14 Plus alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Hesty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba, 14 Plus almayı düşünüyorum sizce değer mi ? Şuan Redmi Not 9 Pro kullanıyorum yüksek ihtimal 60Hz den etkilenmeyeceğim. Sizin bu konuda tavsiyeniz nedir veya güncel fiyat mağâzasında 37K eş değer bir telefon öneriniz var mı?

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Merhaba, android mi iOS mu diye kıyas yapıp iOS olarak karar verdiyseniz iPhone 14 Plus iyi bir seçim olacaktır. Çünkü pil olarak en iyi performanslı iPhone olduğu birçok testte ortaya çıkmış. Her gün şarja taktığımız bir cihaz için pilin önemli olduğunu düşünüyorum. Performans ve şıklık olarak da gayet iyi. Buna ek olarak, ilk iOS ürününüz ise belki iPhone 14 alıp, kalan 6k'lık tutar ile AirPods ya da Apple Watch alıp, apple deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. Çünkü iOS cihazlar güzel, birlikte çok daha güzel.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
14 plus yerine bütçeni zorlayabilir misin bilmem ama 14 pro tercih edebilirsin ya da ekosistemle çok işin yok ve ben satıp yenileme çok yapmıyorum değer kaybı sorun olmaz dersen s23 ultra cok güzel cihaz

Hesty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba, android mi iOS mu diye kıyas yapıp iOS olarak karar verdiyseniz iPhone 14 Plus iyi bir seçim olacaktır. Çünkü pil olarak en iyi performanslı iPhone olduğu birçok testte ortaya çıkmış. Her gün şarja taktığımız bir cihaz için pilin önemli olduğunu düşünüyorum. Performans ve şıklık olarak da gayet iyi. Buna ek olarak, ilk iOS ürününüz ise belki iPhone 14 alıp, kalan 6k'lık tutar ile AirPods ya da Apple Watch alıp, apple deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. Çünkü iOS cihazlar güzel, birlikte çok daha güzel.
Evet ilk iOS cihazım olacak ama saat ve kulaklık mevcut bende sadece 6.7 büyüklüğe sahip olması için 14 plus dedim yüksek ihtimal 6.1 küçük gelecek gözüme.
Galaxy S23 Ultra çok daha mantıklı.
Arada 4K fark oynuyor maalesef o kadar yok.
14 plus yerine bütçeni zorlayabilir misin bilmem ama 14 pro tercih edebilirsin ya da ekosistemle çok işin yok ve ben satıp yenileme çok yapmıyorum değer kaybı sorun olmaz dersen s23 ultra cok güzel cihaz
Maalesef zorlayamam zorlasam bile 6.1 ekran bana küçük geliyor.

Hesty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam Android al Apple alınmaz. 32 milyar para verip 60 Hz ekranlı çöp almak akıl kârı değil.
Nedense 15 senedir Android kullanıyorum iPhone geçesim var aslında. Bende 60 Hz bu kadar mı etkiler diye düşünmüyor değilim hiç görmedim daha önce 120 Hz telefon.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Nedense 15 senedir Android kullanıyorum iPhone geçesim var aslında. Bende 60 Hz bu kadar mı etkiler diye düşünmüyor değilim hiç görmedim daha önce 120 Hz telefon.
Hocam 120 Hz'den 60 Hz'e geçeceksen sürekli bir kasıyormuş gibi bir his verecek.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Evet ilk iOS cihazım olacak ama saat ve kulaklık mevcut bende sadece 6.7 büyüklüğe sahip olması için 14 plus dedim yüksek ihtimal 6.1 küçük gelecek gözüme.

Arada 4K fark oynuyor maalesef o kadar yok.

Maalesef zorlayamam zorlasam bile 6.1 ekran bana küçük geliyor.
Hocam o zaman yapıştır gitsin 14 plusı
Mesaj otomatik birleştirildi:

60hz bu kadar etkiler mi insanoğlu herşeye alışır ayrıca kasma hissi oluşur mu derseniz oluşmaz akıcı bir sistem ama tabii ki alıştıysanız 120hz e bir garipseme süreci olacaktır

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Ekosistem de kuracağım diyor ama :) ayrıca uzun ömürlülük sosyal medya optimizasyonu faktörlerinde daha iyi iOs
Ekosistem kadar gereksiz bir şey yok zaten. PC ve telefon aynı marka oldupu için ekosistem diyorlar. Uzun ömürlülğkte Samsung Apple'ı havada tokatlar.

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
120Hz farkı hayvan gibi arkadaşlar. FPS artışından daha yüksek bir akicilik sağlıyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
Ekosistem kadar gereksiz bir şey yok zaten. PC ve telefon aynı marka oldupu için ekosistem diyorlar. Uzun ömürlülğkte Samsung Apple'ı havada tokatlar.
Dostum, Apple'ın her açıdan diğer markalara kıyasla uzun ömürlü olduğu ortada. Dikkat edersen direkt Apple'ı söylüyorum, iPhone'u değil. iPod'undan tut Watch'ına kadar bunların minimum kullanım ömrü 4 yıl. iPhone 6S gibi bir model 7 büyük güncelleme aldı. iPhone'lardaki donanım ve işletim sistemi entegrasyonunu başka hiçbir modelde göremezsin.

