1500 tl civarı telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba, 2 aydır zenfone 3 ü bekliyordum . Elimdeki telefondan bıktığım için. Fakat erteledikçe ertelediler . üstüne birde epey vs. sitelerde sar değeri 1.50 ye fırlayınca vazgeçtim beklemekten bana telefon önerebilirseniz çok mutlu olurum .
*Çok fazla sistemi kasacak oyun oynamam , facebook instagram whatsap
*Bu fiyatlarda ki bir telefon zaten kasmayacaktır fakat stabil olması ve beni 2 3 yıl götürmesi lazım
*Kamerasının iyi olması güzel olur .
*Bataryasının günü çıkarması . ve 2 3 gün kullanacağım için en azından android 7 nin son çıkacak sürümü yada * yeni android sürümünü alabilecek kadar teknik destek olması çok iyi olurdu.
*Ve son küçük bir özellik ekranının 5 inç üstü olması
daha önce baktığım fakat elediğim telefonları söylemem gerekirse :
*casper via a1 , almaya çok niyetlendim fakat sar değeri 1.30 du vücut ve başta
*lg g4 . çok fazla kronik sorunu vardı .
*s6 . ( alacağım telefonu vatan teknosa samsung bayiği gibi bir yerden alacağım yüksek iht. belki mecbur kalırsam güvenilir bir site fakat ithalatçı garantili alamam .s6 bu şıklar çıkarılınca 2000 den aşşağı bulamadım . bide bataryasının üzdüğü söyleniyordu )
*reeder p10s ( ne yidüğü belli olmayan bir firma olduğuna karar vermiştim herhalde :D . telefonları gionne den birebir alıp üstüne reeder yazıyorlar sadece . )
söyleyeceklerim bu kadar bana yardımcı olacak herkese teşekkürler şimdiden .

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sar,pil, kamera önemli ise a5 2016 bakabilirsiniz. Her türlü iyidir.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
İthalatçı garantili s6 almalısın.Rahat 2 sene çıkarır daha.P10s olabilir.Ama öyle 4 gb ram 64 gb Hafıza falan var diye öyle cihazları almayın.Genel olarak kötü bir cihaz değil fakat reeder bu cihazları kendi üretmiyor haliyle yabancı forumlarda gionee s8 diye aratırsanız bulursunuz hakkında Yorumları.
Bu arada arkadaş a5 2016 Demiş.O cihazın ederi 800 tl.Bir özelliği yok.S615 Tarzı işlemci.Fhd ekran ile verdiği performans rezalet.Kamerada falan iyidir ama,yiğidi öldür Hakk'ını yeme.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

1500 lira bandında lg g4, reeder p10s, ithalatçı garantili s6 modellerini elediysen;

Sony xperia xa ultra modelini bi inceleyin. Donanımgücü olarak p10s ile benzer donanım özelliklerine sahip. Ön kamera performansı oldukça güzel. Tasarım olarak da beğendiğim bir model.

Tavsiye;

Sizin yerinizde olsam 250 lira daha biriktirir hepsiburada'dan ithalatçı garantili lg g5 alırdım. Performans, kamera, ekran konularında 1750 lira bandının en iyisi.

Eğer f/p ürünü istiyorsanız 1500 lira bandında xiaomi mi5 en güçlü cihaz şuanda 1500 tl'de.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İthalatçı garantili s6 almalısın.Rahat 2 sene çıkarır daha.P10s olabilir.Ama öyle 4 gb ram 64 gb Hafıza falan var diye öyle cihazları almayın.Genel olarak kötü bir cihaz değil fakat reeder bu cihazları kendi üretmiyor haliyle yabancı forumlarda gionee s8 diye aratırsanız bulursunuz hakkında Yorumları.
Bu arada arkadaş a5 2016 Demiş.O cihazın ederi 800 tl.Bir özelliği yok.S615 Tarzı işlemci.Fhd ekran ile verdiği performans rezalet.Kamerada falan iyidir ama,yiğidi öldür Hakk'ını yeme.
Sar önemliymiş ve ithalatçı garantili istemediği için ben a5 dedim yoksa s6 al geç;)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Merhaba,

1500 lira bandında lg g4, reeder p10s, ithalatçı garantili s6 modellerini elediysen;

Sony xperia xa ultra modelini bi inceleyin. Donanımgücü olarak p10s ile benzer donanım özelliklerine sahip. Ön kamera performansı oldukça güzel. Tasarım olarak da beğendiğim bir model.

