1300 TL Telefon Önerisi (Gm 5 Plus - Lg G4 - Iphone 5s )

Bu konuyu okuyanlar

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese Merhaba..
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum arkadaşlar, şuan kullandığım telefon zenfone 6 olduğu için Asus düşünmüyorum.
Bütçem en fazla 1300 TL. Daha fazlasına para vermeyi düşünmüyorum.
Telefonda aradığım nitelikler;

1) Öncelikle kamerası çok iyi olmalı, sürekli kamerasını kullanıcağım için buna önem veriyorum.
2) Şarjı 1 gün götürebilicek, özellikle 2-3 ay kullandıktan sonra bana batarya konusunda sıkıntı yaşatmasını istemiyorum.
3) Sistemsel ve fiziksel olarak uzun kullanımda sorun çıkarmayacak

4) Çok sıcak bir yerde yaşadığım için, herhangi bir ısınma problemi yaratmasını istemiyorum. Özellikle daha önce kullandığım telefonlar hep ısınma sorunu yaşattı bana, ekranında çok ısınmadan dolayı sararmalar oluştu. Bunun olmasını istemiyorum.
5) Genelde pek fazla oyun oynayan birisi değilim, küçük oyunlar oynarım. Sosyal medyada çok dolaştığım için sürekli internetim açık olucak.

Bu fiyata maksimum düzeyde performans alabileceğim bir telefon tavsiyesi istiyorum sizlerden. Daha önceden gelen tavsiyeler yukarıda yazdığım telefonlar üzerineydi hep o yüzden sadece onlardan bir tavsiye istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum. İyi günler

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
1.kamerası iyi +mümkün
2.şarj 1 gün -kişisel kullanım şekline göre değişiklik olacağından kimse garanti veremez
3.çok ısınmasın +mümkün ( orta segment işlemci olmalı )
4.sistem kasmasın -mümkün değil buda kişinin kullanım şekline bağlı arakda bütün uygulamalar açık kalırsa sd820 degil 30 bile kasar
5. orta düzey oyunlar +orta segment işlemci ile mümkün ve güzel olur

lenovo z90: size en uyan telefon
+16 mp arka 8 mp ön kamera , arkada ois otomatik odak vs mevcut ayriyeten fiziksel deklanşör tuşu mevcut
+sd615 işlemci ile ısınmadan kullanılabilir (800 serisine göre daha serin ve az enerji tükettiği için)
+2900 mah bataryarya 1 günü normal kullanımda çıkartabilecek bir büyüklükde
+3 gb ram ile kasmadan işlerini yapabilirsiniz
+orta seviye oyunları oynayabilirsiniz

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben ios olarak 5s alırdım. Android olarakta lenovo vibe p1[emoji1303]

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Doğrusunu söylemek gerekirse, lenovo - asus gibi markaları araştırmadım. Çünkü daha önceden pişman oldum ( Asus ) konusunda. Ama bu tavsiyelerinizi değerlendiricem. G4 hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
yanlız vibe p1 de yanlış yönlendirme olmasın onda ois bile yok kamera konusunda z90 kadar başarılı değil

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Teşekkür ederim dostum :) Bu gidişle G4 alıcam gibi

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
1.kamerası iyi +mümkün
2.şarj 1 gün -kişisel kullanım şekline göre değişiklik olacağından kimse garanti veremez
3.çok ısınmasın +mümkün ( orta segment işlemci olmalı )
4.sistem kasmasın -mümkün değil buda kişinin kullanım şekline bağlı arakda bütün uygulamalar açık kalırsa sd820 degil 30 bile kasar
5. orta düzey oyunlar +orta segment işlemci ile mümkün ve güzel olur

lenovo z90: size en uyan telefon
+16 mp arka 8 mp ön kamera , arkada ois otomatik odak vs mevcut ayriyeten fiziksel deklanşör tuşu mevcut
+sd615 işlemci ile ısınmadan kullanılabilir (800 serisine göre daha serin ve az enerji tükettiği için)
+2900 mah bataryarya 1 günü normal kullanımda çıkartabilecek bir büyüklükde
+3 gb ram ile kasmadan işlerini yapabilirsiniz
+orta seviye oyunları oynayabilirsiniz
kamera çok iyi olacaksa aralarından en iyisi g4 kardeşim...

