14 yaşındayım body build yapabilirmiyim

Bu konuyu okuyanlar

Eray616161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar 14 yaşındayım boyum 1.66 kilom ~51.8 bu sene liseye geçeceğim,vücudumun güzel gözükmesini istediğim için geliştirmek istiyorum.Güç olarak da çok güçsüz olmadığımı düşünüyorum ve kickboks gibi aktivitelere gitmeyi düşünüyorum.
Kısacası evde çalışabileceğim program önerir misiniz?

s.a.l.i.h

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Kickboks veya başka bir mücadele sporu İle uğraşabilirsin. Ağırlık çalışmanı pek önermem. Kendi vücut ağırlığınla çalışarak güzel bi vücûd yapabilirsin. Şınav, mekik, plank,squad ,barfix vs internette daha çok hareket bulabilirsin.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar 14 yaşındayım boyum 1.66 kilom ~51.8 bu sene liseye geçeceğim,vücudumun güzel gözükmesini istediğim için geliştirmek istiyorum.Güç olarak da çok güçsüz olmadığımı düşünüyorum ve kickboks gibi aktivitelere gitmeyi düşünüyorum.
Kısacası evde çalışabileceğim program önerir misiniz?
Boks veya başka spor dallarına yönel.Fakat bu yaş için ağırlık kaldırmak bilmiyorum. Pek doğru değil gibi. Yinede ailen izin veriyorsa önce doktora danışmanı tavsiye ederim. Onun dışında sana tavsiyem aksam 23:00 dan sonra mutlaka yatakta olmalısın. Neden bunu söylediğimi araştır ve kendin öğren :) Bu yaşta araştırmacı olmanıda tavsiye ederim. Küçük bir ip uçu verim boyunun uzaması için :)
Mümkünse barifks çekebiliyorsan 1 2 çekip 1 dakka ara verip devam etmen. Çekemiyorsan asılı al bir süre. Bol bol mekik şınav çek. Bilek gücü içi el yayları ve şınavı ileri boyuta götürebilirsen parmaklarınla şınav çek. Bu hem el için fazladan güç aynı zamandada boksta yumrukların + güç olarak sana fayda sağlar. Ve mümkünse hayatından kola vs. abur cuburları çıkar. Glikoz şrubu olan hiç bir abur cuburu yeme. Bol bol muzlu ballı süt iç. Yolun açık olsun küçük dostum:)

BonusRelog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
vücudu fit yapmaya çalış arkadaşların dediği gibi box yüzme vb gidebilirsin yüzme tavsiyemdir
17 den sonra felan başlarsan daha güzel olur hem 2 3 sene yüzme vb yapsan fitness ve bbde de çok önde başlarsın

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
14 yaşında hiç gerek yok böyle şeylere yemen içmene dikkat et yeter

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
14 yaşında hiç gerek yok böyle şeylere yemen içmene dikkat et yeter
Dostum birbirimizi kandırmayalım :) Kimse 14 yaşında yediğine dikkat etmez :D
Bizde o yaşlardan geçtik. Hele yazları... Kola çekirdek çikolata cips ne bulursan yerdik ya. Büyüklerimiz derdi hep zararlı bunlar diye ama çocuksun işte sğdan girip soldan çıkıyor :D Bu yaşta spora baslamak en iyisi. Hem yeme şeklini düzeltme şansıda var

BonusRelog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim tavsiem box yuzme gibi sporlara baslamasi yonunde ,ozellikle savunma sporlari cok isine yarar

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Boyun biraz kısa yüzmeni öneririm hem kas hem boy :)

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Daha 14 yaşında ne yapıyorsun :D Spor ağırlıklı çalışmanı öneririm ben de.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Çok ağır kaldırmaya heveslenmeden doğru teknik ile çalışmanı tavsiye ederim. Gelişmene faydalı olacaktır.
Ayrıca Kick boks çok doğru seçim. Enerjin fazlayken değerlendir bence :)