16'lık harika Türk Anderlecht'te

Bu konuyu okuyanlar

Nick.Rey

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
sefa_isci_41545.jpg

[h=2]Belçika'da adından söz ettiren 16 yaşındaki gurbetçi futbolcuyu ülkenin dev ekibi Anderlecht kaptı.[/h]
Belçika ekibi Gent'in altyapısında yetişen 16 yaşındaki Türk futbolcu Sefa İşçi, Anderlecht'e 3 yıllık imza attı.

Belçika'nın dev ekibinin kendisiyle iki yıl önce de ilgilendiğini söyleyen Sefa, "O zaman transfer olmayı istememiştim ama bu sefer farklı düşündüm. Kararımı verirken çok tereddüt ettim ama burada geçirdiğim 9 yılın ardından yeni bir mücadelenin içine girmem gerektiğine inandım" dedi.

16 Yaş Altı Belçika Milli Takımı'nda forma giyen Sefa gelecek sezon Anderlecht'in 19 yaş altı takımında forma giyeceğini ifade etti. Sefa savunmanın ortasına oynamayı tercih ettiğini ama defansif orta saha özelliklerini de geliştirmek istediğini belirtti.

SERCAN, FULHAM'IN TAKİBİNDE

Öte yandan; Almanya'da 2.Bundesliga'da zirve mücadelesi yapan Greuther Fürth takımında forma giyen bir diğer başarılı gurbetçimiz Sercan Sararer'in İngiliz ekibi Fulham tarafından takip edildiği öne sürüldü. Alman gazetesi Abendzeitung Nürnberg'in iddiasına göre Premier Lig temsilcisi, Fürth'ten Edgar Prib ve 22 yaşındaki Sercan'ı geçtiğimiz hafta sonu bir kez daha izledi.

Kaynak : http://www.sporx.com/futbol/dunya/ingiltere/16lik-harika-turk-anderlechtteSXHBQ275047SXQ