamasını da telefonun ilk hafta optimizasyonla, yazılımlarla arka planda çalıştığını falan söylüyorlar 1 hafta sonra telefon yerine oturuyormuş dediklerine göre. Böyle bir durum hep var mı ve doğal bir şey mi yani telefonu aldıktan sonra 2. gün cayır cayır yanmasına ve 2 saat sonra şarjının bitişine denk gelir miyim olursa ne yapmam gerek direk iade veya servise mi yoksa beklemeli miyim?
Yukarda yazmıştım dostum. S22'yi alalı 1ay oldu hiçbir kullanımımda cayır cayır yanma gibi bir şeyi deneyimlemedim normal bir telefon ne kadar ısınırsa o da o kadar ısındı.
Cihaz kendini ilk haftalarda optimize ediyor. İlk zamanlarda 3 saat gibi komik ekran süresi bile almıştım ama şimdi ortalama 5 saat alıyorum. Yine çok iyi değil ama bana yetiyor.
Cihazı aldıktan sonra iki hafta cihaza süre ver. Eğer ekran süren hiç artmadıysa, telefon aşırı ısınıyorsa bir sorun var demektir. Ona göre de hareket edersin.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun hocam. Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bir abonelik satın almıyor bir cihaz alıyorsunuz. 1 hafta sonra cihaz optimizasyon falan dedirtmez millet yerler Samsung u.

jelibonlu makarna

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
46

Bulduğum S22 linki bu.

Ben samsung galaxy a32 kullanıyorum 2 yıl önce çıktı ama gayette iyi biraz durma sorunları oluyor sadece

Luna05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun hocam. Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bir abonelik satın almıyor bir cihaz alıyorsunuz. 1 hafta sonra cihaz optimizasyon falan dedirtmez millet yerler Samsung u.
Birkaç sitede yorumları inceledim forumlarda da araştırdım birçok kişide 1 haftadan sonra açıldığı yazıyor. İlk hafta çok fazla ısı probleminin ve şarjın ciddi miktarda hızlı bittiğini sonradan giderek açıldığını söylüyorlar. İlk birkaç gün 3 saat giden şarjın 7.5 saatlere kadar çıktığını söyleyenler oldu ama ilk hafta problemi herkeste var sanırsam. Teşekkür ederim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Her yerde konusulan fiyatlar bunlar.

Samsung s23 serisi fiyat listesi !
S23 128gb 29.500tl
S23 256gb 32.500
S23 plus 256gb 38.999tl
S23 plus 512gb 41.500
S23 Ultra 256gb 44.999
S23 Ultra 512gb 48.999tl
S23 Ultra 1T 51.999tl

Sahsen boyle olmasa bile buna yakin olacaktir bence. O fiyat bandinda ben olsam S22 alirim. Xiaomi'den uzak durun ozellikle MIUI guncellemeleri icinden geciyor cihazin.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Birkaç sitede yorumları inceledim forumlarda da araştırdım birçok kişide 1 haftadan sonra açıldığı yazıyor. İlk hafta çok fazla ısı probleminin ve şarjın ciddi miktarda hızlı bittiğini sonradan giderek açıldığını söylüyorlar. İlk birkaç gün 3 saat giden şarjın 7.5 saatlere kadar çıktığını söyleyenler oldu ama ilk hafta problemi herkeste var sanırsam. Teşekkür ederim
Şarj kalibirasyonu denilen bir gerçek var hocam.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Her yerde konusulan fiyatlar bunlar.

Samsung s23 serisi fiyat listesi !
S23 128gb 29.500tl
S23 256gb 32.500
S23 plus 256gb 38.999tl
S23 plus 512gb 41.500
S23 Ultra 256gb 44.999
S23 Ultra 512gb 48.999tl
S23 Ultra 1T 51.999tl

Sahsen boyle olmasa bile buna yakin olacaktir bence. O fiyat bandinda ben olsam S22 alirim. Xiaomi'den uzak durun ozellikle MIUI guncellemeleri icinden geciyor cihazin.
S21-S22 Ve ultraları plusları türkiye pazarında satmadı tutmadı pek kimsede görmedim bunların eskilerinin ucuzluk versiyonları var S20-s21 fe diye geçiyor düşük gelirliler onları tercih etti hep onun haricinde samsung orta üst ve üst segmentte türkiyede 2-3 yıldır Çok kötü fiyatları hiç rekabetçi değil sen es 20 ultra ya 45.000 TL dersen hiç kimse düşünmez gider iphone 14 pro alır zaten şu an öyle oluyor dört aydır stok bulunmadı 100 binlerce sattı es 22 ultra indirim üstüne indirim geldi yine kimse yüzüne bakmadı üzgünüm android en iyi cihaz bile olsa Türkiye’de rekabet edebilmesi için iphone 14 pronun baz versiyonunun yarı fiyatı yada %60 ı kadar olması gerek Türkiye’de böyle bir algı var buna yapacak hiçbir şey yok ben ne android savunuyorum ne Apple savunuyorum ben küçükken üniversite Çağlar’ında millet yedi Plus mı alsam s7 mi alsam diye düşünürdü ama Samsung bu fiyatlarla Türkiye’de kesinlikle rekabet edemiyor soyledigim biraz iddialı ama büyük ihtimalle doğru olacak %99 söylüyorum es 22 ultranın çıktığı tarihi itibari ile sattığı toplam satışı sadece 14 pronun mor rengi bir günde yapmıştır Samsung fiyatları kesinlikle rekabetçi değil es 23 ultranın satış yapabilmesi için en fazla 25 26 yoksa görüyoruz yani ben daha hiç kimsede 21 s 22 ultra görmedim media markette falan da sormuştum 14 pro serisi 4 aydır yok çekerken millet 10 milyar ucuza s22 ultranın yüzüne bakmıyor demişti bunun sebebi de Şundan kaynaklı maalesef acı gerçek insanları artık ev araba alayım para biriktireyim kafasında değiller telefonu bir yatırım amaçlı olarak görüyorlar Apple değerini koruyor Samsung korumuyor çünkü talep yok ben de Apple savunuyorum ne Samsung savunuyorum sosyolojik olarak düşüncemi ve paylaşıyorum daha iyidir daha kötüdür bir şey diyemem ama 25.000 TL üstüne çıktığın anda gider bizim millet iphone 13 alır 30 bin bütçesi varsa zaten samsunga bakmaz bile satış rakamları ortada dünya için bilemem Türkiye’de telefon son beş yıldır yatırım aracı olarak görülüyor millet altına dövize hisse senedine yatırım yapacağını telefonu yatırım hem paramı korurum hem de kullanırım derdinde

Son mesajlar