1500€'ye sistem tavsiyesi

Sizce hangi sistem?

• Eski xeon-titan x

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yeni ryzen-yeni vega/gtx

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Alpkan Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben daha önce hiç bilgisayar toplamadım, toplamaya heveslendim.
Otomotiv dünyası ile içli dışlı oldugum için çoğu kişinin bildiği "onu alacağına ikinci el premium birşey alırsın" lafını çok işitiyorum, aynı zamanda ben de kullanıyorum, fakat bilgisayar dünyasında bu söz geçerli mi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Yurtdışında, Almanya'da yaşıyorum. Bütçem 1500€
Oyun oynamak, video ve fotoğtaf düzenlemek istiyorum. Makine mühendisliği de okuduğum için çizim programlarını ağırlıklı olarak kullanıyorum.
Kafamda iki seçenek oluşturdum bilgisayar için.
Parçaların sıfır olmasını çok önemsemediğim xeon-titan kombinasyonu ve sıfır parçalardan oluşturduğum ryzen-gtx1060/rx580 kombinasyonları var.
Xeon işlemcili workstation kasaları şirketlerden toplayıp elden geçirip satan esm-computer.de gibi sitelerin birinden alacağım kasanın içindeki quadro işlemciyi ikinci elleri yaklaşık 700-800€ olan titan x ile değiştirsem elimde premium ama eski bir kombinasyon olacak.
Öte yandan sıfır yepyeni ryzen 1700 ve gtx1060 ın yerine gelecek işlemci ile yeni gelecek vega işlemcilerden 300€ civarında olanı kombine edebilirim.
Xeon ların detayına
Workstations
Detayından bakabilirsiniz 700€ ye kadar olan kasalara bakıyorum.

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba, bende Otomotiv Teknolojisi işleriyle ve okulunu bitirmekle uğraşıyorum. Bilgisayarlardan da anlarım oyun dünyasına fazlasıyla zevk vermiş bulunmaktayım. 1500£ bütçeniz bulunuyor size tavsiyem iMAC PRO almanızdır.

Sebebi ise;
En baş sebep olarak işletim sistemi macOS Sierra
Apple markası altında oluşturulan dayanıklı bir sistem
Uzun süre kullanımı en ön planda ( Windows kafasına göre dengesiz sorunlar çıkarmıyor )
iMac Pro ile GTA V'i gerçek 4K ile oynarsınız öyle söyleyeyim
Zaten macOS video tasarım ve photoshop üzerine çok satılan bir işletim sistemi

Size istemeyeceğiniz kadar neden sayabilirim almanız için. Evet macOS üzerinde çok işlem yapılmıyor her şey kısıtlı ama güvenlik sebebiyle böyle oluyor. Zaten kalitesi burada konuşuluyor. Ama yok ben illa PC toplayacağım diyorsanız aşırı kafa yorabilirim sizin için :) Tavsiyem yine de iMAC PRO

Bütçenize 2000 TL daha eklerseniz 5K 27 inç çok deli bir macOS iMac Pro nuz olur. Çok süper gerçekten. Bir çok toplama bilgisayara 20 yıl boyunca kafa atar öyle söyleyeyim size. Rahat 20 yıl kullanırsınız.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba, bende Otomotiv Teknolojisi işleriyle ve okulunu bitirmekle uğraşıyorum. Bilgisayarlardan da anlarım oyun dünyasına fazlasıyla zevk vermiş bulunmaktayım. 1500£ bütçeniz bulunuyor size tavsiyem iMAC PRO almanızdır.

Sebebi ise;
Uzun süre kullanımı en ön planda ( Windows kafasına göre dengesiz sorunlar çıkarmıyor )

Size istemeyeceğiniz kadar neden sayabilirim almanız için. Evet macOS üzerinde çok işlem yapılmıyor her şey kısıtlı ama güvenlik sebebiyle böyle oluyor. Zaten kalitesi burada konuşuluyor. Ama yok ben illa PC toplayacağım diyorsanız aşırı kafa yorabilirim sizin için :) Tavsiyem yine de iMAC PRO

Bütçenize 2000 TL daha eklerseniz 5K 27 inç çok deli bir macOS iMac Pro nuz olur. Çok süper gerçekten. Bir çok toplama bilgisayara 20 yıl boyunca kafa atar öyle söyleyeyim size. Rahat 20 yıl kullanırsınız.
Gereksiz.Daha iyisini bulurum ;)
Sisteminiz:
Artan para ile monitör alın.
--- Gönderi Güncellendi ---
https://www.itopya.com/Mars-M1070GX...GB-16GB-DDR4-240GB-SSD-1TB-Gaming-Bilgisayar/
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama Vega'yı beklemenizi öneririm ;)

Godvader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Sebebi ise;

Sadece bu yorumu gördüğüm için SDN'e kaydoldum. Bu kadar kötü bir tavsiye hayatımda görmedim. Özellikleri adam akıllı belli bile olmayan, fiyatları vergisiz haliyle 5000 dolardan başlayacak olan, parçalarını değiştiremediğinizden 3 sene sonra eskiyip elinizde patlayacak, mühendis ve gamer bir adamın hiçbir işine yaramayacak olan macOS sisteminde çalışacak olan bir bilgisayar önermek? Bir konu hakkında bilgisizsen önce araştırma yapacaksın, sonra konuşacaksın...

macOS'a karşı falan da değilim evimde iMac de var rmbp de var...

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Sadece bu yorumu gördüğüm için SDN'e kaydoldum. Bu kadar kötü bir tavsiye hayatımda görmedim. Özellikleri adam akıllı belli bile olmayan, fiyatları vergisiz haliyle 5000 dolardan başlayacak olan, parçalarını değiştiremediğinizden 3 sene sonra eskiyip elinizde patlayacak, mühendis ve gamer bir adamın hiçbir işine yaramayacak olan macOS sisteminde çalışacak olan bir bilgisayar önermek? Bir konu hakkında bilgisizsen önce araştırma yapacaksın, sonra konuşacaksın...

macOS'a karşı falan da değilim evimde iMac de var rmbp de var...
Size katılıyorum ;)