Yardım 16K Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

Barbun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16K Detaylı bir şekilde PC toplayabilirmiyiz Valorant Tarzı FPS oyunları oynuyorum 144-165Hz monitör kullanmayı düşünüyorum .PC hakkında bilgim var ama çok fazla toplama bazında yok yardımcı olursanız sevinirim.

İsmimyok22

Asistan
Reaksiyon puanı
49
16K Detaylı bir şekilde PC toplayabilirmiyiz Valorant Tarzı FPS oyunları oynuyorum 144-165Hz monitör kullanmayı düşünüyorum .PC hakkında bilgim var ama çok fazla toplama bazında yok yardımcı olursanız sevinirim.
Clutch Silver | i5 10400F RTX 2060 6GB 16GB DDR4 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com bu sistem indirime girmiş aynı özelliklere sahip bilgisayarım var valorant cs go tarzı oyunlarda 250 üstü fps alıyor yüksek ayarlarda öneririm

leffe

Asistan
Reaksiyon puanı
39
geçen hafta kendime 14 bin bandında bir sistem topladım, seninle de paylaşmak isterim.

anakart olarak giriş segment asus prime b450m-k II kullandım. üzerinde bir adet m.2 ssd yuvası bulunduruyor. Benim bu anakartı tercih etmemdeki asıl sebep ise bios update tuşunun yer almasıydı.

ekran kartı olarak 1660 super kullandım, çok maliyetli olmasını istemediğimden dolayı ekran kartından bütçeyi biraz kısmak zorundaydım.

işlemci olarak ryzen 5 3600 kullandım, stabil ve çok güçlü bir işlemci. ayrıca ekran kartıyla da çok uyumlu, darboğaz sorunu olmuyor.

ram olarak 8x8 corsair 3200mhz tercih ettim. bu mhz bana yeterli geldi, daha yüksek frekansları da tercih edebilirdim.

işlemci soğutucu olaraktan gametech 6.2 freezer kullandım. stok amd işlemcisine göre aşırı derece fark oldu. soğutması gerçekten çok kuvvetli.

kasa olarak xigmatek ve içerisinde 500w psu içeren modelini tercih ettim. modelin tam ismini bulamadım.

depolama olarak ise 128gb m.2 ssd, 500gb sata ssd, 500 ise hdd disk bulundurdum sistemimde.

sistemin toplam maliyeti 14 bin tlye denk geldi. tabii bütün parçaları taksitle aldığımı ve faiz farkını da ortaya koyduğum şekilde hesap ettim. hepsini nakit alsaydım daha ucuza denk getirebilirdim.

euro truck simulator, the forest, counter strike global offensive tarzı oyunları ultra ayarlarda deneyimleme şansım oldu ve bu üç örnek oyunda hiç 60 fps altına düştüğümü hatırlamıyorum. eğer bilgisayar parçaları hakkında çok bir bilgin yoksa apu sistem tercih edebilirsin.