13 kişinin .....ünde karar[bir insanlık ayıbı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dergah yolu

Asistan
lütfen
Bu yazıyı okuyan mod arkadaş kilitlemeyip gündeme taşısın zaten bizim kart limitinde bakiye yetersiz
bu insanlık ayıbında sessiz kalmayalım ama yasal çerçeve içerisinde sitemizi zora sokmayacak yorumlar getirelim


11 yaşındaydı 13 kişi tecavüz etti. Bebeği oldu. Dava sürerken, B.O. 2006'da aniden ortadan kayboldu. Mahkemede yaşı 17'ye çıktı. Sanıklar bugün beraat etti.

16 Şubat 2009 16:43Adana'nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı köyünde, 13 kişinin tecavüzüne uğradığı iddia edilen ve 2006 yılından bu yana kayıp olan genç kız ile babasının şikayetçi olmaması nedeniyle dava düştü. 2 sanık beraat ederken, 11 kişi hakkındaki dava düştü.
Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasında, tutuksuz yargılanan sanıklar Tahir D. (21) ve Musa A. (21) ile Kasım Ç. (25), Sait A. (25), Recep M. (20), Hüseyin D. (20), Serkan T. (19), Mehmet Ali T. (19), Ramazan T. (21), Mahmut B. (21), Adem A. (24), Mehmet Ç. (19) ve Mahmut Ç'nin (19) avukatları hazır bulundu.
Avukatlar, B.O'nun, tecavüz sonucu doğurduğu Nazlı'nın Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nda koruma altında bulunduğunu ve babası olduğu DNA testi ile belirlenen sanıklardan Kasım Ç'nin evlenmeyi kabul ettiği belirterek, kendisinin 2006 yılında evinden ayrıldığını ve bir daha haber alınamadığını kaydettiler.
Avukatlar, B.O'nun yaşının nüfus cüzdanında 11 olarak gözükmesine rağmen olay tarihinde 17 yaşında olduğunun belirlendiğini, kendisinin kayıp olduğunu ve babasının da şikayetçi olmadığını belirterek, müvekkillerinin beraatını talep ettiler.
Mahkeme heyeti, sanıklar Sait A. ve Recep M'nin delil yetersizliğinden beraatına, diğer sanıklar hakkındaki ''cinsel istismar'' davasının müştekilerin şikayetten vazgeçilmesi nedeniyle düşürülmesine, ''mağdureyi alıkoyma'' suçunun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatlarına karar verdi. Ayrıca heyet, B.O'nun doğum tarihinin de 3 Şubat 1988 olarak düzeltilmesi kararlaştırdı.
Sanıklar, 2004 yılında Sarıhamzalı köyünde B.O'ya tecavüz ettikleri ve alıkoydukları iddiasıyla 10'ar yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle yargılanıyorlardı.


AA

http://www.haber7.com/haber/20090216/13-kisinin-cocuga-tecavuzunde-karar.php
 

4ReacTiv

Doçent
Başka bir yerde okudum bu haberi iğrenç ötesi bir şey.Kızın babası şikayetçi değilim diyo var mı böyle bir şey ya :angry: Ama bunun altında başka bir şey var orası kesin...

Hadi bunu geçtim de o mahkemeye ne demeli ... Acil Hukuk yasalarını baştan yazmak gerek.Her şeyi sıfırdan düzenlemeli...
 

ZorhaK

Rektör
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

Bu sözden yola çıkarak devlete laf yok..Hükümetleri eleştireilirsiniz ama onun da konuyla alakası yoktur..Çünki Yargı bağımsızdır(!)
 

dergah yolu

Asistan
burası türkiye
herşey kitabına uyar
yargınında eli kolu bağlanır dava düşer
isyanım kızlarımızı bu kadar çaresiz bırakanlara
 

Tartarus

Profesör
Linç! linç! linç! linç! linç! linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!linç!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst