160 Metre ağ kablosu ile sıkıntı yaşar mıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

SerkanTurer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi uzak bir mesafeye kablo çekmem gerekiyor. Dükkanımdan yeni tutacağım eve kablo çekebilir miyim onu düşünüyorum. 160 metre gibi bir kablo kullanmam söz konusu. Sizce bir sıkıntı yaşar mıyım . Eğer yaşamamam için başka bir önerisi olan varsa onu da dikkate alabilirim. Aralarına switch koyma ihtimalim yok direk dümdüz dükkanımdaki switchden kabloyu başlatıp evde de access point e bağlamak amacım. Bana bir yardım eli uzanır mı? Daha önce bu gibi bir işlem yapmış olan arkadaşımız mevcut mu?
--- Gönderi Güncellendi ---
Şu da görseli olsun

Ekli dosyalar

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    22.8 KB · Görüntüleme: 484

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı gibi uzak bir mesafeye kablo çekmem gerekiyor. Dükkanımdan yeni tutacağım eve kablo çekebilir miyim onu düşünüyorum. 160 metre gibi bir kablo kullanmam söz konusu. Sizce bir sıkıntı yaşar mıyım . Eğer yaşamamam için başka bir önerisi olan varsa onu da dikkate alabilirim. Aralarına switch koyma ihtimalim yok direk dümdüz dükkanımdaki switchden kabloyu başlatıp evde de access point e bağlamak amacım. Bana bir yardım eli uzanır mı? Daha önce bu gibi bir işlem yapmış olan arkadaşımız mevcut mu?
--- Gönderi Güncellendi ---
Şu da görseli olsun
Sadece gecikme yani ping süresi biraz uzayacaktır. O da fazla etki etmeyecektir. Aldığınız kablonun kalitesine ve acces pointer'e dikkat etmenizi öneririm.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
CAT 6 kablo pahalı olsa da kullanmakta fayda var 100 metre sonrası %20 kayıp oranını aza indirmesine yardımcı olabilir.Ping süresi belirli bir zaman aralığının altına düşerse veri iletimi sıkıntıya girer.Bu arada belirttiğiniz mesafede kablo fiyatı da yüksek gelebilir kanımca , ortalama 300 metre bir CAT 6 kablo kolonu 110 ile 130 tl arası bu paraya farklı bir kablosuz çözüm üretebilirsiniz.