14 yaşından sonra daha ne kadar gelişirim

Bu konuyu okuyanlar

Merhaba arkadaşlar,temmuz 2002 doğumluyum bu yaz 14 üme girecem boyum 178 kilom 74 ayağım sporda 45 numara sorum ayak numaramla ilgili
14 yaşımdan sonra ayağım ne kadar büyür daha fazla büyüsün istemiyorum bir çok modelde 46-47 numara yok sizce daha fazla büyür mğ 2-3 numara daha yoksa anca 1 numara daha mı büyür ?
 

Polycrash

Asistan
Yaşına göre ortalamanın çok üzerinde bir boyun var zaten yaşında çok genç illa ki büyüme olacaktır fakat erkenden uzayıp daha sonra duran genç kardeşlerimizde var.
 

kmurat

Dekan
Allah'ın takdiri, ama bazıları asıl 14-15 den sonra Turbo yüklemeye geçiyorlar. Sağlıklı beslenirsen ve düzenli spor yaparsan iyi büyürsün. büyümekten değil, bücür kalmaktan kork. Tabii o da Allah'ın takdiri.
 
Şimdi gördüm cevaplarınızı,çok teşekkür ederim ^^
Beslenmeme dikkat ediyorum ve düzenli spor yapıyorum.Dediğiniz gibi Allah'ın takdiri.
Sağolun,iyi forumlar...
 
Zaten boy takıntım yok,170 lik yetişkinler mutlu bir şekilde hayatını sürüyor.Ben sadece ayağım daha fazla büyüsün istemiyorum.Cevaplarınız için sağolun
 

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Ayak yapınız boy kilo oranla daha geç gelişecektir yani ayağınızın 44 45 ten ileri gideceğini düşünmüyorum fiziksel olarak bünyede bazı uzuvlar erken ve çabuk gelişebilir ama bu yaşnızın en genç seviyesinde olup maksimum bir seviyeye ulaşabilir ..
 

Elbruz46

Rektör
Bir ortopedist ise görüşüp uygun ayakkabı alarak durumu düzeltebilirsin.

Erkekler için pek sorun değil ama özellikle kızlar rahat ayakkabı derken derken deve tabanlı olup çıktılar. Geniş ve rahat ayakkabılar ayakların alabildiğine genişlemesine neden oluyor.
 
Sağolun,söylediklerinizi dikkate alacağım.Düz taban rahatsızlığım var ailemde kimsede olmamasına rağmen.Sanırım hep spor ayakkabı ve hep rahat ayakkabılar giymekten oldu.Bundan sonra bu kadar geniş ayakkabılar almamaya dikkat edeceğim...
Cevaplarınız için sağolun
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst