1500 ve 2000TL'ye Telefon Önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan shia217
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar, ben yaklaşık 4-5 yıldır birinci nesil Galaxy Ace kullanıyorum. Şu an "Alo" bile zor dedirtiyor. Yeni bir telefona geçmem şart fakat bu telefonun beni yine 4-5 yıl götürmesi ve aldığı paranın sonuna kadar hakkını vermesi gerek. Bütçem ise şu şekilde;
-Ya en fazla 1500TL
-Ya da en fazla 2000TL
Yani bu ne demek? Bana en fazla 1500 ve 2000 liraya alabileceğim 2 telefon önermeniz gerekiyor. Sizlerle düşüncelerimi paylaşayım. Fakat önce sizlere bir telefondan beklentilerimi yazayım;
-Uzun yıllar dayanması(ilk 2-3 yıl stabil kalıp sonra yavaş yavaş takozlaşması sorun olmaz),
-Kaliteli, şık ve sağlam bir kasası olmalı(yamuk ekranlı ve plastik kasalı telefon tercih etmiyorum),
-En az bir günlük "kesin" şarj ömrü,
-Kamerayla çok işim olmaz ama arada arka kamera ile gördüğüm güzel anları yakalamak isterim tabi ki,
-Çok müzik dinlerim, müzik yazılımı iyi olsun isterim,
-İşime gücüme ara verdiğimde alttan müzik çalarken kasmadan oyun oynamak isterim,
-Öyle yok en son Android sürümü olsun derdinde değilim, her telefon çıktığı zamandaki sürümle en stabildir.
En fazla 1500'e Xperia Z3C düşünüyorum fakat 2000 fiyat bandı için aklımda hiçbir seçenek yok. Yine Xperia serisinden Z3 olabilir gibi. Samsung kesinlikle istemiyorum. Ellerim küçük biraz yani öyle bana 5.5" ekranlı bir şey de önermeyin. 4.5"-5.2" falan iyi gibi.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Oglcnoglcn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Maddelerin arasından biri dikaktimi çekti 'Çok müzik dinlerim, müzik yazılımı iyi olsun isterim' demişsin ozaman Apple alacaksın ha yok Apple almam diyorsan Sana önerecegim 1500-2000 Tl Bandında telefonlar Galaxy Note 4 ,ZenFone 2 , Samsung Galaxy A7 , HTC Desire M8S'i öneririm. Birde Samsung kesinlikle istemiyorum demişsin ozaman Parana kıyıpda APPLE alacaksın Kardeşşiiiiiimmm.. Bak bende S3 kullanmıştım bende aynısını dedim daha samsung alanın ... diye ama gittim ( NOTE 5 ) Aldım Telefon tıkır tıkır. Şunuda söyleyim Samsung'un ( A,S,J) serilerinde sıkıntı yaşarsın fakat Note serisinde cidden sıkıntı yaşamazsın bende almanı tavsiye ederim....

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Maddelerin arasından biri dikaktimi çekti 'Çok müzik dinlerim, müzik yazılımı iyi olsun isterim' demişsin ozaman Apple alacaksın ha yok Apple almam diyorsan Sana önerecegim 1500-2000 Tl Bandında telefonlar Galaxy Note 4 ,ZenFone 2 , Samsung Galaxy A7 , HTC Desire M8S'i öneririm. Birde Samsung kesinlikle istemiyorum demişsin ozaman Parana kıyıpda APPLE alacaksın Kardeşşiiiiiimmm.. Bak bende S3 kullanmıştım bende aynısını dedim daha samsung alanın ... diye ama gittim ( NOTE 5 ) Aldım Telefon tıkır tıkır. Şunuda söyleyim Samsung'un ( A,S,J) serilerinde sıkıntı yaşarsın fakat Note serisinde cidden sıkıntı yaşamazsın bende almanı tavsiye ederim....
Alaycı değilde samimi olduğunu düşünerek cevap veriyorum. 5.7" lik telefonu ben ne yapayım zaten ellerim küçük :D Spen sanki kartondan yapılmış gibi ve ben grafiker adamım doğru renk vermeyen amoled ekran bana göre değil. Sağlam kasa dedim plastik kasali zenfone önermişsin. Başka alternatifler lazım.

kalfaerkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G4 alabilirsin 1700 civarına bulursun. Kamera performansı çok güzel sen ne kadar çok ilgilenmiyo olsanda. İşlemcisi biraz geride kalıyo S6ya göre ama aradaki 400 farkı düşününce ve diğer özellikleri ile kapattığını düşünebiliriz. Bence en iyi seçim bu. Zenfone 2'de 850 liraya düştü şu an onu alabilirsin ama 1 adım daha geriye götürür seni. iPhone alma 2000 en fazla vericek durumdaysan iphone 5s te 2000 lira s6da arada dağlar kadar fark var. LG G4 güzel telefon senin işini görür bence düşünmeden al. Plastik kasa ama çok güzel deri kılıfı var hiç sorun çekmezsin.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG G4 alabilirsin 1700 civarına bulursun. Kamera performansı çok güzel sen ne kadar çok ilgilenmiyo olsanda. İşlemcisi biraz geride kalıyo S6ya göre ama aradaki 400 farkı düşününce ve diğer özellikleri ile kapattığını düşünebiliriz. Bence en iyi seçim bu. Zenfone 2'de 850 liraya düştü şu an onu alabilirsin ama 1 adım daha geriye götürür seni. iPhone alma 2000 en fazla vericek durumdaysan iphone 5s te 2000 lira s6da arada dağlar kadar fark var. LG G4 güzel telefon senin işini görür bence düşünmeden al. Plastik kasa ama çok güzel deri kılıfı var hiç sorun çekmezsin.
Ekranı yine 5.5" ve yamuk hani kavisli olmasa dert etmeyeceğim plastik kasa olmasını. Dediğin gibi deri arka kapak kurtarıyor durumu. Ama işte saçma bi kavis var. :/

kalfaerkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yine de LG G4 derim güzel telefon. S6 kullanıyorum ben açıkçası bence en güzel telefon o 2K ekranı ile iphone 6dan hızlı telefon performansı ile çok şaşırttı. 2000 liraya internetten alabilirsin ama. İnternetten alışverişe nasıl bakarsın bilmiyorum. Zenfone 2 32 gb alabilirsin mediamarktta 1250 lira ve 10000 mah hediyeli taşınabilir şarj cihazı var sanırsam. Ama zenfone 2 de çok kaba duruyo açıkçası. Fiyat performans olarak düşünebilirsin o telefonu. Bide lenovo vibe x2yi çok güzel buluyorum. S5 ayarında telefon ve fiyatı yarı yarıya onu da düşünebilirsin

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimse Z3 hakkında yorum yapmıyor. Tam istediğim tasarıma ve şıklığa sahip. Su geçirmez de hem. Yağmurda yürümeyi seven biriyim, o yüzden çok iyi olacak diye düşünüyorum. Hem ileride PS4'e geçtiğimde Remote Play ve Dualshock 4 özelliklerini kullanmakta istiyorum. Yok mu Z3'ü övecek :D Z5'i alamam en az 2500'den çıkar. Ama Z5 çıkınca Z3 fiyatı düşecekse biraz daha beklerim.

...Görkem...

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
779
bak sen ne yap biliyon mu. 2000 tl bandi icin samsung note 4 al. Kamera guzel islemci hizli ram 3 gb ekran renkleri guzel.hemde sen plastik kasa istemiyormusun note 4 aluminyum cerceveler.

Ha yok illa samsung istemiyorum dersen lg g4 al o zaman suan en iyi kamerali cihazlar icinde ekran olarak da en iyi ekrana sahip.

1500e sony z2 sony z3c lg g3 asus zenfone 2 alabilirsin bunlarin icinde stabil ve hiz istiyosan z3c veya zenfone2 al. Kamera guzelligi istiyosan lg g3 al. Satisa ciktimi bilmiyom Ama sony m5 te cok guzel bi cihaz

kalfaerkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperiaların arayüzünü ben sevmiyorum çok fazla kasma oluyo. z3 1900 lira civarında. onu alıcağına 200 lira daha koy s6 al. 2000 liraya kadar çıkabiliceksen de note 4 alma bence samsungda güncellemeler zaten sıkıntı oluyo 1 sene geçmiş bi telefona güncelleme ne kadar olur bilmiyorum samsungda 5 sene kullanıcam sen diyosun.

...Görkem...

