15000 TL sistem toplama

Bu konuyu okuyanlar

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese, merhaba. Abim ve kendim için tamamen oyun amaçlı sistem toplamak istiyoruz. Birkaç haftadır forumdaki konuları inceledik ve en çok bahsedilen parçalardan sistemler oluşturduk. Bu iki sistem için görüşlerinizi alabilir miyim öncelikle. Sistemlerin parçaları uyumlu mudur? Değilse neleri değiştirmemizi önerirsiniz? Kendim için 3700X ve 2070 Super'den oluşan en fazla 15000 TL'lik sistem oluşturmaya çalışıyorum ama önerilen parçalardan oluşturduğum sistem pek o bütçeye yaklaşmıyor :D Tek yerden topladığım için de yüksek fiyatlar çıkmış olabilir. Parçaları tek tek toplayınca daha uygun olabilirse o şekilde de düzenleyebilirim. İşlemci ve ekran kartı sabit olacak şekilde daha uygun fiyata sistem önerirseniz çok sevinirim. Aynı şekilde abimin sistem için de 15000-18000 arası daha uygun olabilecek bir sistem varsa onu da duymak isterim. Yardımlarınız bekliyorum. Çok şey istediysem kusuruma bakmayın. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Kendime oluşturduğum sistem.
benim sistem.jpg
Abime oluşturduğumuz sistem
abimin sistem.jpg

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
O kadar yüksek bütçeniz varsa bence ekran kartına ve monitöre abanın. En kötü RTX2080 alın. Büyük ve yüksek çözünürlüklü bir monitör de aldınız mı tamamdır. Zaten kalan bütçe diğer donanımlara yeter artar.

• Beğen
Reactions: STB

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
"Amaç oyunsa", adres direkt intel olmalı:)

Bu sistemi öneririm, çok daha iyi performans sunacaktır. Sadece oyun oynanacağı için 10500 fazlasıyla yetecektir.

Pc Toplama Sihirbazı

Aceleniz yoksa biraz bekleyip RTX 3080'li bir sistem de toplayabilirsiniz.

Not: 2K monitör ile kullanın.

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Amaç oyunsa", adres direkt intel olmalı:)

Bu sistemi öneririm, çok daha iyi performans sunacaktır. Sadece oyun oynanacağı için 10500 fazlasıyla yetecektir.

Pc Toplama Sihirbazı

Aceleniz yoksa biraz bekleyip RTX 3080'li bir sistem de toplayabilirsiniz.

Not: 2K monitör ile kullanın.
Genel olarak okuduklarım da f/p olarak 3700x önerildiği için onu sabit tutmuştum. İntelin bazı işlemcileri için çok ısındığını ve biraz daha pahalı olduğunu okuduğum için öyle bir sistem toplamadım. Ama oyun içinse işlemcinin intel olması gerektiğini de çok okudum evet :D İşlemci ile ilgili illa ryzen olsun diye bi ısrarım yok o yüzden.Evet az önce tanıtıldı fiyatların da çok uçuk olmayacağı söyleniyor. Sizden RTX 3080'li bir sistem önerisi almak isterim vaktim var tabi beklerim ;)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Genel olarak okuduklarım da f/p olarak 3700x önerildiği için onu sabit tutmuştum. İntelin bazı işlemcileri için çok ısındığını ve biraz daha pahalı olduğunu okuduğum için öyle bir sistem toplamadım. Ama oyun içinse işlemcinin intel olması gerektiğini de çok okudum evet :D İşlemci ile ilgili illa ryzen olsun diye bi ısrarım yok o yüzden.Evet az önce tanıtıldı fiyatların da çok uçuk olmayacağı söyleniyor. Sizden RTX 3080'li bir sistem önerisi almak isterim vaktim var tabi beklerim ;)

RTX 3000 serisi ülkemizde satışa çıktığında bu konuya yazarsanız yeni bir sistem toplayabiliriz:)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyun içinse,3700X almayın.
Bütçe çok fazla. Bu para ile İNTEL, 10 nesil işlemcili makina toplanmalı.Cyclist in yazdığı makina gibi.
Ayrıca RYZEN 3700x ,epey ısınır. İyi bi soğutma da alınması lazım ve intelin verdiği fps yi de vermez.

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhaba, iki soru sormak istiyorum. Şimdilik 3000 serisini hatta kasımda çıkma ihtimali olan ryzen 4. nesilleri beklemeyi düşünüyorum. İlk olarak, Ryzen 4. nesilleri beklemeyi önerir misiniz? Asıl sorum; işlemci ve ekran kartını beklerken diğer parçaları almayı önerir misiniz? Bütçe anlamında parça parça almak benim için daha rahat olacak gibi. Ama şu an ekran kartı ve işlemci belli değilken diğerlerinin alınması uygun olmazsa ona göre planlama yapacam. Teşekkürler şimdiden.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Beklemenin sonu yok. 4 .nesil alırsın, 5 .nesil açıklanır, İntel 11 .nesilleri açıklar.Böyle gider bu iş.
Şu anda gerek oyun fps si,gerekse de ısınma vs . yönünden intel 10. nesil işlemciler epey iyi.

Ancak yine de ,bekleme/sabretme durumunuz varsa, ryzen 4.nesili bekleyin.

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beklemenin sonu yok. 4 .nesil alırsın, 5 .nesil açıklanır, İntel 11 .nesilleri açıklar.Böyle gider bu iş.
Şu anda gerek oyun fps si,gerekse de ısınma vs . yönünden intel 10. nesil işlemciler epey iyi.

Ancak yine de ,bekleme/sabretme durumunuz varsa, ryzen 4.nesili bekleyin.
Bekleyebilirim sıkıntı yok sağolun öneri için. Peki diğer parçaları şimdiden alma konusunda yorumunuz öneriniz nedir?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Diğer parçaları alın tabi ki. Onlarda öyle 3-5 ayda bi teknoloji değişimi olmaz,fİatlar değişebilir. Tek tek almak sizi fazla da zorlamaz ,her ay için.

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
Merhaba işlemcilerde intel k/kf serileri muhteşemdir linkteki işlemci intel i3 9350 kf bu işlemci turbo boost ile 4.6 ghze overclock ile 5ghze çıkıyor iyi bir soğutucu ile bu işlemciyi kombinleryerek çok yüksek bir performans alabilirsiniz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba işlemcilerde intel k/kf serileri muhteşemdir linkteki işlemci intel i3 9350 kf bu işlemci turbo boost ile 4.6 ghze overclock ile 5ghze çıkıyor iyi bir soğutucu ile bu işlemciyi kombinleryerek çok yüksek bir performans alabilirsiniz
???

Daha kötü bir öneride bulunamazdınız.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Cidden mi xd

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
Bu bir şaka olmalı?

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
+10K bütçeli sistemlerde Ryzen görmek beni üzüyor.

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rtx 3070 veya 3080 için bu sistem uygun mudur? Pc Toplama Sihirbazı Ona göre parçaları yavaştan almaya başlamak istiyor abim. Dönüş yaparsanız sevinirim.

sonersofraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2020-10-09_13-46-43.png

Tekrardan merhabalar,
Hem Ryzen 5000 serisini hem de RTX 3000 serisini beklemiştim tavsiyeler üzerine. Resimdeki parçalarla birlikte RTX 3070 ve R7 5800X ikilisinden oluşan bir sistem mümkün olur mu 17bine? Parçaları ayrı ayrı alıp kendim kasayı oluşturabilirim. Bu parçalarla 17K yi geçer diyenler ya da bu parçalar yazdığım işlemci ve ekran kartı ile uyumlu değil diyenler başka parçalar önerirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
İntel olarak buna bakabilirsin
Amd istersen buna bakabilirsin