17 aralık türkiye rüşvet yolsuzluk günü kutlu olsun

Bu konuyu okuyanlar

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Hocam ben diyeceğimi dedim. Sana cevap verenler başka konularda maklube'ye zamanında kaşık sallayanlar ve "hata ettik" diyenler.

Ben "Kefaretinizi ödeyin ulan" demiyorum.

Empati yapın diyorum.

Ahlaklı olsunlar, vicdanlı olsunlar.

İnsan hayatını öne çıkarsınlar.

Bambaşka bir kesim var şu anda gençler içinde, işsiz güçsüz, ezilmiş. Yumruklarını sıkıyor.

Ak Partiye gönül vermiş arkadaşlarım tanıdıklarım bile bana "Astegon sana ettiğim laflardan dolayı özür dilerim" diyebildi geçtiğimiz ay.

Kendileri zamanında eziliyordu. Başörtüsü sebebiyle zulme uğrayan kesim, iktidarın altın nimetleri ile en güzel sitelerde, en harika araçlara binerek binlerce dolarlık eşyalar kullanmaya başladı.

Bu lüks ve şatafat içinde değilken bu partizan arkadaşların yakınları, müslüman olmanın erdemi ile ilgili muhabbetler ederlerdi. Şimdilerde yaşlarını alanlar "Reis" diyerek CB'nın yanında. Başka kimseyi dinlemiyorlar. Ama bazı toplantılarda bu insanların rahatsızlığı çok yüksek seviyelerde. Ne yapacaklarını bilemez durumdalar ve "Böyle olmamalıydı" diyenler var.

17 senedir bu bolluğun içerisinde nemalanan gençlik ise "Ulan elimizdekiler kaybolacak" diyerek acayip şeyler yapıyorlar. Çünkü o gençlik hep bolluk içinde, para içinde yaşadı.

Korkmayın arkadaşlar. Refah varsa hep beraber yararlanalım. Ama "Hep bana, hep bana" ile olmaz. Sürdürülebilir bir şey değil bu.

Gelin beraber kalkınalım. Kardeşçe paylaşalım.

ha yok olmaz diyorsanız o zaman sonuçlarından korkuyorum... Tepesi atmaya yakın çok kesim var. "YETER ULAN" demeye yakınlar.
Bahsettiğiniz kesim kimsenin özgürlük alanını gasp etmedi sadece elinden alınan özgürlüğünü yaşamaya başladı, peki bu özgürlüğü bu kesimin elinden alanlar hangi bedeli ödüyor, ben diyeyim hiç bir bedel ödemiyor çünkü bizlerde öyle bir dert yok, herkes kanunlar çerçevesinde eşittir ve kimsenin yemesine içmesine, giyim kuşamına karışılmaz.. Bu tehdit dilini de bir kenara koymanı tavsiye ederim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bana yalan haber paylaşıyor diyorsunuz ama kendiniz montajlı fotoğraf paylaşmaktan çekinmiyorsunuz

bundan böyle montajlı fotoğraflar paylaşıp banada yalan haber paylaşıyor demeyin sakın
al orjinali utanırsın belki yüzün kızarır

Orada kaç tane foto var, hepsi mi montaj, bitanesi için kendini adeta dedektif gibi bozmuş, ama diğerlerine bir cümle sarf edememişsin korkudan...!
Bebek katilleri ile yürüyenler, fetö şeytanıyla da gayet iyi biliyorsun ki kapalı kapılar ardında kırk takla atıyolar, şimdilik poz vermekten kaçınıyolar ama yapmadıkları toplantı, vermedikleri savunucu demeçler kalmadı, hep fetö ağzıyla konuşuyolar...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903