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Kimse Z3 hakkında yorum yapmıyor. Tam istediğim tasarıma ve şıklığa sahip. Su geçirmez de hem. Yağmurda yürümeyi seven biriyim, o yüzden çok iyi olacak diye düşünüyorum. Hem ileride PS4'e geçtiğimde Remote Play ve Dualshock 4 özelliklerini kullanmakta istiyorum. Yok mu Z3'ü övecek :D Z5'i alamam en az 2500'den çıkar. Ama Z5 çıkınca Z3 fiyatı düşecekse biraz daha beklerim.

Sony z3 cihazi guzel ama ozelliklerine gore cok pahali. uzerine snaodragon 801 aC var. 3 gb ram var. full hd ekran. Fiyat 1800 tl. bak simdi

Sony z2: snapdragon 801 ab. Ram 3gb. Full hd ekran. Fiyat 1450 tl.
aralarindaki fark snpdrgn 801 ab 2.3 ghz, 801 ac 2.5 ghz. Ram ler ayni. z3 un ekrani z2 ye gore biraz daha parlak. kameralar ayni sadece z3 te biraz kamera yazilimi guzellerstirilmis. bu kadar az fark bu fiyat farkina degmez. 1800 tlye lg g4 sony z3 u katliyor. Z3 alcagina ya lg g4 al yada note 4.

Oglcnoglcn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Alaycı değilde samimi olduğunu düşünerek cevap veriyorum. 5.7" lik telefonu ben ne yapayım zaten ellerim küçük :D Spen sanki kartondan yapılmış gibi ve ben grafiker adamım doğru renk vermeyen amoled ekran bana göre değil. Sağlam kasa dedim plastik kasali zenfone önermişsin. Başka alternatifler lazım.
Ozaman Şirketlere başvur kardeşim sana özel bir telefon modeli cıkarsınlar..

mehmetk1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aslinda bende önümüzdeki aylarda tam böyle bir cihaz alma düşüncesindeyim, aklima gelen z3c oluyor sadece ya da s6, uzun süredir note 2 kullaniyorum biraz artik ekran küçülsun istiyorum ama note özelliklerine de cok alistim anlayacagin durumum senden beter :)

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ozaman Şirketlere başvur kardeşim sana özel bir telefon modeli cıkarsınlar..
Hocam çok nazik bir kişiliğe sahipsin, tebrik ediyorum.
Onun dışında millet bana G4'ü ve Note 4'ü övmüşsünüz. İkisi de 5.5" Hadi G4'ün kullanımı iyi neyse de Note 4 cidden olmaz elime sığmaz.. Ayrıca Samsung cidden istemiyorum. Evet Xperia Z3 özelliklerine göre pahalı biraz. Z5 çıktığında almayı planlıyorum. Hem Xperia Z3 deki işlemci G4'dekine göre daha güçlü gözüküyor. Hem 32bit olup 2GB rame adapte olduğundan(3GB ram var) hem de 2.50Ghz oluğ 4 çekirdekli olduğundan. Bilmiyorum yahu. Kafamda deli sorular..

...Görkem...

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Onun dışında millet bana G4'ü ve Note 4'ü övmüşsünüz. İkisi de 5.5" Hadi G4'ün kullanımı iyi neyse de Note 4 cidden olmaz elime sığmaz.. Ayrıca Samsung cidden istemiyorum. Evet Xperia Z3 özelliklerine göre pahalı biraz. Z5 çıktığında almayı planlıyorum. Hem Xperia Z3 deki işlemci G4'dekine göre daha güçlü gözüküyor. Hem 32bit olup 2GB rame adapte olduğundan(3GB ram var) hem de 2.50Ghz oluğ 4 çekirdekli olduğundan. Bilmiyorum yahu. Kafamda deli sorular..

arkadasim sanirim islemci osilatör hizlarini islemci performansiyla karistiriyorsun? cunku xperia z3 islemcisi lg g4un islemcisinden iyi demissin. z3 2.5 ghz demissin.

sony z3 islemcisi snapdragon 801ac. 4 cekirdekli bir islemci bu. 2.5 ghz seni yaniltmasin. 801 de krait cekirdekler kullaniliyor. gpu'su adreno 330.

lg g4 islemcisi snapragon 808. 6 cekirdekli bir islemci. cekirdekleri 4xa53 + 2xa57 den olusuyor. gpu'su adreno418.

yani o noktada bir yanlisin var. z3 islemcisi lg g4 un islemcisinin gerisinde kaliyor.

z3 alma gereksiz pahali 1800 tl etcek ozellikleri yok. z2 al,z3c al,lg g3al,zenfone 2al bunlar 1500 tl icin.

2000 tl icin indirime girerse samsung s6 al. ekran boyutu sana gore. ozellikleri kamerasi cok guzel. buyuk diyorsun ama aklinda olsun note 4 cok guzel bir cihaz tavsiye ederim. lg g4 al kamera ekran super islemcide z3ten hizli. yada sen sony m5 al tam sana gore. hem ekrani cok buyuk degil kamerada guzel sitede tolga bey in sony m5 incelemesi var bir bak hosuna gidecegini dusunuyorum boyut ve ozellik olarak. hem sony arayuzu cok stabil. zamanla yqvaslama olmuyor.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadasim sanirim islemci osilatör hizlarini islemci performansiyla karistiriyorsun? cunku xperia z3 islemcisi lg g4un islemcisinden iyi demissin. z3 2.5 ghz demissin.

sony z3 islemcisi snapdragon 801ac. 4 cekirdekli bir islemci bu. 2.5 ghz seni yaniltmasin. 801 de krait cekirdekler kullaniliyor. gpu'su adreno 330.

lg g4 islemcisi snapragon 808. 6 cekirdekli bir islemci. cekirdekleri 4xa53 + 2xa57 den olusuyor. gpu'su adreno418.

yani o noktada bir yanlisin var. z3 islemcisi lg g4 un islemcisinin gerisinde kaliyor.

z3 alma gereksiz pahali 1800 tl etcek ozellikleri yok. z2 al,z3c al,lg g3al,zenfone 2al bunlar 1500 tl icin.

2000 tl icin indirime girerse samsung s6 al. ekran boyutu sana gore. ozellikleri kamerasi cok guzel. buyuk diyorsun ama aklinda olsun note 4 cok guzel bir cihaz tavsiye ederim. lg g4 al kamera ekran super islemcide z3ten hizli. yada sen sony m5 al tam sana gore. hem ekrani cok buyuk degil kamerada guzel sitede tolga bey in sony m5 incelemesi var bir bak hosuna gidecegini dusunuyorum boyut ve ozellik olarak. hem sony arayuzu cok stabil. zamanla yqvaslama olmuyor.
Hocam amiral gemisi dışında telefon almak istemiyorum. O zaman şöyle yapalım, 1500 bandında düşünmeden Z3c alayım. 2000 bandında ise Z3'ün fiyatı düşmezse LG G4 veya düşük ihtimalle Note 4 alayım. Ama işte arkadaş kavisli ekran nedir yahu? Ayrıca Samsung'tan nefret ediyorum,o amoledin inanılmaz saçma renk paleti ve her türlü saçma uygulamayla dolu TouchWiz arayüz...
Başka alternatifler varsa bekliyorum millet.

ExCeLLeNT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Ya dikkatimi çekti. Müzik yazılımı deyip sonyden hele htcden bahsetmeden apple demişsin. Hifi destekli çin markaları kendini kanıtlamış sony hifi destekli telefonlar hatta htcnin ben zirvedeyim diye bağırdı boomsoundlu dolbyli beatsli telefonlarını atlamışsın hiç bahsetmemişsin. Apple demişsin. Bravo.

ExCeLLeNT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Çok fazla kasmamı ?

Ya siz xperianın ilk çıkan telefonlarındanmı bahsediyorsunuz ? Övme taraftarı değilim ama biri haksız yere kötüledimi dayanamıyorum. Htcde kullandım. İnan bana sonynin arayüzü htcnin senseden daha hafif. Sıralarsak saf android sony sense.Z3 kullanıyorum zde kullandım gram kasma yoktu.

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Xiaomi Mi4 al paran da cebine kalsın tam senlik bir telefon iosun android hali diyebilirim hepsiburada da satılıyor

ExCeLLeNT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Kardeş ben zamanında 1800 tl verip z3 aldım. İndirimdeydi 2200 küsürlerden inmişti aldım. Z3 değilde z5e bakarsın.

Parmak izide var su geçirmezlikte toz geçirmezlikte(bazıları toz yazmadığımızda su var ama toz geçirmezlik yok sanıyolar saldırmak için bahane arıyorlar) var. 810 işlemci öyle ısınma mısınma derdide yok artık. Hatta premium modelini alırdım ben olsam. Sadece video ve resimlerde 4k. Bence mükemmel bir şey. Batarya desen bildiğin güzel kullanırsan 2.günün gecesini görüyorsun(z3te denedim gördüm. Şimdi stamina kapalı wifi bluetooth oto parlaklık fullde açık konum açık 1 buçuk saat oyun dahil 5 saat ekran süresiyle 12 saat kullanımım var. Öğlen 4te aldım sabaha karşı 5 gibi kapandı. ) ses desen htc ile yarışıyorlar. Kamera desen z5te iyice güzelleşti. Fiyatını takmazsan kardeş g4müş iphone 6smiş falan dinleme z5 al.

Htc düzgün bir amiral gemisi çıkarmadı m9da olmadı. Yeni çıkarırsa bi tane duruma göre güzel olabilir.

Xiaomide hala mi5i sürmedi piyasaya. Nexuslarda hala çıkmadı.

Yani anlayacağın alınabilicek telefonlardan bir tek sony piyasaya sundu o da z5. Beklersen nexuslar mi5 veya htcnin yeni amiral gemisinide düşünebilirsin. Bu piyasada kaliteli telefon istiyorsan htc sony nexus ve xiaomiden şaşmayacaksın. Kim ne derse desin. Birisi azıcık telefondan anlıyorsa sözlerime katılır.

Ha diyorsanki android istemiyorum wpdede iostada tek seçeneğin var. Samsung için ise yukarda arkadaşın dediği gibi note serisi dışındaki tüm telleri sıkıntılı. Bugün bile s5im kasıyo diye ağlayanlar var. Kimisi benimki kasmıyo dicekte gördüm kardeşim kullandım. Çizimle vs uğraşıyosan kalem istiyosan düşünme note 5 al derim. Yoksa yukarda saydıklarımı bekle ya da z5 al.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok fazla kasmamı ?

Ya siz xperianın ilk çıkan telefonlarındanmı bahsediyorsunuz ? Övme taraftarı değilim ama biri haksız yere kötüledimi dayanamıyorum. Htcde kullandım. İnan bana sonynin arayüzü htcnin senseden daha hafif. Sıralarsak saf android sony sense.Z3 kullanıyorum zde kullandım gram kasma yoktu.
Aranan kan bulundu :D Hocam ben Xperia serisini ilk Z2 ile keşfettim ve dedim ki bu telefonu elbet bir gün alacağım. Yani o kadar sevmiştim. Şimdi elimde para var ve Z3 alabiliyorum, almayı da çok istiyorum ama parama yazık olsun istemiyorum. Telefonu gördüm, innanılmaz şık. Bence ayforu çok abartıyorlar, Z3'ün o siyah tasarımına bayılıyorum. Ayrıca ülkemizde ayfor gösteriş oldu. Kapitalizmde bir söz vardır,"Bi eşyanın fiyatını one verilen değer belirler." diye. Çok doğru bir söz. Ayfor bi zenginlik göstergesi oldu.
Neyse konudan saptım. :D anlayacağın ben Sony istiyorum. 1500 için Z3c kesin. 2000 için ise Z3'ün gereğinden fazla pahalı olduğunu söylüyorlar. Aslında haklılar bence o telefon 1500-1750 civarı olması lazım. Ben biraz daha bekleme kararı aldım. Z5 çıktığında Z3'ün fiyatı düşerse alacağım, düşmezse de ya Z3C alırım ya da kıyarım paraya basarım Z3'ü.
Sana Z3 hakkında sorular sorabilir miyim mübarek?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeş ben zamanında 1800 tl verip z3 aldım. İndirimdeydi 2200 küsürlerden inmişti aldım. Z3 değilde z5e bakarsın.

