17.000TL laptop önerisi lazim

Bu konuyu okuyanlar

CanKaramanli

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Merhaba 17.000TL bütçem var. Sizden oyuncu laptop u önermenizi istiyorum. Bu arada ekranı 15.6 ve üstü olursa güzel olur. Ayrıca bu paraya masaüstü toplarsın demenizi anlıyorum evde zaten 3070li kasa var ancak portatif cihaza da ihtiyacım var. Ayrıca bütçe biraz arttırılabilir.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Hp tavsiye etmem. Çok şikayetçi olan var. Bu paralara bualbilirsen asus daha kalitelidir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu bütçede artık RTX kartlı laptop alınmıyor mu?
Hem portatif hem de RTX kartlı bir laptop bu fiyatlara bulmak zor. 15.6" olan her ürün portatif olmuyor ki. Bu fiyatlara tabi ki RTX kartlı laptoplar var ama onların ağırlıkları da 2.3-2.4 kg civarında.
Hp tavsiye etmem. Çok şikayetçi olan var. Bu paralara bualbilirsen asus daha kalitelidir.
Eskidi artık bu klişe laflar. Laptoplarda marka üzerinde değil model üzerinden gidilir. Yoksa HP dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi ve epey kaliteli ürünleri de var.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
genelde Hp modellerinde geçmişten gelen bir gelenek gibi çoğu modelde kronik arızalar çıkıyor. Bir bilgisayarcıya sorarak teyit edebilirisin

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
genelde Hp modellerinde geçmişten gelen bir gelenek gibi çoğu modelde kronik arızalar çıkıyor.
Yahu çoğu modelde kronik arıza çıkıyor yorumunda nasıl bulunuyorsunuz onu anlamıyorum. HP'nin Omen serisi, Envy serisi bulundukları klasmanlarda üst seviyeye oynayan modeller. U işlemcili laptop alıp sonra oyunda ısınıyor diyenlere bakarsanız her firma sorunludur.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Yahu çoğu modelde kronik arıza çıkıyor yorumunda nasıl bulunuyorsunuz onu anlamıyorum. HP'nin Omen serisi, Envy serisi bulundukları klasmanlarda üst seviyeye oynayan modeller. U işlemcili laptop alıp sonra oyunda ısınıyor diyenlere bakarsanız her firma sorunludur.
Teknik serviste de çalıştım. en çok casper sonra hp geliyordu. Casper hep aynı model gelmesine rağmen hp'den çok farklı cihazlar geliyor. Gelen cihazlar en fazla 3 yaşında.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Merhaba,
Şirketimizdeki bütün mühendislik ekibimiz monster kullanıyor, Sıkıntı yaşamıyoruz
Rog strix önerecektim ama önerilmiş. Monster da düşünülebilir.

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Hocam bana bu bütçede 1660 Ti laptop almak saçma geldi. Rtx 2070 laptoplar var bü bütçeye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba 17.000TL bütçem var. Sizden oyuncu laptop u önermenizi istiyorum. Bu arada ekranı 15.6 ve üstü olursa güzel olur. Ayrıca bu paraya masaüstü toplarsın demenizi anlıyorum evde zaten 3070li kasa var ancak portatif cihaza da ihtiyacım var. Ayrıca bütçe biraz arttırılabilir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,236
Bu para bende olsa direk monster’a bağlarım, kullanıyorum diye demiyorum kuruşu kuruşuna hakkediyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam bana bu bütçede 1660 Ti laptop almak saçma geldi. Rtx 2070 laptoplar var bü bütçeye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş ilk başta portatif cihaz istediği için önerdim zaten. 2.4KG bir laptop portatif değildir. 1.5KG civarı laptoplar portatif laptop sayılıyor. Ondan yani. Yoksa ben de o fiyatta daha iyisi olduğunu biliyorum ki yukarıda önerdim zaten.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Arkadaş ilk başta portatif cihaz istediği için önerdim zaten. 2.4KG bir laptop portatif değildir. 1.5KG civarı laptoplar portatif laptop sayılıyor. Ondan yani. Yoksa ben de o fiyatta daha iyisi olduğunu biliyorum ki yukarıda önerdim zaten.
Yani o da doğru. Arkadaşa kalmıs bu. 2.5KG uygunsa alabilir. Ama hafif olsun istiyorsa sizin önerdiginiz iyi gibi. Bu kadar hafif oyun laptopu görmedim çünkü.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yani o da doğru. Arkadaşa kalmıs bu. 2.5KG uygunsa alabilir. Ama hafif olsun istiyorsa sizin önerdiginiz iyi gibi. Bu kadar hafif oyun laptopu görmedim çünkü.
Bir bilgisayar güçlü diye oyun laptopu olduğunu anlamına gelmez illa ki. Oyun laptopu olması için agresif tasarım ve RGB renkler gerekiyor. Mesela 20K üstünde Dell XPS serisi var i7-10750H işlemcili. Dıştan görsen minicik bir ultrabook ama içi kendi klasmanına göre çok güçlü. Zaten XPS serisi Windows tarafında MacBook'a en iyi alternatif olarak geçiyor.