13 Yıllık Pc Tepki vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

LerTheR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba benim 13 yıllık pc var en son çalışıyordu ve bir süre kullanmadik monitör bozulduğu icin bende içini temizleyim dedim diş fırcasiyla yumuşak şekilde hepsini temizledim Fakat şimdi tepki vermiyor PSU çalışıyor. Anakart ta çalışıyor galiba cünkü PSU şalterini açınca ethernet ışığı yanip sönüyor (hep öyleydi) ama kabloları yanlış takmış olabilirim ama hepsinin zatrnuyduğu 1 yer fakat benim düşüncem 3 kabloyu yanlış taktım (Power Sw, Power Led, H.d.d Led) ve bir de ekteki kablonun 3 tane takilabilecegi yer var bunlardan şüpheleniyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Power switch, Reset switch en fazla hdd led'i düzgün taktığına emin ol.
Eski pc ise muhtemel 4 ve 16 pin elektrik grişi vardır. Bunları verdiğine emin ol.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
PSU ve anakarta bağlı kabloları kontrol edin.
Daha önceden düzgün bir şekilde çalışıyorsa kablolamalarda bir sorun var demektir.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
ama ben o pc yle google a bile girebileceğinizi sanmıyorum

LerTheR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2007 Agustoe üretimli 20+4 pinli bunlar doğru ama swichleri nasıl takacağım konusunda yt de bilgi yok hep 5 6 swich li anlatıyorlar. Benimki 3 swichli eğer bulabilecegim yer varsa videosunu atarsaniz sevinirim.
Pc özellikleri:
İntel pentium 3.6ghz işlemci
2gb ram
Gt430 ekran kartı
Şimdilik bana yetiyor bazi oyunlari açıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu nun elektrik kablosunu bağlıyorum ve şalteri açıyorum . Anakartta ethernet ışığı yanıp söndü hep de oyleydi salteri acinca yanip söniyordu. Psu ayrı olarak yeşil ve siyah kablolarıylada kontrol ettim çalışıyor. Yani her ikisinede elektrik gidiyor. Swichleri Yanlış takmışımdır muhtemelen ama pc nin hiç tepki vermeyeceğini sanmiyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
O zaman soketleri çıkar komple şu power led tırıvırılarını. Bir tornavida ile düz kontak yap bakalım çalışacak mı ?

Çalışmıyorsa şaseyi göze al anakartı sök, bir tahta vs üstüne koy biraz beklet sonra tak pinlerini elektriklerini ıvırını zıvırını çalıştır bakalım böyle çalışacak mı

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Parçaları sağlam kaldığına şükür edin hocam

LerTheR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şu an işyerindeyim eve varınca söyleyim hocam ne olacak, fakat ben öyle denedim diye hatırlıyorum o power led leri söküp oraya tornavida sokup çalıştırmayı denedim ama olmamıştı. Ama gene denerim

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Power ledleri sökmeden nasıl olduğuna bak sonra nasıl takacam diye debelenme :))
Tornavidayı nazikçe değdireceksiniz. Sokmak başka birşey :p

LerTheR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Denedim fakat gene tepki vermiyor. Belki başka yerdir diye tüm yerleri teker teker denedim olmadi. Ekte bunun fotoğrafi var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu tüm kabloları çıkaronca tepki veriyor

LerTheR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba tekrar karşinizdayim yeni bir ipucuya ulastim yanlis yeri deniyormusum manuel calistirma için . DOĞRU yeri buldum power swich lerin nereye takilacagini soyluyor kontrol kalemiyle kontrol ettim elektrik kesinlikle var fakat dokunduruyorum gene tepki vermiyor

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
4 pin takarsın, ötekini unutursun sıkıntı. Elektrik gösterir kontrol kalemi ama ek beslemesi var.
Şunca yazı yazıp yazdıracağına bir resim atsaydın biri görüp yorumlardı şimdiye........