Tavsiye;

Sizin yerinizde olsam 250 lira daha biriktirir hepsiburada'dan ithalatçı garantili lg g5 alırdım. Performans, kamera, ekran konularında 1750 lira bandının en iyisi.

Eğer f/p ürünü istiyorsanız 1500 lira bandında xiaomi mi5 en güçlü cihaz şuanda 1500 tl'de.
Size bir sorum olacak.
Geçen Sony Center'a gittim.Xa ultra direk buldum ve incelemeye koyuldum.Ön kamerası hem geç açıldı hem de kötü çekiyordu.Sizce Sony yazılım işini halletti mi?

vasilty

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Mi5 meizu pro 6 bakabilirsin iyi fiyat performans

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
xa ultra güzel bir cihaz evet fakat , 6 inç çok fazla yukarıda 5 inç ten büyük derken 5.5 in. i düşünerek söyledim herhalde ,aklıma direk 5.5 in. geldi çok kullanılan bir değer olduğundan dolayı . . ve o telefonla ilgili başka moderatörlerin , o telefon 6 inç ekrana 2800 mh pil ile kendi fişini çekti dediklerini duymuştum . Ve ne yazıkki ithalatçı garantili de alamıyorum , telefonu alırken aileminde yardımını alıyorum , ve ithalatçı garantili alamam , hem onlara açıklayamam , hemde olurda bi sıkıntı çıkarsa benim için kötü olur .

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Size bir sorum olacak.
Geçen Sony Center'a gittim.Xa ultra direk buldum ve incelemeye koyuldum.Ön kamerası hem geç açıldı hem de kötü çekiyordu.Sizce Sony yazılım işini halletti mi?

Bak sana şöyle söyliyim. Android platformunda sony en sevdiğim markalardan biri. Hem tasarım olarak şık ve sağlam, pil süreleri iyi, yazılımsal başarısı nexus'lar kadar iyi ama sony almıyorum. Çünkü kamera ve ekran konusunda gerçekten rakiplerinin çok gerisşnde. Htc'de öyleydi ama htc10 ile bu durumu düzeltti htc. Ama sony hala düzeltmedi. Eğri oturup doğru konuşmak lazım sony hala kamera ve ekran konusunda rahiplerinin gerisinde. Bu bir gerçek. Kameranın geç açılması durumu sony'lerde madeistek işlemci kullandığı cihazlarda olan bir durum. Snapdragon işlemcili modellerinde bu duruma pek rastlanmaz. Xa ultra da mediatek hellio p10 kullandığı için kamera konusundaki gecikmenin sebebi o olmuştur. Çekim kalitesi olarak ben kötü bulmadım. Tabi siz bepenmediyseniz neden beğenmediniz demem ama hala benzer fiyat bandındaki g4, s6 gibi cihazlardan tabiki kötü.

Yukarda yazmışsın g4 eledim falan diye ana bence eleme. Çünkü 1500'e lg TR garantili g4 alabilirsin. G4 performans, kamera, ekran konularında bu xa ultra, reeder p10s gibi modellerden kat kat iyi. En kötü hiçbirini bepenmedin 1750 liraya ithalatçı g5 al. Şahsen ben öyle yapardım.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Bak sana şöyle söyliyim. Android platformunda sony en sevdiğim markalardan biri. Hem tasarım olarak şık ve sağlam, pil süreleri iyi, yazılımsal başarısı nexus'lar kadar iyi ama sony almıyorum. Çünkü kamera ve ekran konusunda gerçekten rakiplerinin çok gerisşnde. Htc'de öyleydi ama htc10 ile bu durumu düzeltti htc. Ama sony hala düzeltmedi. Eğri oturup doğru konuşmak lazım sony hala kamera ve ekran konusunda rahiplerinin gerisinde. Bu bir gerçek. Kameranın geç açılması durumu sony'lerde madeistek işlemci kullandığı cihazlarda olan bir durum. Snapdragon işlemcili modellerinde bu duruma pek rastlanmaz. Xa ultra da mediatek hellio p10 kullandığı için kamera konusundaki gecikmenin sebebi o olmuştur. Çekim kalitesi olarak ben kötü bulmadım. Tabi siz bepenmediyseniz neden beğenmediniz demem ama hala benzer fiyat bandındaki g4, s6 gibi cihazlardan tabiki kötü.

Yukarda yazmışsın g4 eledim falan diye ana bence eleme. Çünkü 1500'e lg TR garantili g4 alabilirsin. G4 performans, kamera, ekran konularında bu xa ultra, reeder p10s gibi modellerden kat kat iyi. En kötü hiçbirini bepenmedin 1750 liraya ithalatçı g5 al. Şahsen ben öyle yapardım.
ya g4 ün kronik sorunları ?

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
bıktım 2 aydır şu telefon mevzusundan :D , şeytan diyor al note 4 ü :D bitsin bu muhabbet

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
ya g4 ün kronik sorunları ?

Ürün kutu üzerinde yazan s/n: eğer 601k... Ve üstü bir seri ile başlıyorsa herhangi bir kronik sorunu yoktur. Hele ki lg TR garantili alırsan hiç sorun olmaz çünkü sorunlu bir serisen kaynaklı arıza oluşursa hiç açılmamış bir kutu gönderip değişim yapıyor sorunsuz bir seri ile. Öyle apple daki gibi sadee cihazı değil direkt kutu değiştiriyorlar sıfır jelatinli açılmamış kutu ile. E alırken de kutu üzerindeki seri numarasına bak sorunsuz bir seriden alırsan hiç servislik olmazsın. G4 iyidir. Zaten lg tr garantili olanlardan sorunlı seriden kalmamıştır piyasada. Sen genede alırken bak kutu üzerinde yazıyor nasılsa.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba, 2 aydır zenfone 3 ü bekliyordum . Elimdeki telefondan bıktığım için. Fakat erteledikçe ertelediler . üstüne birde epey vs. sitelerde sar değeri 1.50 ye fırlayınca vazgeçtim beklemekten bana telefon önerebilirseniz çok mutlu olurum .
*Çok fazla sistemi kasacak oyun oynamam , facebook instagram whatsap
*Bu fiyatlarda ki bir telefon zaten kasmayacaktır fakat stabil olması ve beni 2 3 yıl götürmesi lazım
*Kamerasının iyi olması güzel olur .
*Bataryasının günü çıkarması . ve 2 3 gün kullanacağım için en azından android 7 nin son çıkacak sürümü yada * yeni android sürümünü alabilecek kadar teknik destek olması çok iyi olurdu.
*Ve son küçük bir özellik ekranının 5 inç üstü olması
daha önce baktığım fakat elediğim telefonları söylemem gerekirse :
*casper via a1 , almaya çok niyetlendim fakat sar değeri 1.30 du vücut ve başta
*lg g4 . çok fazla kronik sorunu vardı .
*s6 . ( alacağım telefonu vatan teknosa samsung bayiği gibi bir yerden alacağım yüksek iht. belki mecbur kalırsam güvenilir bir site fakat ithalatçı garantili alamam .s6 bu şıklar çıkarılınca 2000 den aşşağı bulamadım . bide bataryasının üzdüğü söyleniyordu )
*reeder p10s ( ne yidüğü belli olmayan bir firma olduğuna karar vermiştim herhalde :D . telefonları gionne den birebir alıp üstüne reeder yazıyorlar sadece . )
söyleyeceklerim bu kadar bana yardımcı olacak herkese teşekkürler şimdiden .
o paraya alabileceğin en iyi cihazlardandır xiaomi mi 5.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Öbür dünyada çocuklarım bana hesap sorar hocam o telefonu kullanırsam :D sar değeri çok yüksek diye eledim yani .
kardeşim sar değeri yüksek falan deniliyor o kadar uzun konuştum (30-45 dk arası) hiçbir ısınma vs sorun olmadı bana yani vücuduma herhangi bir ısı etkisi olmadı (sar değeri yüksek cihazlarda ısı ve baş ağrısı yapıyor.) yani demem o ki ben öneririm.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Ne sar değeriymiş arkadaş.Keşke milletimiz bu konudaki hassasiyetini diğer konularda da gösterse :D 2 geçmesin yeter.1.50'gayet normal.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ne sar değeriymiş arkadaş.Keşke milletimiz bu konudaki hassasiyetini diğer konularda da gösterse :D 2 geçmesin yeter.1.50'gayet normal.
çok saçma bir bakış açısı bence , bir insanın başka bir konuda dikkatli olmaması başka bir konuyada hassas olmamasını gerektirmez , ayrıca ben sağlık açısından 1 i getikten sonrası zararlı diye biliyorum , evet dünyada bazı ülkelerde 1.60 , bazılarında 2.0 sınır fakat , sağlık açısından sınır 1.0 . ki aldığım telefonu 2 3 sene kullanacağım . sağlık bence geçiştirilecek bir konu değil . saygılar ...

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
İphone larin sar değeri 1.1 ile 1.2 arası dünya da o kadar çok satılıyor lafı bile olmuyor. Android bir cihaz 1 i geçsin milletin ağzından düşmüyor. Ayrıca sigara falan kullanan sar in lafını bile yapmasın. Çok abartilan bir konu gerçekten
Mi 5 öneriyorum

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
çok saçma bir bakış açısı bence , bir insanın başka bir konuda dikkatli olmaması başka bir konuyada hassas olmamasını gerektirmez , ayrıca ben sağlık açısından 1 i getikten sonrası zararlı diye biliyorum , evet dünyada bazı ülkelerde 1.60 , bazılarında 2.0 sınır fakat , sağlık açısından sınır 1.0 . ki aldığım telefonu 2 3 sene kullanacağım . sağlık bence geçiştirilecek bir konu değil . saygılar ...
2.0 geçtikten sonra sağlık açısından sorun olur,bir rahatsızlığın yoksa 2.0 altı hiç bir şey yapmaz.Anlayın şunu.İphone 4s kullanıyorum 1.41 gibi bir sar Değeri var başımı ağrıtmıyor.Rahatsızlığın yoksa ve 2.0'ı geçmiyorsa hiç bir sorun olmaz.Şu aşırı düşünceli ayaklarını bırakın artık.Yıl 2016.İnternet diye bir şey var.Araştır,Öğren.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Huawei P9 Lite'a bakabilirsin..

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
2.0 geçtikten sonra sağlık açısından sorun olur,bir rahatsızlığın yoksa 2.0 altı hiç bir şey yapmaz.Anlayın şunu.İphone 4s kullanıyorum 1.41 gibi bir sar Değeri var başımı ağrıtmıyor.Rahatsızlığın yoksa ve 2.0'ı geçmiyorsa hiç bir sorun olmaz.Şu aşırı düşünceli ayaklarını bırakın artık.Yıl 2016.İnternet diye bir şey var.Araştır,Öğren.
araştırmadım hiç . senin kadar bilgili olamıyorum hocam kusura bakma ...

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bende mi5 öneriyorum. Sar değerinin etkisini kalın plastik kılıflar ile azaltabilirsin. Ama işlem gücü, kamera performansı, güncelleme gibi şeyleri 40-50₺ fiyatlarına halledemezsin

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Bende mi5 öneriyorum. Sar değerinin etkisini kalın plastik kılıflar ile azaltabilirsin. Ama işlem gücü, kamera performansı, güncelleme gibi şeyleri 40-50₺ fiyatlarına halledemezsin

Mi5 in drop-test ini izledin mi hiç? Adam eliyle kırdı telefonu, yanlışlıkla üstüne otursan kırılır...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşımız, ithalat cihazı düşünmüyormuş..

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Mi5 in drop-test ini izledin mi hiç? Adam eliyle kırdı telefonu, yanlışlıkla üstüne otursan kırılır...

İphone 6+ da iki elle bükülüyor ona bakarsan.
125kg ben dar pantolonları cebinde telefonu bükemedim. Telefona ne kadar iyi baktığına bağlı.
Gezgin arkadaşa önü arkası cam telefon öneriyorsunuz. Hiç gelmiyor mu aklınıza o tel düşerse cam kırılırmı diye

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
İphone 6+ da iki elle bükülüyor ona bakarsan.
125kg ben dar pantolonları cebinde telefonu bükemedim. Telefona ne kadar iyi baktığına bağlı.
Gezgin arkadaşa önü arkası cam telefon öneriyorsunuz. Hiç gelmiyor mu aklınıza o tel düşerse cam kırılırmı diye
Olacağı varsa olur kardeş bizim ne dediğimiz önemli değil :D :D

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hem teknosada vs satılan, hem şarjı iyi, hem sistemi akıcı tel olarak vibe p1 de önerebilirim. Kullananların geri dönüşü oldukça olumlu