Soru 16 yaşında Medyadan yüklü para kazanıyorum fakat..

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yankrskn

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar ben Lise 3 öğrencisiyim Medyaya yaklaşık 2 sene önce başladım ama 2 senedir neredeyse hiç bu kadar ciddi olarak önem vermemiştim.
Şuanda ne yaptığımı pek söylemek istemiyorum fakat sizden bana öneride bulunmanızı istiyorum.
Medyadan haftalık olarak en az 2-5k kazanmaya başladım ve sadece 1.5 ayda kenarımda 28bin birikti papara hesabımda paranın tümü duruyor ve aileme bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum çünkü bundan 1 sene önce daha işi bilmezken 500TL kazandım diye 2 gün boyunca kavga etmiştik yemin etmiştim yapmayacağıma yani biraz korkuyolar ve bu kadar parayı görürlerse ağzıma ederler diye korkuyorum.Gidiyorum nikeden istediğim kıyafetleri alıyorum eve çakma diye getiriyorum.Umarım güzel fikirler verebilirsiniz.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Merhabalar ben Lise 3 öğrencisiyim Medyaya yaklaşık 2 sene önce başladım ama 2 senedir neredeyse hiç bu kadar ciddi olarak önem vermemiştim.
Şuanda ne yaptığımı pek söylemek istemiyorum fakat sizden bana öneride bulunmanızı istiyorum.
Medyadan haftalık olarak en az 2-5k kazanmaya başladım ve sadece 1.5 ayda kenarımda 28bin birikti papara hesabımda paranın tümü duruyor ve aileme bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum çünkü bundan 1 sene önce daha işi bilmezken 500TL kazandım diye 2 gün boyunca kavga etmiştik yemin etmiştim yapmayacağıma yani biraz korkuyolar ve bu kadar parayı görürlerse ağzıma ederler diye korkuyorum.Gidiyorum nikeden istediğim kıyafetleri alıyorum eve çakma diye getiriyorum.Umarım güzel fikirler verebilirsiniz.
Aga bunun için de kızmamalılar yani eğer yasadışı bir iş yapmıyorsan. Ne iş yaptığını söylesene :D

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,608
Yavaş yavaş söyle öyle bir parayı gördüklerinde pek birşey diyeceklerini sanmıyorum

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Çalışmaya devam et. Bitane ev patlat yani satın al. Oooo bak sonra bu oğul benim oğlum diye gürurlanırlar. :D

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Ailene bu parayı nasıl kazandığını detaylı bir şekilde açıklarsan, onların da sana destek olacağını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz yasadışı yani :D
O zaman tabiki de kızarlar ve bu yasa dışı işin detaylarını da forumda vermemeni rica ediyoruz.

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Nasıl yaptığını söyle bizde yapalım knk

yankrskn

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Ailene bu parayı nasıl kazandığını detaylı bir şekilde açıklarsan, onların da sana destek olacağını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman tabiki de kızarlar ve bu yasa dışı işin detaylarını da forumda vermemeni rica ediyoruz.
yok zaten vermem yasak olduğunun farkındayım ama mesela apple watch istiyorum aldığımda nasıl gizleyeceğim gizleyememde çok sıkıntı bu kadar para olupta harcayamamak ve hala gelmeye devam ediyor

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Paranın nereden geldiğini sorarlar, kavga ederler. Klasik Türk ailesi. Yok destek olacağını düşünüyorum vs bilmemde olumlu yorum yapmayın. 500 kazandı diye yerin dibine sokmuşlar. Üstüne paranı isterler, harçlık istedin diye kızarlar.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Paranın nereden geldiğini sorarlar, kavga ederler. Klasik Türk ailesi. Yok destek olacağını düşünüyorum vs bilmemde olumlu yorum yapmayın. 500 kazandı diye yerin dibine sokmuşlar. Üstüne paranı isterler, harçlık istedin diye kızarlar.
Destek olacağını düşünüyorum yazarken yasa dışı olayını bilmiyordum, o yüzden öyle dedim. Bu tür bir şeye hiçbir aile destek olmaz, olmamalı da zaten. Bence bu arkadaş da yasal yollardan para kazanmayı tercih etmeli.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
biraz yasadışı yani :D
Kredi kartı dolandırıcılığı mı,arabuluculuk ile satın alan kişiyi mağdur etme mi,yoksa daha büyükleri mi ? :D Bence daha yasal işlere yönelin hem daha çok para var. Modelleme öğrenirsen bir odanın içini modellemeye 5 bin 10 bin Tl kazanabilirsin 2 3 günde. Animasyon öğrenirsen çok daha fazlasını öğrenirsin dış mekan tasarımı + animasyon ile iş başı 40k+ kazanırsın dostum ve bu hem seni rütbe olarak üste taşır prestijin artar ve kendin gerçekten kazanmış olursun o parayı. Youtube twitch üzerinden de bu işleri yaparken içerik üretirsen alacağın sponsorların haddi hesabını düşünemiyorum yani yasal yollarda daha çok para var dostum tabi doğru işi doğru şekilde yaparsan.

Resim yeteneği iyi olmayan ben bile modellemeye başladım.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Kartı başkasına vermek gibi bir hata yapmıyorsunuzdur umarım.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Aklıma kötü şeyler geliyor. Ne işle meşguldünüz acaba?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Siz yaşlarda tanıdığım hesap çalma işleri yaparak dediğiniz paraları kazanıyordu. Başına iş açtı diye biliyorum. Genç yaşta paranın kokusu insanı çok değiştirebilir. Yaptığınız iş illegal ise uzaklaşmanızı öneririm. Günümüz de para kazanmak kadar kolay bir iş olmadığı gibi zamanı gelince Apple Watch'ın yada Nike'dan alacağın 4000TL ilk Jordan'ı tepe tepe kullanırsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...