13 Yaşında İnternetten Para Kazanmak?

Bu konuyu okuyanlar

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Freelancer diyelim: Tasarımcı, photoshop. O kadar kişi varken neden 13 yaşındaki bir çocuğu seçeyim?
Blog yazarı diyelim: Ben olsam para vermem 13 yaşında birine. Neden vereyim ki 16 yaşında birini alırım deneyimli olur.

Sen bu yaşlarda kendini belli noktalarda geliştir: Sonra da çalışıp para kazanırsın.
Ha illa kazanmak istiyorum dersen: Bakkal, berber...
bence yaş büyük olunca deneyimli oluyo diye birşey yok küçüklerin deneyimi de var belkide dahada kaliteli

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
ya da letgoda malları ucuza kapatıp al sat işi yaparak sermayeni arttırabilirsin

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
bence yaş büyük olunca deneyimli oluyo diye birşey yok küçüklerin deneyimi de var belkide dahada kaliteli
Evet var. Herkes böyle düşünmüyor. İnsanlar para veriyor bu işe oyun değil. Ciddi işi olan deneyimli ve yaşı büyük birine yaptırır, ciddi olmayan kendi yapar zaten.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Evet var. Herkes böyle düşünmüyor. İnsanlar para veriyor bu işe oyun değil. Ciddi işi olan deneyimli ve yaşı büyük birine yaptırır, ciddi olmayan kendi yapar zaten.
evet 13 yaşımda kendimi oyuna atadığımımı düşünüyorsun yaş üstün diye bilgide ve kalitede azla olcak diye birşey yok belki ben daha iyi yapıyorum

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Evet 13 yaşımda kendimi oyuna atadığımı mı düşünüyorsun? Yaş üstün diye bilgide ve kalitede azla olacak diye bir şey yok belki ben daha iyi yapıyorum.
Alınma ama daha Türkçe doğru düzgün yazamayan birinin bloglarını kim okur?
Ortalık Freelancer kaynıyor, cidden iyi değilsen kimse sana para vermez.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Alınma ama daha Türkçe doğru düzgün yazamayan birinin bloglarını kim okur?
Ortalık Freelancer kaynıyor, cidden iyi değilsen kimse sana para vermez.
ya şuanda sadece Türkçeye mi bakıyosun kısacık birşey için burada herşeye dikkat etmemi beklenmiyosun heralde elbetki blog vb şeyler yaparken dikkat edeceğim

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Bu yasta ihtiyacin yoksa para kazanmani tavsiye etmiyorum. Kendini gelistirmeye odaklanirsan daha iyi olur. 18 yasindayim, istersem iyi miktarlarda para kazanabilecek bilisim bilgim var ama su anda daha fazla ogrenmeye odaklanip ileriye yatirim yapiyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Alınma ama daha Türkçe doğru düzgün yazamayan birinin bloglarını kim okur? Ortalık Freelancer kaynıyor, cidden iyi değilsen kimse sana para vermez.
Diyorum ama anlamıyor
ya şuanda sadece Türkçeye mi bakıyosun kısacık birşey için burada herşeye dikkat etmemi beklenmiyosun heralde elbetki blog vb şeyler yaparken dikkat edeceğim
Neyse dene ama olmazsa üzülürsün.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Bu yasta ihtiyacin yoksa para kazanmani tavsiye etmiyorum. Kendini gelistirmeye odaklanirsan daha iyi olur. 18 yasindayim, istersem iyi miktarlarda para kazanabilecek bilisim bilgim var ama su anda daha fazla ogrenmeye odaklanip ileriye yatirim yapiyorum.
öğrenim derken okulla ilgilimi ben doktorluk avukatlık vb şlerden başka fazla maaş alan duymadım görmedim benim fikrim

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
öğrenim derken okulla ilgilimi ben doktorluk avukatlık vb şlerden başka fazla maaş alan duymadım görmedim benim fikrim
Hakim, pilot, kaptan, makine mühendisi, subaylık, uçak mühendisliği, işini iyi yapan yazılımcı.

