12k ya monster tulpar ın rtx 2070 li modelini düşünüyorum. Fakat internetten sürekli bozuk geldi, çok ısınıyor, sağlam değil diyorlar

Bu konuyu okuyanlar

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
12k ya monster tulpar ın rtx 2070 li modelini düşünüyorum. Fakat internetten sürekli bozuk geldi, çok ısınıyor, sağlam değil diyorlar. Fanatiklik yapmadan kullanıcı düşüncelerinizi belirtirmisiniz ya da başka marka.

Reaksiyon puanı
385
Arkadaş yüksek bütçe de Monster alınmaz kötü bir malzeme kalitesine sahip.

• Beğen
Reactions: Heh

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Bütün laptoplar ısınıyor sonuçta incecik kasanın içinde bütün parçalar marka ile alakalı bir durum değil ben olsam o kadar paraya monster almam hp lenovo gibi büyük markalardan alırdım.

• Beğen
Reactions: Heh

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bütün laptoplar ısınıyor sonuçta incecik kasanın içinde bütün parçalar marka ile alakalı bir durum değil ben olsam o kadar paraya monster almam hp lenovo gibi büyük markalardan alırdım.
Knk ama özellikleri daha iyi sağlam değilse ama sana göre bakarım başka marka

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Arkadaş yüksek bütçe de Monster alınmaz kötü bir malzeme kalitesine sahip.
Bunu neye dayanarak sôylediniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

12k ya monster tulpar ın rtx 2070 li modelini düşünüyorum. Fakat internetten sürekli bozuk geldi, çok ısınıyor, sağlam değil diyorlar. Fanatiklik yapmadan kullanıcı düşüncelerinizi belirtirmisiniz ya da başka marka.
Kesinlikle alınır. Piyasada daha iyisi yok. 2060 veya 1660 Ti laptoplardan iyidir.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Isınıyor derken kaç dereceye çıkıyor. Laptop sıcaklıklarıyla masaüstünü karıştırmayın. Yük altında Masaüstünde 80 derece yüksek iken masaüstünde işlemci veya gpu 85 - 90 lara kadar çıkması normaldir çünkü laptopta işlemcinin üstünde metal çerçeve yoktur direk çekirdektir, ölçülen sıcaklık ta direk çekirdek sıcaklığıdır. Ayı zamanda mobil işlemciler ısıya da daha dayanıklıdır. Net sayısal değer verirsen daha iyi yorumlarım.

Reaksiyon puanı
385
Isınıyor derken kaç dereceye çıkıyor. Laptop sıcaklıklarıyla masaüstünü karıştırmayın. Yük altında Masaüstünde 80 derece yüksek iken masaüstünde işlemci veya gpu 85 - 90 lara kadar çıkması normaldir çünkü laptopta işlemcinin üstünde metal çerçeve yoktur direk çekirdektir, ölçülen sıcaklık ta direk çekirdek sıcaklığıdır. Ayı zamanda mobil işlemciler ısıya da daha dayanıklıdır. Net sayısal değer verirsen daha iyi yorumlarım.

Minecraft gibi bir oyunda 102 görmeyi başardı ekran kartı zaten coştu.

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bu nasıldır sizce

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Kullananlar ve kulllandığımdan söyledim. Gerçekten yüksek bütçe de alınmaz. Geri iade ettim deli gibi ısınıyordu. Çok kalitesiz. Bol bol ışık sızması vardı.
Tamam monster F/P bazı ve gerçekten üst düzey laptoplarında malzeme kalitesi diğerlerine göre düşük. Ama şu deneyimimi aktarayım. Mühendislik ekibimize belki 20 tane aldık, sonuna kadar zorlayarak kullanıyorlar ve hiçbir sorun yaşamadık. 6 yıldır kullandıkları cihaz bile var. F/P isteyenler monster tercih edebilir ayrıca hayat boyu servis garantisi veren başka marka yok dünyada.

wowowooww

Reaksiyon puanı
385
Tamam monster F/P bazı ve gerçekten üst düzey laptoplarında malzeme kalitesi diğerlerine göre düşük. Ama şu deneyimimi aktarayım. Mühendislik ekibimize belki 20 tane aldık, sonuna kadar zorlayarak kullanıyorlar ve hiçbir sorun yaşamadık. 6 yıldır kullandıkları cihaz bile var. F/P isteyenler monster tercih edebilir ayrıca hayat boyu servis garantisi veren başka marka yok dünyada.

wowowooww

Ama kalitesiz olmasını değiştirmiyor uzun süre yüksek sıcaklık ömrü kısaltır ve bence uzun ömürlü olması için yüksek bütçe de daha iyi markalar tercih edilebilir.

