1440P, 144Hz Monitör Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

serdar11tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, 2500-3000 TL arasında 1440P 144Hz monitör önerisi alabilir miyim? Genellikle oyun için kullanacağım ancak profesyonel olarak değil. Yani monitörün sadece hızına/gecikme süresine değil görüntü kalitesine de önem veriyorum. Forumlarda yaptığım araştırmalar sonucunda aşağıdaki 3 monitör arasında kaldım ancak araştırdıkça kafa karışıyor.
1. Msi Optix MAG271CQR

Bu monitörün indirimlerle 2500 TL civarlarına düşebildiğini gördüm. Monitörün standının iyi olduğunu ve masada çok yer kaplamadığını okudum. Black tuner ayarlamasının tam olarak yapılamadığı, freesync açıkken titremeler olduğu, güncellemeler için monitörü servise göndermek gerektiği gibi olumsuz yorumlar okudum.

2. Samsung 27" LC27HG70

Bu monitörün indirimlerle 2900 TL civarlarına düşebildiğini gördüm. Görüntü kalitesinin iyi olduğunu okudum. Overdrive ayarının değiştirilemediği, freesync açıkken titremeler olduğu, panel içinde toz olabileceği, stand ayaklarının çok büyük olduğu ve masada çok yer kapladığı gibi olumsuz yorumlar okudum.

3. Dell S2719DGF

Bu monitörün indirimlerde kaça düşüyor bilmiyorum. Monitörün standının iyi olduğunu, masada çok yer kaplamadığını, tepki süresi olarak iyi olduğunu okudum. Bazı yorumlarda TN panel olmasına rağmen görüntü kalitesinin iyi olduğu söyleniyor ancak bazı yorumlarda da TN panel olduğu için görüntü kalitesi, kontrast seviyesi ve ghost screen hakkında olumsuz yorumlar okudum.

Sonuç olarak belirtilen bütçe için monitör önerilerinizi rica ediyorum. Ayrıca yukarıda bahsettiğim monitörleri kullanan arkadaşlardan da yorum alabilirsem çok iyi olur. Teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982