15K Bütçeli video render kurgu sistemi önerisi.

Bu konuyu okuyanlar

glitche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu bilgisayarı video editleme işlerim için topluyorum. Kullandığım programlar ise Adobe Premiere ve Adobe After Effects. Bütçenin içinde monitör yok. Ryzen 9 3900x siparişimi verdim, şimdi sıra geri kalan parçalarda. Sorularım, kendimce hazırladığım sistemin görünümü ve eksik kalan parçalarımın tamamlanması için siz değerli dostlarımın yardımına ihtiyacım var. Şimdiden yardım edecek tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
s1.gif

Aklıma takılan sorular;

Seçtiğim ekran kartı bütçem doğrultusun da yeterli mi?
Özellikle anakart seçiminde işin içinden çıkamıyorum. Böyle bir sistem için nasıl bir anakart tavsiye edersiniz? Tavsiye ettiğiniz anakart için min 32 gb hangi ram'i önerirsiniz.
Seçtiğim sıvı soğutucu kalitesi benim işimi görür mü?
YouTube da sistem toplama videolarını izlerken öğrendiğim bir bilgi var. Seçtiğimiz anakart'ın pin girişi 16 ise alacağımız güç kaynağının girişi de bununla aynı olmalıymış aksi takdirde render alırken bilgisayarın kapanacağı söyleniyor. Peki buna göre psu öneriniz ne olur?
En önemlilerinden birisi olan kasa öneriniz nedir?

Kendimce hazırladığım sistem;

Işlemci: AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB önbellek 12 çekirdek AM4 7nm (alındı)
Ekran kartı: Gigabyte geforce RTX 2070 Super Gaming OC 3X 8 GB GDDR6 256 Bit (alınmadı)
Anakart: (Henüz karar veremedim)
RAM: (Henüz karar veremedim)
Sıvı soğutucu: SilverStone PF360 ARGB 3x12cm fan Intel & AMD uyumlu 360mm sıvı soğutucu (alınmadı)
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe'e 500GB 3500MN/S-3300MB/S M.2 SSD (alınmadı)
PSU: (Henüz karar vermedim)
Kasa: (Henüz karar veremedim)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078