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kardeşim git dene gör eline al oyna karıştır biraz teknoloji mağazalarına git dene denerim.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Herkese Merhaba..
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum arkadaşlar, şuan kullandığım telefon zenfone 6 olduğu için Asus düşünmüyorum.
Bütçem en fazla 1300 TL. Daha fazlasına para vermeyi düşünmüyorum.
Telefonda aradığım nitelikler;

1) Öncelikle kamerası çok iyi olmalı, sürekli kamerasını kullanıcağım için buna önem veriyorum.
2) Şarjı 1 gün götürebilicek, özellikle 2-3 ay kullandıktan sonra bana batarya konusunda sıkıntı yaşatmasını istemiyorum.
3) Sistemsel ve fiziksel olarak uzun kullanımda sorun çıkarmayacak

4) Çok sıcak bir yerde yaşadığım için, herhangi bir ısınma problemi yaratmasını istemiyorum. Özellikle daha önce kullandığım telefonlar hep ısınma sorunu yaşattı bana, ekranında çok ısınmadan dolayı sararmalar oluştu. Bunun olmasını istemiyorum.
5) Genelde pek fazla oyun oynayan birisi değilim, küçük oyunlar oynarım. Sosyal medyada çok dolaştığım için sürekli internetim açık olucak.

Bu fiyata maksimum düzeyde performans alabileceğim bir telefon tavsiyesi istiyorum sizlerden. Daha önceden gelen tavsiyeler yukarıda yazdığım telefonlar üzerineydi hep o yüzden sadece onlardan bir tavsiye istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum. İyi günler
Merhaba,

Bu fiyat bandında tavsiye ettiğim ürün lg g4. Çünkü lg g4 1300 tl bandındaki en yüksek performansı veren, en iyi kameraya sahip, en iyi ekrana sahip ürün. Lg g4 ekran ve kamera konusunda sadece bu fiyat bandında değil tüm cihazları göz önüne aldığımızda en iyi ekran ve kamera deneyimi sunan ürünlerden biri. Bu konuda başarılı olması ve orta segment ürün fiyatına üst segment chipset özellikleri ile g4'ü şiddetle tavsiye ederim. Tabiki her telefonda olduğu gibi bu ürünün de eksi noktası mevcut. Gerçi buna ne kadar eksi demek doğru bilemem çünkü insanlar iphone'un düz modellerini alırken bunu göz artı ettiklerine göre g4'de de göz ardı edilebilir bu donanım sayesinde. Lg g4 batarya performansı dolu dolu kullanımınızda 1 günü çıkarmaz. Kullanım alışkanlıklarınıza bağlı kalmakla birlikte gün içerisinde gece saatlerini görmek için 1 kere şarj edebilirsiniz. Şarj konusunda çokta takılmayın çözüm yolu çok g4 için. Zaten hızlı şarj 2.0 ile 40 dakikada %0'dan %60'a doluyor. yolculuk esnasında pil bitcek gibi olursa bir power bank alırsın küçük 20-30 tl'lik. Oda olmadı g4'ün bataryası çıkabiliyor yedek bir batarya daha alırsın çıkarır dolu olanı takarsın. Yani batarya problemi düzelir ama bu fiyata böyle donanıma, kamera, ekrana sahip sıfır ürün bulamazsın. Lg g4'de her telefonda olduğu gibi üstseviye oyunlar oynarken ısınıyor. Gündelik sosyal medya, web'de gezinme, mail, film, müzik dinleme gibi temel standart işlemlerde ısı sorunu yok. Lg g2, g3 modellerinde ekranın cihazın kendi sıcaklığı ile bile ısındığı sorunları ortaya çıkmıştı. Ama lg g4 için böyle bir kronik sorun geribildirimi almadık.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Lg g4 en iyisi olacaktır 1200 liraya düşmüş bi telefonun özellikleri ancak bu kadar güzel olabilir...

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
g4 de zorlama durumunda ısınma olabiliyor. ama günlük kullanımda ısınma olmuyor. kasma da olmuyor.
fotoğraf konusunda çok iyi biraz fotoğrafçılığa da meraklıysan gerçekten iyi fotoğraflar çekebilirsin.

fakat g4 ün de sorunlu olduğu yerler var. örneğin ilk çıkan serilerde donanım kaynaklı açılmama sorunları oldu.
ekran biraz hassas. çok fazla ısınıp aynı görüntü ekranda kalırsa ekran yanması dediğimiz burn-in sorunu yaşanabiliyor.
tüm ekranlarda bu sorun var fakat g4 de ısınmanın etkisiyle daha kısa sürede olabiliyor. benzer sorun plazma tv lerde de yaşanıyor uzun süre açık kalan amoled ekranlarda da oluyor.

neticede g4 en sağlam telefon değil ama doğru kullanırsan parasına göre fazlasıyla özellik barındıran bir telefon

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
G4'ü alırsam powerbank almayıda düşünüyorum, bu sorunu çözdükten sonra telefonun bana göre eksik yönü kalmıyor.
Fakat bu ısınma sorunuyla yan tarafta ( Sarı sarı ) çizgiler çıkıyor kalıcı olarak. Bu telefonda o sorunu yaşarmıyım? Eski kullandığım telefonda bu sorun olmuştu çünkü, çok kötü bir durum.

Son mesajlar