Soru 14 ya da 13 inch laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

heykel1

Öğrenci
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
8
Reaksiyon puanı
1
Puanları
1
Yaş
18
Bu sene bilgisayar mühendisliğine başlayacağım ilk önce MacBook Air almayı düşünüyordum ancak muhtemelen etrafımdaki herkes Windows kullanacağı için sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum(M1 yüzünden). Asus ROG Zephyrus G14 e bakıyorum önerir misiniz? Taşınabilir olması önemli ayrıca pil ömrü konusunda bilginiz var mı? En azından harici ekran kartını kullanmıyorken şarjı hızlı bitmez değil mi?
Baktığım modeller:
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...agaza=GpnTeknoloji&url_src=ios-product-detail


https://www.hepsiburada.com/asus-ro...magaza=c-teknoloji&url_src=ios-product-detail
 

Görkem Say

Guru
Emektar
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
23,318
Çözümler
6
Reaksiyon puanı
22,664
Puanları
113
Etrafındaki herkesin Windows kullanması neyi değiştirir ki neticede işin onlarla değil kodla. Yani kod yazmak için en uygun sistemlerden birisi Linux mesela. Linux kullananlar etrafımdakiler Linux kullanmıyor diye vazgeçmiyorki. Üniversitedeki derslerin pek çoğu tek bir işletim sistemi kullanmanı zorunlu kılmıyor. Anca C# ile Windows için özel bir şey üreteceksen sıkıntı yaşayabilirsin.

Windows'lu bir bilgisayar istiyorsan kesinlikle bu ürüne bak derim. G14 çok iyi cihaz olsa da sunacağı pil süresi 7-8 saat civarı. MSI 15.6" olsa da kasası küçük. Pili uzun süre gidiyor ve Type-C ile şarj oluyor. PCIe 4.0 SSD ve Thunderbolt 4.0 gibi avantajları var. Ayrıca pili 10 saat civarı bir kullanım sunuyor. Touchpad'i de gayet büyük. Ben MacBook almasaydım bu ürüne yönelecektim.

 

Son mesajlar

Üst