1600 civarı telefon tavsiyesi danışma

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşlar burda ork çok kişiye telefon tavsiye konusunda fikir olarak yardımda bulundum ama şuan bir konuda fikrinizi sorma vakti geldi :) sizce 1600tl'ye inmiş iken nokia 5.1plus nasıl olur. Mediatek helio p60 var bana yeter ekran hd+ ama kaliteli ve batarya'yı tasarruflu kullanıyor yorumu yapılmış alternatifi mia2 ama mia2 gpu olarak daha iyi iken 5.1+ ise hd ekran ile tasarruf yönünden iyi fikrinizi alayım. (gm9 pro'yu eledim.)

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
P smart 2019 bulunmaz mı ? Gm 9 pro yu neden eledin ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Psmart 2019'dan bence daha iyi gibi 5.1 plus kirin 710 pek iyi değil gpu olarak. Gm9pro risk artı yazılım olarak beğenmedim, bazı ufak sorunlar okudum amoled ekranda bana çok cazip gelmiyor mesela bir süper amoled olsa olabilirdi.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar burda ork çok kişiye telefon tavsiye konusunda fikir olarak yardımda bulundum ama şuan bir konuda fikrinizi sorma vakti geldi :) sizce 1600tl'ye inmiş iken nokia 5.1plus nasıl olur. Mediatek helio p60 var bana yeter ekran hd+ ama kaliteli ve batarya'yı tasarruflu kullanıyor yorumu yapılmış alternatifi mia2 ama mia2 gpu olarak daha iyi iken 5.1+ ise hd ekran ile tasarruf yönünden iyi fikrinizi alayım. (gm9 pro'yu eledim.)
Xiaomi Mi a2
Xiaomi redmi note 6 pro
Asus zenfone max pro
Honor 10 lite

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Redmi note 6 pro önerebilirim ama gm 9 pro alman daha mantıklı olacaktır neden eledin ki

Reaksiyon puanı
5,171
Telefindan beklentinizi öğrenebilir miyim? 1900 e redmi note7 varken bence biraz daha bütçeyi zorlasanız daha güzel olabilir.

tunahnerl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben de sizin gibi aynı fiyat düzeyindeyim ve kararsız kaldım gm 9 pro alacaktım fakat araştırdıkça soğudum telefondan. Honor 10 lite hakkında ne düşünüyorsun?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arttıramam zaten bir ay sonra alacağım öyle redmi note 7 filan alınca bana bir artı olarak gelmeyecek bu durum baktım nokia 5.1plus batarya olarak iyi deniyor, ekran ve kamera olarak iyi işlemciside samsung a50 ayarında çokta geri kalan bir cihaz değil. Redmi note 6pro düşünmüyorum kasa kalitesi ve ses kalitesinden dolayı xiaomi özellikle düşük modlleri pek tatmin etmeyecektir o konuda kamera olarak bana orta seviye yeter sadece sizinde haberiniz olsun istedim bu cihazdan. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de sizin gibi aynı fiyat düzeyindeyim ve kararsız kaldım gm 9 pro alacaktım fakat araştırdıkça soğudum telefondan. Honor 10 lite hakkında ne düşünüyorsun?

Honor 10lite iyi güzel hoşta micro usb type c değil ve wifi 4 var Samsung filan wifi 6'ya geçti bunda wifi 4 var. Nokia 5.1plus wifi 5ac ve type c desteği var bilgin olsun. Honor 10lite işlemci olarakda geride 710 iyi değil ve kısıtlı emui arayüzü var. Nokia 5.1plus 3 gb ram var ama saf android olduğu için 3yıl standart kullanıcıyı üzmez ve kasa olarak çok şık buldum şahsen.

Telefindan beklentinizi öğrenebilir miyim? 1900 e redmi note7 varken bence biraz daha bütçeyi zorlasanız daha güzel olabilir.

Neden arttırayım ki? Arka kamera çok önemli değil ve sonuçta ois te yoksa tırt kalır. İşlemci olarakda çok fark yok dediğim gibi arada güzel bir 300tl fark var ve ben 5.1plus modelini tasarım olarak daha bir sevdim rn 7pro biraz tasarım olarak beğenmediğim bir model. Teşekkürler...
Mia2 veya Nokia 5.1plus alacağım. Çözünürlük düşük olmasıda benim için bir avantaj.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arttıramam zaten bir ay sonra alacağım öyle redmi note 7 filan alınca bana bir artı olarak gelmeyecek bu durum baktım nokia 5.1plus batarya olarak iyi deniyor, ekran ve kamera olarak iyi işlemciside samsung a50 ayarında çokta geri kalan bir cihaz değil. Redmi note 6pro düşünmüyorum kasa kalitesi ve ses kalitesinden dolayı xiaomi özellikle düşük modlleri pek tatmin etmeyecektir o konuda kamera olarak bana orta seviye yeter sadece sizinde haberiniz olsun istedim bu cihazdan. :)

Honor 10lite iyi güzel hoşta micro usb type c değil ve wifi 4 var Samsung filan wifi 6'ya geçti bunda wifi 4 var. Nokia 5.1plus wifi 5ac ve type c desteği var bilgin olsun. Honor 10lite işlemci olarakda geride 710 iyi değil ve kısıtlı emui arayüzü var. Nokia 5.1plus 3 gb ram var ama saf android olduğu için 3yıl standart kullanıcıyı üzmez ve kasa olarak çok şık buldum şahsen.

Neden arttırayım ki? Arka kamera çok önemli değil ve sonuçta ois te yoksa tırt kalır. İşlemci olarakda çok fark yok dediğim gibi arada güzel bir 300tl fark var ve ben 5.1plus modelini tasarım olarak daha bir sevdim rn 7pro biraz tasarım olarak beğenmediğim bir model. Teşekkürler...
Mia2 veya Nokia 5.1plus alacağım. Çözünürlük düşük olmasıda benim için bir avantaj.
Mi A2 öneririm

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi a2 1850 olmuş hale bak mia2 bile pahallı :(

Mi A2 de 3.5 mm jak girişinin olmaması problem olmaz mı?

Aynen o da var redmi note 6pro uyar gibi 4000mah batarya ve sd636 çokta kötü değil mediatek p60 işlemcisi ile yarışır. Bana bu cihazı sevdiren zaten az donanımla ihtiyaç olan şeyleri vermesi yani şarjı iyi gidiyor, type c var, plastik çerçeve ama kasa olarak cam ve şık ayrıca çok hafif ve fazla uzun değil o yüzden rn6pro'yuda istemiyorum pek.

Reaksiyon puanı
5,171

Açıkcası ayrıntılı incelemeden yazmayı sevmem ancak arada bence ciddi farklar var. Bunlardan biri hd ekran diğeri ne kadar ekrandan ve nm den dolayı çok hissedilmesede 1000mah pil kapasitesi ve kamera. Kamera konusunu az daha açmak istiyorum nokia 8 kullanmış biri olarak nokia nın kamera yazılımı berbat ötesi. Gcam desen oda kötünün iyisi...

İşlemci olaraksa mediatek işlemciler eskiden sadece replika telefinlarda kullanılılırdı. O günden bu güne kendini çok geliştirdi ancak dahilinde pek çok sorunu bulunan performansı sadece kağıt üstünde bulunan işlemciler üretiyorlar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Açıkcası ayrıntılı incelemeden yazmayı sevmem ancak arada bence ciddi farklar var. Bunlardan biri hd ekran diğeri ne kadar ekrandan ve nm den dolayı çok hissedilmesede 1000mah pil kapasitesi ve kamera. Kamera konusunu az daha açmak istiyorum nokia 8 kullanmış biri olarak nokia nın kamera yazılımı berbat ötesi. Gcam desen oda kötünün iyisi...

İşlemci olaraksa mediatek işlemciler eskiden sadece replika telefinlarda kullanılılırdı. O günden bu güne kendini çok geliştirdi ancak dahilinde pek çok sorunu bulunan performansı sadece kağıt üstünde bulunan işlemciler üretiyorlar.

Şu da var ama fiyat segmentinde ki redmi note 6pro kötü tasarıma sahip hem ağır, plastik, ergonomi olarak zayıf kamera olarak biraz daha iyi o kadar ayrıca p60 başarılı bir orta segment işlemci sd660 sadece gm 9pro'da olduğundan daha ucuz dediğim gibi benim için bazı yönlerinin iyi olmasındansa toplam paket önemli. Yanlız biraz araştırmam gerek ona göre karar vereceğim.

Reaksiyon puanı
5,171
Şu da var ama fiyat segmentinde ki redmi note 6pro kötü tasarıma sahip hem ağır, plastik, ergonomi olarak zayıf kamera olarak biraz daha iyi o kadar ayrıca p60 başarılı bir orta segment işlemci sd660 sadece gm 9pro'da olduğundan daha ucuz dediğim gibi benim için bazı yönlerinin iyi olmasındansa toplam paket önemli. Yanlız biraz araştırmam gerek ona göre karar vereceğim.
Ben redmi note7 taraftarıyım.

kabere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Kardeşim elinde ki Nokıa Lumia 640 XL telefonu, bildiğiniz hırpalayarak kullandı 4 sene boyunca Nokıa sağlamlığını henüz başka telefonlarda görebilmiş değilim, Lumia lar zamanında çok eleştirildi ancak benim elimde ki g2 beni çoktan yarı yolda bırakmışken o sapa sağlam yola devam etti ilk geldiğinde instagram falan yoktu o zamanlar mağazada bazı şeyler eksikti ancak devamlı güncelleme alarak kaç sene önceki telefonda bile her şeyi tamamladılar şaşırdığım bir başka konu şahsen nokıa 8 almayı düşündüm çok uzun zaman kendime ancak ne fiyatı düştü ne de dış görünüşü benim içime sindi, Nokia 5.1 Plus 1799 gözüküyor benim kafama takılan tek nokta 32 gb olması eğer çok fazla fotoğraf çekmiyor ve çekilmiyorsanız yeterli olabilir tabi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kardeşim elinde ki Nokıa Lumia 640 XL telefonu, bildiğiniz hırpalayarak kullandı 4 sene boyunca Nokıa sağlamlığını henüz başka telefonlarda görebilmiş değilim, Lumia lar zamanında çok eleştirildi ancak benim elimde ki g2 beni çoktan yarı yolda bırakmışken o sapa sağlam yola devam etti ilk geldiğinde instagram falan yoktu o zamanlar mağazada bazı şeyler eksikti ancak devamlı güncelleme alarak kaç sene önceki telefonda bile her şeyi tamamladılar şaşırdığım bir başka konu şahsen nokıa 8 almayı düşündüm çok uzun zaman kendime ancak ne fiyatı düştü ne de dış görünüşü benim içime sindi, Nokia 5.1 Plus 1799 gözüküyor benim kafama takılan tek nokta 32 gb olması eğer çok fazla fotoğraf çekmiyor ve çekilmiyorsanız yeterli olabilir tabi

Hafız hafıza kartı yuvası var tek can sıkan nokta mediatek ama ekran hd+ yani o da performansta üzmez ayrıca tam karar vermedim epeyde araştırdım ama sitesine girip bakayım fiyatına. Nokia ayrıca güncelleme konusunda üzmez mediatek filan dinlemeden batarya konusunda da alet çok iyi bakacağım biraz artık. Şundan eminim redmi note 6pro misal elime aldığımda yüksek ihtimal pişman olacağım o ebatlar ve özellikle o ağırlık ile redmi note 4x almıştım elime aldım yarım saat geçti pişman oldum kardeşime verdim bende eski aleti yaptırıp kullandım. Mesele sadece alışkanlıklar değil elimde çok büyük değil biraz minyonluk var. Redmi note 7'de 2000tl ona o parayı vereceğime gider s7 edge veya kapalı kutu honorplay, temiz lg v30+ kovalarım. 1500/1600 civarı şuan kısır malesef elde bir bu cihaz ve Redmi n6pro ve gm 9pro var ve uzun vadeli düşünüyorum. Bence ama mediatek helio p60 kötü değil en kötü sd636 performansı verir ki cihazın frekansı düşürülmüş olduğu için ısınma, stabilite, batarya verimliliği sorunu yaşatmayacak, birde ekran hd+ olduğu için tam orta halli insan işi benim yaş 30 oldu artık tek aradığım kasmayacak işlemci, tipi biraz iyi olsun yani bende para biriktirip pahallı bir şey alabilirim ama mantıklı bulmuyorum, bu yazı size değil genel bir yorum. Teşekkürler ayrıca tek destek çıkan siz oldunuz. :)

Buyrun 1599 yani 1600 kart olursa 1550tl. Gg'de kötü değil sağlam.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Nokia 5.1 in işlemci frekansı, Casper Via A3 plus ın işlemci frekansından daha düşük. Bunu dert etmiyorsun galiba üstad. Bence de şık bir telefon.

Bunun rakibi şu günlerde çıkacak olan GM 9 plus... Helio P60(kirpilmamis), 3-32 ve 6.23" damla çentik. 3450 mAh...FHD+ çözünürlük. Siyahı şık görünüyor.

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dostum seninle o kadar çok telefon önerisi verdik arkadaşlara, konu sana bana geldi artık. Öncelikle telefondan beklentilerini net bir şekilde söylersen ben de fikrimi söyleyebilirim. Yazdıklarından yola çıkarak söyleyeyim, saf androide pek güvenme, düşünüldüğü gibi güzel bir olay değil. Kullanıcı yorumlarını okursan daha iyi anlayacaksındır. İnsanlar saf android cihazları arayüzdeki fazlalıkların kırpılmış hali olarak düşünüyor dolayısıyla kasma/donma yapmaz gibi algılanıyor fakat öyle olmuyormuş o işler :D OIS konusunda da teknoloji ilerledikçe OIS yerine daha ucuz ve kullanılabilir özellikler çıkıyor. Geçenlerde bir telefon incelemesinde denk geldim (telefonu net olarak hatırlamıyorum) cihazda OIS yoktu ama inan aratmıyordu OIS özelliğini. Yıllardır OIS özelliği olan cihaz kullanıyorum ama fark yoktu arada. Yani tüm bu cihazların kamera incelemelerine bakmanı tavsiye ederim. Gerçi bu fiyat aralığında GM 9 Pro kamera olarak öne çıkan tek cihaz, diğerlerinin iyi bir kameraya sahip olduğunu düşünmüyorum. Bu fiyat aralığında olan tüm cihazların bir yönü eksik zaten biliyorsun. Düşündüğün Nokia cihaza baktım da PPI değeri çok düşük, ekranı mutlu etmeyebilir gibi geldi bana. Ayrıca kamerası ve işlemcisi de pek iyi görünmüyor. Ülkemizde ne yazık ki bu fiyatlara telefon almak çok zor, alabileceğimiz en kötü telefonların fiyatları artık bu fiyat aralığından başlıyor. Sadece ekran ve batarya için düşünüyorsan M20 al dostum bu Nokia'dan daha iyidir o cihaz bile. Nokia'daki kamera RN 6 Pro modelinden çok geride. Kıyaslama yapmayı dahi düşünmem açıkçası. Devri geçmiş Nokia'nın dostum, o cihaz da o parayı hiç haketmiyor bence. RN 6 Pro modelini elediğin için önermeyeceğim ama güzel cihaz. Benim tavsiyem eğer garantiye çok önem vermiyorsan yurt dışı cihaz alman olur. Türkiye garantili cihaz alacaksan da bu fiyata pek seçenek yok zaten. Donanımlı telefon istersen GM 9 Pro'dan başka bulamazsın. Ya da temiz az kullanılmış Mi 8 Lite ve RN 7 modeline bakmanı tavsiye ederim. Sahibindende falan illa ki bu fiyatlara denk gelir.

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Sen kafanda bitirmişsin zaten Nokia 5.1 sabit gibi, al gitsin bence. Ben olsam Honor 10 Lite alırdım, Type C umrumda olmazdı. Çünkü LG G3 varken de batarya 3000'di 80 dk. da %100 oluyordu, Şimdi LG G7 var o da 3000 ve aynı sürede doluyor.

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
Xiaomi Redmi Note 6 Pro 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

71000
9992520892466.jpg
9992520892466.jpg

liste
71001

Xiaomi Android Telefonlar Ticari Kartlara 9 Taksit