Ekosistem konusuna gelecek olursak, "PC ve telefon aynı marka olduğu için ekosistem diyorlar" demen inanılmaz bir saçmalık. :) Apple ekosistemi her ne kadar "walled garden" olsa da Apple, ekosistem konusunda kimsenin yaklaşamayacağı şekilde ilerlemiş durumda. AirDrop, dosyaların erişilebilirliği, cihazların birbirleriyle senkronize olması, MFi, Universal Control... bu ekosistemin faydalarından birkaçı. Söz konusu Apple olduğunda ne kadar zıt ve karşıt davrandığının farkındayım, ancak bu, yanlış yönlendirme ve marka kötülemeye girdiğinde devreye girmek zorundayım. İkinci ve açık uyarım olarak düşünebilirsin. :)

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Dostum, Apple'ın her açıdan diğer markalara kıyasla uzun ömürlü olduğu ortada. Dikkat edersen direkt Apple'ı diyorum, iPhone'u değil. iPod'undan tut Watch'ına kadar bunların minimum kullanım ömrü 4 yıl. iPhone 6S gibi bir model 7 büyük güncelleme aldı. iPhone'lardaki donanım ve işletim sistemi entegrasyonunu başka hiçbir modelde göremezsin.

Ekosistem konusuna gelecek olursak, "PC ve telefon aynı marka olduğu için ekosistem diyorlar" demen inanılmaz bir saçmalık. :) Apple ekosistemi her ne kadar "walled garden" olsa da Apple, ekosistem konusunda kimsenin yaklaşamayacağı şekilde ilerlemiş durumda. AirDrop, dosyaların erişilebilirliği, cihazların birbirleriyle senkronize olması, MFi, Universal Control... bu ekosistemin faydalarından birkaçı. Söz konusu Apple olduğunda ne kadar zıt ve karşıt davrandığımın farkındayım, ancak bu, yanlış yönlendirme ve marka kötülemeye girdiğinde devreye girmek zorundayım. İkinci ve açık uyarım olarak düşünebilirsin. :)
Haklısınız Hocam Bir Taraftan Objektif Bakıldığında Evet Samsungun İnovatif Denemeler Olarak Appledan Üstün Olduğu Noktalar Kesinlikle Var Ama iOs’Un Ekosistemsel Olarak Performansından Hala Baya Baya Geride Samsung Sosyal Medya Ve Uygulama Optimizasyonları Cabası 6 Yıldır iPhone 7+ Kullanan Birisi Temel İşlevlerini Sorunsuz Kullanabilirken 6 Yıl Önce Çıkan S7 :) Arkadaş Da Aşırı Haterlık Yapıyor

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,929
Dostum, Apple'ın her açıdan diğer markalara kıyasla uzun ömürlü olduğu ortada. Dikkat edersen direkt Apple'ı söylüyorum, iPhone'u değil. iPod'undan tut Watch'ına kadar bunların minimum kullanım ömrü 4 yıl. iPhone 6S gibi bir model 7 büyük güncelleme aldı. iPhone'lardaki donanım ve işletim sistemi entegrasyonunu başka hiçbir modelde göremezsin.

Ekosistem konusuna gelecek olursak, "PC ve telefon aynı marka olduğu için ekosistem diyorlar" demen inanılmaz bir saçmalık. :) Apple ekosistemi her ne kadar "walled garden" olsa da Apple, ekosistem konusunda kimsenin yaklaşamayacağı şekilde ilerlemiş durumda. AirDrop, dosyaların erişilebilirliği, cihazların birbirleriyle senkronize olması, MFi, Universal Control... bu ekosistemin faydalarından birkaçı. Söz konusu Apple olduğunda ne kadar zıt ve karşıt davrandığımın farkındayım, ancak bu, yanlış yönlendirme ve marka kötülemeye girdiğinde devreye girmek zorundayım. İkinci ve açık uyarım olarak düşünebilirsin. :)
Ekosistem konusunda Apple'ın zirvede tekel olduğu aşikar ancak uzun ömür konusuna katılmıyorum, arabirimlerin çoğu eskisi gibi şişmiyor, 6S zaten iOS 14'de bol frame droplu çalışıyordu, şu an 6S ile yapabildiğin işlemleri S6 ve Note 5 ile de yaparsın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Bak ekosistem bana bunu yaptiriyor. Aciyorum iPad'i bagliyorum Mac'e ucuncu ekran yapiyorum. Sonra bu cektigim fotografi da AirDrop ile bilgisayarima atiyorum. Ya ekosistem herkes icin onemli degil de, uzun omurlulukte Samsung yavas yavas Apple'i yakalamaya basladi de ama sunlari deme kardesim. Bizi de burada bilgisayar basinda cildirtma :D

IMG_4995.jpg

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bak ekosistem bana bunu yaptiriyor. Aciyorum iPad'i bagliyorum Mac'e ucuncu ekran yapiyorum. Sonra bu cektigim fotografi da AirDrop ile bilgisayarima atiyorum. Ya ekosistem herkes icin onemli degil de, uzun omurlulukte Samsung yavas yavas Apple'i yakalamaya basladi de ama sunlari deme kardesim. Bizi de burada bilgisayar basinda cildirtma :D

Ekli dosyayı görüntüle 182486
Sidecar olarak da kullanılması büyük bir avantaj
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sidecar olarak da kullanılması büyük bir avantaj
Telefonda kopyaladığını macte devam ettirme ya da çağrılar arası geçiş daha sayılacak birçok şey parola girerken iphoneu cihaza yaklaştırma

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
uzun ömür konusuna katılmıyorum, arabirimlerin çoğu eskisi gibi şişmiyor
Evet, günümüz için katılıyorum ancak Android tarafında bu noktaya gelinmesi çok değil, 2019 yılında gerçekleşti denebilir.

6S zaten iOS 14'de bol frame droplu çalışıyordu, şu an 6S ile yapabildiğin işlemleri S6 ile de yaparsın.
6S'in zayıf bir batarya, A9 SoC ve düşük bellekle günümüze kadar dayanması bence takdir edilesi bir durum. Zaten 6S bir örnekti.

Son mesajlar