Orada kaç tane foto var, hepsi mi montaj, bitanesi için kendini adeta dedektif gibi bozmuş, ama diğerlerine bir cümle sarf edememişsin korkudan...!
Bebek katilleri ile yürüyenler, fetö şeytanıyla da gayet iyi biliyorsun ki kapalı kapılar ardında kırk takla atıyolar, şimdilik poz vermekten kaçınıyolar ama yapmadıkları toplantı, vermedikleri savunucu demeçler kalmadı, hep fetö ağzıyla konuşuyolar...
neyinden korkacam içi boş hiç bir şey olmayan resimler atmışsın atarkende şoplu montajlı atmışsın

ben neyine cevap vereyim korkayim ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
neyinden korkacam içi boş hiç bir şey olmayan resimler atmışsın atarkende şoplu montajlı atmışsın

ben neyine cevap vereyim korkayim ?
Kaçamak kaçamak yazamayacağına göre söyle bakalım, bebek katilleri ile yürüyüşü konusunda ne cevap verebileceksiniz, ağzınızdan zorla bir cümle çıksın bari şu bebek katilleri için, utanın vicdanınızdan...!

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Kaçamak kaçamak yazmayacağına göre söyle bakalım, bebek katilleri ile yürüyüşü konusunda ne cevap verebileceksiniz, ağzınızdan zorla bir cümle çıksın bari şu bebek katilleri için, utanın vicdanınızdan...!
o kulvara bence girme

habur
megri megri
ne istedinde vermedik
şehitlere kelle
öcalana sayın
türklüğü ayaklar altına aldık
valilere dedik operasyon yapmayın(hendekler kazılırken)
türkçe olimpiyatları
barzaniye türkiye seninle gurur duyuyor

bunları chp yapmadı ne dersen de fetöyü araştıralım nedir ne değildir önergelerini chp den kamer genç verdi chp ye fetöcü pkk lı demen ima etmen sonrada vicdan edebiyatı yapman absürt kara komedi artık

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yani tevili şöyle :

Biz diyoruz ki: "Bebek katili ile el ele, kol kola bir muhalefet..." Siz diyorsunuz ki: "Bebek, katilini affetti; artık onlar için TERÖRİSTtirler diyemeyiz..." ?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Yani tevili şöyle :

Biz diyoruz ki: "Bebek katili ile el ele, kol kola bir muhalefet..." Siz diyorsunuz ki: "Bebek, katilini affetti; artık onlar için TERÖRİSTtirler diyemeyiz..." ?
siz diyorsunuz ki bizim partimize 3 maymun
size gelince 10 kırbaç

olan bu

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sen git biraz ders çalış. Sonra bu sene sınıfta kalacaksın. Ekrem İmamoğlu bile sınavla işe alıyor. Sen açıkta kalacaksın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
siz diyorsunuz ki bizim partimize 3 maymun
size gelince 10 kırbaç

olan bu
Sen işine gelince günümüzden örnek veriyon sıkışınca 10-15 yıl öncesine dönüyon Öcalan diyon megri diyon Suriye diyon Kürt diyon. O zamanın şartları koşulları başka bu günün şartları başka. O gün Teroristleri vurmayın demek ile bu gün SİHA ile teroristleri vurmayın demeyi el ele gezmeyi aynı kefeye koyuyon.
Bugün şartlarına göre değerlendirmiyon olayları. Türkiye bugün Katar ile dostturt iş yapar yarın ters düşer restleriş tarihde bütün olaylar böyledir sen dönüp dolaşıp 10 sene önce dostunuz deyip kaçamazsın aradaki olayları yapılanları değerlendirmen lazım. Kör gibi bakıyon kafanı kullanmadan cevaplıyon soruları ve gülünç duruma düşüyon yapma böyle lütfen.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Sen işine gelince günümüzden örnek veriyon sıkışınca 10-15 yıl öncesine dönüyon Öcalan diyon megri diyon Suriye diyon Kürt diyon. O zamanın şartları koşulları başka bu günün şartları başka. O gün Teroristleri vurmayın demek ile bu gün SİHA ile teroristleri vurmayın demeyi el ele gezmeyi aynı kefeye koyuyon.
Bugün şartlarına göre değerlendirmiyon olayları. Türkiye bugün Katar ile dostturt iş yapar yarın ters düşer restleriş tarihde bütün olaylar böyledir sen dönüp dolaşıp 10 sene önce dostunuz deyip kaçamazsın aradaki olayları yapılanları değerlendirmen lazım. Kör gibi bakıyon kafanı kullanmadan cevaplıyon soruları ve gülünç duruma düşüyon yapma böyle lütfen.
ok