Aklıma bunlar geldi, genel olarak doktorlukta cerrahlar iyi kazanıyor, avukatlık çok da iyi değil bence.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Su anda bir birikimin yoksa internetten kazanacagin para cok dusuk olur. Ve paraya odaklanirsan kolay kolay bilisim alaninda kendini gelistiremezsin sadece para kazanmis olursun. Eger paraya gercekten ihtiyacin yoksa tavsiye etmiyorum. Bunun yerine Ingilizceni gelistirebilirsin mesela. Ya da bilisim alaninda ilerlemek istiyorsan paraya odaklanmak ve 3-5 lira kazanmak yerine bilisimde ilerleyip birkac sene sonra binlerce lira kazanabilirsin.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Diyorum ama anlamıyor

Neyse dene ama olmazsa üzülürsün.
sizin dediğiniz gibi düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakim, pilot, kaptan, makine mühendisi, subaylık, uçak mühendisliği, işini iyi yapan yazılımcı.

Aklıma bunlar geldi, genel olarak doktorlukta cerrahlar iyi kazanıyor, avukatlık çok da iyi değil bence.
dediğin işlerden en sevidiğim ve şuandada öğrenmeye başladığım yazılım işi hatta birtane whatsapp uygulaması geliştiriyorum

Su anda bir birikimin yoksa internetten kazanacagin para cok dusuk olur. Ve paraya odaklanirsan kolay kolay bilisim alaninda kendini gelistiremezsin sadece para kazanmis olursun. Eger paraya gercekten ihtiyacin yoksa tavsiye etmiyorum. Bunun yerine Ingilizceni gelistirebilirsin mesela. Ya da bilisim alaninda ilerlemek istiyorsan paraya odaklanmak ve 3-5 lira kazanmak yerine bilisimde ilerleyip birkac sene sonra binlerce lira kazanabilirsin.
yazılımla ilgileniyorum ve öğrenmeyede başladım

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910

dediğin işlerden en sevidiğim ve şuandada öğrenmeye başladığım yazılım işi hatta birtane whatsapp uygulaması geliştiriyorum

Gayet guzel yapiyorsun bu yasta bosver parayi.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
nasıl kazanırsın? kendini geliştir(mesela ben; logo konusunda kendimi adobe illustratorda geliştiriyorum) sonra çalışmalarını fiverrda gig oluştururken resimler kısmına koy.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Gayet guzel yapiyorsun bu yasta bosver parayi.
ama işte iyi bir bilgisayarım yok o yüzdende bilgisayar için 1000 lira 2000 lira biriktirmek istiyorum

nasıl kazanırsın? kendini geliştir(mesela ben; logo konusunda kendimi adobe illustratorda geliştiriyorum) sonra çalışmalarını fiverrda gig oluştururken resimler kısmına koy.
sağol öyle yapıcam ama biriyle anlaştık sit kurucam şuanda

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
ama işte iyi bir bilgisayarım yok o yüzdende bilgisayar için 1000 lira 2000 lira biriktirmek istiyorum
Anladim. O halde tavsiyem para kazanmaya da calis o halde ama bunu kendini ise yarar bir alanda gelistirip yap, yasini bosa harcama. Basarilar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Tamam ne güzel işte. Hemen para odaklı düşünme. Yazılımı köküne kadar öğren. Sonra da çık de ki ben yazılımı biliyorum. Web site de uygulama da programlarım. Siz parayı gönderin iş tamam.

Ama bu yaşta olmaz.
Anlıyorum PC almak istiyorsun ve şuan almıyorlar küçüksün diye. Anlıyorum. Ama zaman oyun değil ders çalışma zamanı. Oyun oynama demiyorum oyna tabii ki. Ama bu yaştaki bir çocuk ders çalışmalı.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Tamam ne güzel işte. Hemen para odaklı düşünme. Yazılımı köküne kadar öğren. Sonra da çık de ki ben yazılımı biliyorum. Web site de uygulama da programlarım. Siz parayı gönderin iş tamam.

