15 yaşındayım para kazanmak için ne yapmalıyım paraya ihtiyacım var

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bana biraz para lazım yaklaşık 1000 tl civarı işimi görür bana yardım edermisiniz nasıl para biriktiririm nasıl para kazanırım

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bir işe girmen lazım, okuyorsanız part time iş düşünebilirsiniz.

İnternet ortamında para kazanmayı düşünüyorsanız o kadar kolay değil, o yüzden en çabuk kazanma şekli çalışarak olur diye düşünüyorum.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bende üye arkadaşımın dediğine katılıyorum. Part-Time bir iş bulup paranızı biriktirebilirsiniz.

Saygılarımla

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Part time olabilir fakat beni defacto adidas puma vb. mağazalar işe alırlarmı ya da farklı bir öneriniz

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

bence marka seçmeyin, mağaza seçmeyin, iş seçmeyin. Her halükarda bir yerin tozunu okusanızda, okumasaızda yutacaksınız. Temizlik işçisi bile olsanız, dürüst olduktan sonra sorun yok. Ben liseye giderken yazları garson olarak çalışırdım, ardından çalıştığım firma ile anlaıp okuldan sonralarıda gitmeye başladım. Aynı okula giden öğrencilere yemek servisi açtığım günleri unutmam. Bu çok güzel bir tecrübeydi benim için. Nerden geldiğimi unutmuyorum en azından. Çünkü ancak bu şekilde elimdekilerin kıymetini anlayabilirim.

Saygılarımla

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Arkadaşların dediği gibi zor internet part time iş bul daha iyi,umarım başarılı olursun.:)

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler

Philosophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendinde bulduğun bir yetenek var mı ? Eğer varsa bundan yola çıkarak birşeyler yapabilirsin.

Başarılar,

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Var el becerim en son bir kibrit ev yapmistim herkez begenmisti satin almak falan istemislerdi kibrit ev yaparim da kac para degeri vardir bunu bilmiyorum :):)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Var el becerim en son bir kibrit ev yapmistim herkez begenmisti satin almak falan istemislerdi kibrit ev yaparim da kac para degeri vardir bunu bilmiyorum :):)
Sanatla uğraşman ve bu konuda bir yetenek sergilemen gerçekten takdire şayan fakat sanatçı bu ülkede değer görmez yani anlayacağın başka işlere bak örneğin tesbih yapıp sat isimli.:)

Philosophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ne güzel, bu yaşta kendi yeteneğinle para kazanmak iyi bir adım olacaktır. ;);)

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
"Gizli Müşteri" de olabilirsin. İnternetten bakarsan nasıl bir iş olduğunu öğrenirsin...

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Gizli Müşteri" de olabilirsin. İnternetten bakarsan nasıl bir iş olduğunu öğrenirsin...

abi iyi hos bir iste bunu ben nasil yapacam yani bir mekana girdim orada takilacam milletin ne yaptigina bakacam bunu ne kazanci veya anlami var dir bunu anlamadim
--- Gönderi Güncellendi ---
Sanatla uğraşman ve bu konuda bir yetenek sergilemen gerçekten takdire şayan fakat sanatçı bu ülkede değer görmez yani anlayacağın başka işlere bak örneğin tesbih yapıp sat isimli.:)

cok tesekkur ederim abi

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
internetten bak demiştim ama okumamışsın anlaşılan. Firmanın gizli müfettişi oluyorsun, şubeye gidiyorsun, adamlar sana nasıl davranıyor, ortalık temiz mi vs. vs. şeylere bakıyorsun, sonra kısa bir rapor yazıyorsun. Bildiğim kadarıyla günlük 80-100 TL kazancı var bu işin...

zasos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
internetten bak demiştim ama okumamışsın anlaşılan. Firmanın gizli müfettişi oluyorsun, şubeye gidiyorsun, adamlar sana nasıl davranıyor, ortalık temiz mi vs. vs. şeylere bakıyorsun, sonra kısa bir rapor yazıyorsun. Bildiğim kadarıyla günlük 80-100 TL kazancı var bu işin...

firma sahibi beni kendi şubesine gönderecek yani bakacam adamlar nasıl iş yapıyor
bu iyi bir işe benziyor
--- Gönderi Güncellendi ---
abi baktım fakat bu iş ilanlarının çoğu 20 50 yaş arası adamları alıyor ben 14-15 yaşlarındayım

kmurat

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,738
Reşit olmadığın sürece sana iş veren kişi veya kurumlar yasalara aykırı iş koşulları sağlamaktan kendi ruhsatlarını kaybetme riskine girebilirler. Geçici ve kısa süreliğine yardımcı eleman olarak görev alabileceğin işlerde ancak (yasal olarak) çalışabilirsin. Kimin nerede hangi iş için böyle bir ek yardıma ihtiyaç duyabileceğini biz bilemeyiz. Kendi bakınmalısın, veya aracı olabilecek birine danışmalısın.

Yaz tatilinde sezonluk garson, Hafta sonlarında malzeme yükleme, boşaltma işleri, Abonelere dergi, gazete dağıtımı gibi işler bulunabiliyor. bu tür işlere Vergiye tabii olan gelirin altında ücretler ödeniyor.

EmirhanCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
artık 18 yaşındasın eğer konuya yetişebilseydim sanayi yazardım kimse yazmamış :/

nacizane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Şuan ne yapıoyrsun 3 yıl geçmiş merak ettim