16 Mbps olmasına rağmen 200kbs le indirme yapıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ancacekion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle selamın aleyküm beyler 2 3 ay önce ben internet bağlattırdım paket YALIN ULTRANET 16 Mbps'ye kadar LİMİTSİZ 100GB AKN modem TD-W997 türk telekomun bedavaya verdiği modem
internet santralleriyle aramda 2 2.5 km lik bir mesafe var max alabildiğim hız 13 mbps mış!! hat zayıflaması 31.5 dB
internetten baktığımda almam gereken değerle 2.5km = 34.5dB = 13Mbit miş fakat ben hala 200kbs indirme hızı alıyorum
bağlattığım bu günden yana ilk gün 392kbs indirme hızım vardı oda şuana kadarki aldığım en yüksek indirme hızı
sorun kablo tesisatında desek kabloları yeni değiştirdik türk telekomu defalarca aramama rağmen geldiklerini kontrol ettiklerini ve sorun olmadıklarını söylediler
Sizce sorun modemdemi türk telekomdamı ?
İNTERNET.PNG

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Aynı sorun bendede var 50mb/s internet paketim 100/200kbs ile indirme yapıyorum video da izleyemiyorum sürekli donuyor speedteste giriyorum hızınız 2mb diyor :(

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
öncelikle selamın aleyküm beyler 2 3 ay önce ben internet bağlattırdım paket YALIN ULTRANET 16 Mbps'ye kadar LİMİTSİZ 100GB AKN modem TD-W997 türk telekomun bedavaya verdiği modem
internet santralleriyle aramda 2 2.5 km lik bir mesafe var max alabildiğim hız 13 mbps mış!! hat zayıflaması 31.5 dB
internetten baktığımda almam gereken değerle 2.5km = 34.5dB = 13Mbit miş fakat ben hala 200kbs indirme hızı alıyorum
bağlattığım bu günden yana ilk gün 392kbs indirme hızım vardı oda şuana kadarki aldığım en yüksek indirme hızı
sorun kablo tesisatında desek kabloları yeni değiştirdik türk telekomu defalarca aramama rağmen geldiklerini kontrol ettiklerini ve sorun olmadıklarını söylediler
Sizce sorun modemdemi türk telekomdamı ?
Ekli dosyayı görüntüle 34269

Kullandığınız modem TP link td 9970 ti öyle değilmi
İnterneti sabah saatlerinde kullanıp tekrar bir hıza bakın derim eğer yine aynıysa ya hatlarda problem var yada çekim alanını dışındasınız demektir