Ama bu yaşta olmaz.
Anlıyorum PC almak istiyorsun ve şuan almıyorlar küçüksün diye. Anlıyorum. Ama zaman oyun değil ders çalışma zamanı. Oyun oynama demiyorum oyna tabii ki. Ama bu yaştaki bir çocuk ders çalışmalı.
derslerime çalışıyorum ama şçyle bir sorunum var bazı derslerde neden bu böyle başka yöntemi yok mu illa böylemi yapmak zorundayız gibi düşünceler var ve bunları aşmak istiyorum ama olmuor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
derslerime çalışıyorum ama şçyle bir sorunum var bazı derslerde neden bu böyle başka yöntemi yok mu illa böylemi yapmak zorundayız gibi düşünceler var ve bunları aşmak istiyorum ama olmuor
Anlıyorum direkt kabullenmek istemiyorsun. Kabullenmekten çok mantığına oturtmak istiyorsun. Bu yaşta 7. sınftasındır diye düşünüyorum. Konular tam ayrıntılı görülmediği için küçük bir kısmının verilmesi normal. Daha fazla öğren diyeceğim ama kafan karışacak.
İlla öyle yap en iyisi.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Okuduklarımız ve gördüklerimiz bizi hep geleceğe hazırlar.Bu yaptıklarımızı geçmişte de yapıyorlar ise bundan feyz alarak yaptıkları işleri günümüzde daha da kolaylaştırmak artık biz gençlerin elinde.Onlar her bulduklarını yeni nesillere aktarıyorlarsa bizde bu gördüklerimizin daha iyilerin gelecek kuşaklara aktarmalıyız.

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Anlıyorum direkt kabullenmek istemiyorsun. Kabullenmekten çok mantığına oturtmak istiyorsun. Bu yaşta 7. sınftasındır diye düşünüyorum. Konular tam ayrıntılı görülmediği için küçük bir kısmının verilmesi normal. Daha fazla öğren diyeceğim ama kafan karışacak.
İlla öyle yap en iyisi.
bilmiyorum hocaların dedikleri gibi yapıncada yani aklımda soru işaretleri kalıncada yappma isteğim kalmıyor ve yaamıyoum gibi hissediyorum

berat_2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben baya araştırdım internetten para kazanmayı hiç biri gelir kazandırmıyo en fazla 1-2 tl ama fiverr gibi sitelerde başarılı olursan çok iyi para kazanırsın

SharkFail

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Okuduklarımız ve gördüklerimiz bizi hep geleceğe hazırlar.Bu yaptıklarımızı geçmişte de yapıyorlar ise bundan feyz alarak yaptıkları işleri günümüzde daha da kolaylaştırmak artık biz gençlerin elinde.Onlar her bulduklarını yeni nesillere aktarıyorlarsa bizde bu gördüklerimizin daha iyilerin gelecek kuşaklara aktarmalıyız.
doğru

ben baya araştırdım internetten para kazanmayı hiç biri gelir kazandırmıyo en fazla 1-2 tl ama fiverr gibi sitelerde başarılı olursan çok iyi para kazanırsın
olabiliri

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
bilmiyorum hocaların dedikleri gibi yapıncada yani aklımda soru işaretleri kalıncada yappma isteğim kalmıyor ve yaamıyoum gibi hissediyorum
Soru işareti kalmamalı. Hocaya mutlaka sormalısın. Hangi konu mesela merak ettim belki yardımcı olabilirim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
bu çoğunlukla matematikte oluyor birde sosyalde tarih konusu neden önceyi öğreniyoruzki saçma geliyor buda
Bahane üretiyorsun sanki biraz.
Matematikte biraz normal. Çünkü konunun bir kısmını öğreniyorsun.
Sosyal için bir şey diyemeyeceğim. Ama lisede de tarih dersi en baştan başlıyor. Yani medeniyetin doğuşundan. Geçmişi öğrenmezsen geleceğe yön veremezsin. Geçmiş geleceğin aynasıdır bunu unutma. Ayrıca bu sosyal dersi için sana bir önerim var; Nikola Tesla , Thomas Edison gibi mucitlerin hayat hikayelerini oku veya belgeselini izle. Tarihe biraz yakınlaşmanı sağlayacaktır.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Trih tekerrüden ibarettir der ünlü filozof ama bunu neye göre kime göre tekerrür diye sorunca insanların dün ve bugun yaptıklarına bakmasını söyler.İŞTE bu kadar tekkerrürdür der.Not: Anlamadıysanız k.b biraz edebi metinden çaldım,)