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Ama kalitesiz olmasını değiştirmiyor uzun süre yüksek sıcaklık ömrü kısaltır ve bence uzun ömürlü olması için yüksek bütçe de daha iyi markalar tercih edilebilir.
Düzenli fan temizliğini yapar, termal macununu yenilersen. Yazılımsal açıdan bakımını yaparsan, yün gibi ısı tutan yüzeylerde oyun oynamak suretiyle 105 derecelerde işkence testine tutmazsan uzun ömürlü olacaktır. İlk bilgisayarım 95-110 aralığında gidip geliyordu. Çalınana kadar 7 sene kullandım. kullandığım süre zarfında ya 1 kere kapatmışımdır ya da 2 o kadar ağır kullandım. Tık demedi.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Bu nasıldır sizce
2070 in 2 altı başlığa 2070 yazdığın dan dolayı onunla kıyasladım f/p monster daha iyi ama arkadaşların da dedi gibi pek kaliteli olacağını sanmam daha az ısınsın dersen masaüstü alman daha iyi olur.

Son düzenleme:

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
2070 in 2 altı başlığa 2070 yazdığın dan dolayı onunla kıyasladım f/p monster daha iyi ama arkadaşların da dedi gibi pek kaliteli olacağını sanmam daha az ısınsın dersen masaüstü alman daha iyi olur,
Knk benim için sorun değil ya ac walhalada mesela fps40 ın altını görmezse ve 5 yıl götürse yeter. Üniversite bitsin direk masaüstü dönücem zaten

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
2 sene termal macun değiştirmez isen normal. Eski nesil monster kullandım da ben. Ayrıca abime de aldık monster bir model. 2070 Super var içinde. Malzeme kalitesi o kadar kaliteli değil. Orta düzey soğutma modunda 80 üstü görmedi.

Reaksiyon puanı
385
2 sene termal macun değiştirmez isen normal. Eski nesil monster kullandım da ben. Ayrıca abime de aldık monster bir model. 2070 Super var içinde. Malzeme kalitesi o kadar kaliteli değil. Orta düzey soğutma modunda 80 üstü görmedi.

Ben bilgisiz değilim elimde olduğu için sıvı metal uygulaması ile denemişliğim var ama çok fayda etmeyince iade ettim. 2 ay anca geçti.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Ben bilgisiz değilim elimde olduğu için sıvı metal uygulaması ile denemişliğim var ama çok fayda etmeyince iade ettim. 2 ay anca geçti.
Sıvı metal laptop işlemcilerine uygulanmaz. İşlemciyi eritir ve kendisi de erir. Youtuber ların videolarına bakma önemli olan sıvı metalin uzun kullanım deneyimidir. Çok yanlış uygulamalar yapmışsın sanırım. Bence donanımlarına daha dikkatli davranmalısın. 1 ay üstü laptoplarda sıvı metal kullanımı sonrasında masaüstü modellerindeki gibi bir ikinci metal tabaka olmadığından dolayı sıvı metal hemen eriyor, işlemciyi eritiyor. Hayal edemeyeceğin sıcaklıklara çıkıyor. Olumsuz etkisi oluyor yani.

Reaksiyon puanı
385
Sıvı metal laptop işlemcilerine uygulanmaz. İşlemciyi eritir ve kendisi de erir. Youtuber ların videolarına bakma önemli olan sıvı metalin uzun kullanım deneyimidir. Çok yanlış uygulamalar yapmışsın sanırım. Bence donanımlarına daha dikkatli davranmalısın. 1 ay üstü laptoplarda sıvı metal kullanımı sonrasında masaüstü modellerindeki gibi bir ikinci metal tabaka olmadığından dolayı sıvı metal hemen eriyor, işlemciyi eritiyor. Hayal edemeyeceğin sıcaklıklara çıkıyor. Olumsuz etkisi oluyor yani.

Kendinden sıvı metalli laptoplar var ve uygulama yapan kanallar var nasıl eritiyor?