15.000TL'ye kadar Render - Performans Laptop Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

kakaoskisilk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba. Bütçem 15.000TL. Aynı anda photoshop, illustrator, premiere, after effects gibi programlarla çalışıyorum. Bana render esnasında su gibi akacak, photoshop illustrator gibi programlarda yüksek boyutlu görsellerle çalışırken asla takılmayacak, su gibi kayıp gidecek bir taşınabilir bilgisayar gerekiyor.
Donanımdan çok anlayan biri olmadığım için desteğe ihtiyacım var.
Çok anlamamakla beraber şu bilgisayarı buldum
64GB ddr 4 3200mh ram
Amd ryzen 7 4800H 2.9 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz) İşlemci
4GB GDDR6 VRAM NVIDIA® GeForce GTX 1650Ti Ekran kartı mevcut.
https://www.hepsiburada.com/asus-fa506ii...0000111OXP
Donanımdan anlamayan biri olarak böyle bir bilgisayarın işlerimi çok rahat yapabileceğini tahmin ediyorum. Farklı önerilerinize açığım, veya yanlış bildiklerim varsa beni aydınlatırsanız sevinirim.
Çok teşekkürler..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981

Heinz

Asistan
Reaksiyon puanı
142
pardon knk yanlış yapıştırfdım

kakaoskisilk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu ürünü öneririm. İşlemci, 4800 gibi 8 çekirdek - 16 izlek ancak Adobe uygulamaları Intel ile daha iyi çalışıyor. Aldıktan sonra dilediğiniz gibi RAM veya SSD ekleyebilirsiniz.

Asus G512LV-HN238-GAMING Intel Core i7 10870H 16GB 512GB SSD Fiyatı (hepsiburada.com)
Render işlemlerinde AMD'nin daha iyi olduğuna dair internetten bir kaç makale okumuştum ama, benim gönderdiğim linkteki cihazın raminin yüksek olması aklımı çeliyor gibi. İşlemcilerin render performansı ile ilgili nereden bilgi edinebilirim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Render işlemlerinde AMD'nin daha iyi olduğuna dair internetten bir kaç makale okumuştum ama, benim gönderdiğim linkteki cihazın raminin yüksek olması aklımı çeliyor gibi. İşlemcilerin render performansı ile ilgili nereden bilgi edinebilirim?
Render'da genel olarak AMD daha iyi (çekirdek avantajından dolayı), ancak Intel Adobe programları özelinde daha iyi sonuç veriyor. 10750H ile 4800H'yi karşılaştırıyor olsaydık, 4800H çok çok öne geçmiş olurdu çekirdek farkından dolayı. Ancak i7-10870H ile 4800H benzer performansta işlemcilerdir. Tabi ASUS'un ROG serisi ile TUF serisinin kasa kalitesi, soğutma performansı ve yazılım desteği de bir değil. Üstelik ROG'un içerisindeki Intel işlemci sıvı metal ile soğutuluyor. TUF A15 serisinin de soğutma performansı çok iyi. Bu sebeple normal şartlarda AMD 4000 serisi işlemciler Intel'e kıyasla daha az ısınsa da, TUF A15 modellerinde bu sıcaklık biraz daha artıyor.

Son düzenleme:

Aybars08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba. Bütçem 15.000TL. Aynı anda photoshop, illustrator, premiere, after effects gibi programlarla çalışıyorum. Bana render esnasında su gibi akacak, photoshop illustrator gibi programlarda yüksek boyutlu görsellerle çalışırken asla takılmayacak, su gibi kayıp gidecek bir taşınabilir bilgisayar gerekiyor.
Donanımdan çok anlayan biri olmadığım için desteğe ihtiyacım var.
Çok anlamamakla beraber şu bilgisayarı buldum
64GB ddr 4 3200mh ram
Amd ryzen 7 4800H 2.9 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz) İşlemci
4GB GDDR6 VRAM NVIDIA® GeForce GTX 1650Ti Ekran kartı mevcut.
https://www.hepsiburada.com/asus-fa506ii...0000111OXP
Donanımdan anlamayan biri olarak böyle bir bilgisayarın işlerimi çok rahat yapabileceğini tahmin ediyorum. Farklı önerilerinize açığım, veya yanlış bildiklerim varsa beni aydınlatırsanız sevinirim.
Çok teşekkürler..
Öncelikle merhaba
64 GB ram var bence bu laptop için çok fazla 16 yeterli
işlemci ve ekran kartı çok güçsüz bence masaüstü alın ama buda tercihlerinizin arasında olsun https://www.hepsiburada.com/asus-g5...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000W1L9Q