Parmak izide var su geçirmezlikte toz geçirmezlikte(bazıları toz yazmadığımızda su var ama toz geçirmezlik yok sanıyolar saldırmak için bahane arıyorlar) var. 810 işlemci öyle ısınma mısınma derdide yok artık. Hatta premium modelini alırdım ben olsam. Sadece video ve resimlerde 4k. Bence mükemmel bir şey. Batarya desen bildiğin güzel kullanırsan 2.günün gecesini görüyorsun(z3te denedim gördüm. Şimdi stamina kapalı wifi bluetooth oto parlaklık fullde açık konum açık 1 buçuk saat oyun dahil 5 saat ekran süresiyle 12 saat kullanımım var. Öğlen 4te aldım sabaha karşı 5 gibi kapandı. ) ses desen htc ile yarışıyorlar. Kamera desen z5te iyice güzelleşti. Fiyatını takmazsan kardeş g4müş iphone 6smiş falan dinleme z5 al.

Htc düzgün bir amiral gemisi çıkarmadı m9da olmadı. Yeni çıkarırsa bi tane duruma göre güzel olabilir.

Xiaomide hala mi5i sürmedi piyasaya. Nexuslarda hala çıkmadı.

Yani anlayacağın alınabilicek telefonlardan bir tek sony piyasaya sundu o da z5. Beklersen nexuslar mi5 veya htcnin yeni amiral gemisinide düşünebilirsin. Bu piyasada kaliteli telefon istiyorsan htc sony nexus ve xiaomiden şaşmayacaksın. Kim ne derse desin. Birisi azıcık telefondan anlıyorsa sözlerime katılır.

Ha diyorsanki android istemiyorum wpdede iostada tek seçeneğin var. Samsung için ise yukarda arkadaşın dediği gibi note serisi dışındaki tüm telleri sıkıntılı. Bugün bile s5im kasıyo diye ağlayanlar var. Kimisi benimki kasmıyo dicekte gördüm kardeşim kullandım. Çizimle vs uğraşıyosan kalem istiyosan düşünme note 5 al derim. Yoksa yukarda saydıklarımı bekle ya da z5 al.
Hocam, benim babam esnaf adam. Annem de ona her gün yardım ediyor. Bak şimdi ben de babama yemek götürüm orada durucam ki adam yemeğini yiyebilsin. Çok şükür durumumuz normal, ülkenin bu şartlarında. Benim öyle bi telefona 2500-3000Tl verecek param yok. Yani o lükse sahip değilim. O yüzden gidipte Z5 alamam. Ailem zaten benim ve kardeşim için çalışıyor. Gelmişler 45-46 yaşlarına, ben 18 yaşındayım. YGS, LYS ve yetenek sınavlarına hazırlanıyorum. Bu yıl girdim sınava 180.000 sıralama yaptım. Ama tercih yapmadım çünkü istemediğim bi bölümde 4-5 yıl eziyet çekeceğime 1 yıl boyunca daha hırslı daha sağlam çalırım dedim. Kursa gidiyorum, çizim kursu. Ayda 300TLx10=3000TL Eğitim için hani geleceğe yönelik olduğu için ödenir. Ama bi telefona 2000TL bile çok. Annem de diyor ki, gençsin bak bize yaşatmadıalr gençlik biz size yaşatalım. Metrolarda sürünüyorum, 30dk ayakta camı, insanları ve yeri izleyerek yolculuk ediyorum. Telefonum alo bile zor diyor. Sırf bu yüzden istiyorum yeni telefon. Ama bana uzun gitsin, en az 4-5 yıl kullanayım istiyorum ki mezun olup işe girip kendi paramı kazandığımda aileme de alabileyim. Onlara yük olmayayım. İşin özeti yeni çıkmış bi telefona ben o parayı vermem. Bi kaç ay daha beklerim Z3'ün fiyatının düşmesi için, düştü düştü düşmedi artık mecbur bi şekilde alıcaz. Şimdi sana Z3 hakkında sorular sorabilir miyim?

...Görkem...

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Hocam amiral gemisi dışında telefon almak istemiyorum. O zaman şöyle yapalım, 1500 bandında düşünmeden Z3c alayım. 2000 bandında ise Z3'ün fiyatı düşmezse LG G4 veya düşük ihtimalle Note 4 alayım. Ama işte arkadaş kavisli ekran nedir yahu? Ayrıca Samsung'tan nefret ediyorum,o amoledin inanılmaz saçma renk paleti ve her türlü saçma uygulamayla dolu TouchWiz arayüz...
Başka alternatifler varsa bekliyorum millet.

Amiralden baskasini almak ostemiyorum demossin guzel bende bu kafadayim ama sony m5 buyuk oranla hem donanim hemde kamera olarak z3c ve z2 sen daha iyi olacak gibi 1500 tl bandinda. tabi gelsin inceliyelim bi daha net konusuruz ama tolga bey incelemesinde kamerasinin guzel olduguna dikkat cekti. Biz daha bakamadik tabi ama tolga bey in sony kameralarina kolay kolay guzel demediginide biliyoruz. Yani acelen yoksa bekleyebilirsin hani. onun disinda z3c nin boyutu sana uygunsa bak net soyluyorum gozun kapali al akiyor cihaz. Haa kucuk dersen z2 al asus zenfone 2 al 1300 tl ye. 2000 tl bandinda bak s6 2100tl ye var piyasada. Donanim olarak ucuyor ama pili kotu. Kamera olarak lg g4 ile kapisma icindeler. z3 un fiyati kolay kolay dusmez 1500e. O yuzden 2000 tl bandinda z3u aklindan cikar. Ozelliklerine gore cok pahali bu bir. 1800-1900 tl ye samsung note 4 al hem s6 gibi pil sorunuda yok donanimda guclu kamerada guzel. Yok ben samsung istemiyom dersen lg g4 al cok guzel bir kamera ve ekrana sahip.

Sen samsung un renk paletini abarti bulanlardansin o zaman Lg g4 al onda renkler daha gercege yakin ve beyazlar daha beyaz.

Ayrica lg g4un kavisli ekranina takilmissin pekde begenmiyorsun sanirim ama o kavis lafta inan bana. G4 tamam kavis varda oyle rahatsiz edici seviyede degil. Rahatsiz edici seviyede olan lg g flex ailesi. Gercekten iyi degil. Ama lg g4 cok cok az bir icbukey bir kavis var oda kullanirken anlamazsin bile. 2000 tl para 1500 tl para bu lar yuksek fiyatlar. O yuzden kamerasi donanimi guzel bir cihaz almani isterim bu nedenle bu dedigim cihazlardan birini al memnun kalicagini dusunuyorm.

Oglcnoglcn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam ozaman sana şunu diyebilirim Samsung cidden istemiyorsan sana tek uygun telefon senin dediğin gibi Z3 alırsan pişman olmazsın. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun dostum. Abicim birede grafikersin çizim filan yapıyormuşsun Allahını seversen yapma etme al note 5'i keyfine bak ya......

YiğitBey

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Sony XPERIA M5.
Mis gibi cihaz.

reyonidas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Sony M5 islemcisi iyi olmasına ragmen gpu snap 801 adreno 330dan kotudur.Mediatek 6795 islemcili Xiaomi redmi note 2 180 200 $ dolar civarında bulunabiliyor.Ama bu sartlarda Htc M8 i hic dusunmemissiniz onuda dusunebilirsiniz ses ve batarya olarakta iyidir.

kayrakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
xperiaların arayüzünü ben sevmiyorum çok fazla kasma oluyo. z3 1900 lira civarında. onu alıcağına 200 lira daha koy s6 al. 2000 liraya kadar çıkabiliceksen de note 4 alma bence samsungda güncellemeler zaten sıkıntı oluyo 1 sene geçmiş bi telefona güncelleme ne kadar olur bilmiyorum samsungda 5 sene kullanıcam sen diyosun.
Xperia'ların arayüzünde çok fazla kasma oluyo derken? Yahu sen hangi çağda yaşıyosun arkadaşım? Şu an Android telefonlar içinde neredeyse en akıcı arayüz Sony'nin. Asıl Samsung kasıyor. Güldürdün beni gece gece ya :D

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
5s'i al keyfine bak, en az 3-4 sene telefon aramazsın ve ıos 8 de kalırsan hıc bır stabılıte sorunu yasamazsın, ben yaklasık cıktıgı gunden berı sorunsuz kullanıyordum... bu hafta 6s aldım.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
5s'i al keyfine bak, en az 3-4 sene telefon aramazsın ve ıos 8 de kalırsan hıc bır stabılıte sorunu yasamazsın, ben yaklasık cıktıgı gunden berı sorunsuz kullanıyordum... bu hafta 6s aldım.
Apple'ı desteklemiyorum^^

udmexper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
subat mart aylarını beklersen daha iyi olur yanı modeller o civarlarda fiyatla gelebilir