128 GB OCZ SSD sata2 Hardiskim kendi kendine çalışamaz hale geldi

Bu konuyu okuyanlar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Arkadaşlar dün akşam işten eve geldim, ben gelmeden kardeşim bilgisayarda 2 saatten fazladır fifa oynadı ve ardından bir kaç site gezdi ve ardından pcden kalktı, ben oturunca 160 mb bir blustack rootlu programını yükle dedim ve o yüklerken diğer odaya oğlumun yanına gittim, aradan 10 dakika geçti, bilgisayarın başına geldiğimde ekran simsiyah ve beyaz ışıklar saçıyordu, hiçbir tepki vermedi, mecburen yeniden başlattım, bilgisayarımda

80 gb ide
500 gb sata
120 gb ocz ssd

olmak üzere 3 hardisk takılı, hardisk tarama yerinde çok bekliyor ve sadece üstteki 2 hardiski görüyor, ssd görmüyor, ne yaptım ne ettiysem bios görmedi, 80 gb ve 500 gb görüyor ama ssd görmüyor, nasıl oldu ne oldu hiçbir fikrim yok, bir yıl olacak alalı.

Sonuç: SSD hardisk şu anda sarı ve kırmızı ışık yanıyor üzerinde, hiçbir tepki vermiyor, 400 tl vermiştik, şimdi arkadaşlar bana bir akıl verin, bunun tamiri yada değişmesi oluyormu, duyduğuma göre ocz teknik servisi Türkiyede yokmuş, 400 tl çöpe gitmeden bu işi nasıl hallederim lütfen yardım edin.

Hardisk bu
OCZ-Vertex-2-SSD-6-SlashGear-580x340.jpg

Fiyatı: şu anda satışını bulamadım, bulan olursa sevinirim :hammer:

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Geçmiş olsun. OCZ iflas etmişti. Ardından Türkiye distribütörü. OCZ'yi Toshiba satın almıştı. Şu an durum nedir bilmiyorum.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Geçen gün tekrar 128 gb sata3 yeni ssd hardisk aldık, bakalım bu hardisk ne zamana kadar dayanacak :D

Eski ssd hardisk bir köşede duruyor , ne olacak bilmiyorum. Bu arada eski sata hardisklerden birine, windows yükledik, ssdi arar olduk :D

SSD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla SSD'niz ölmüş. Bunun muhtelif sebeblerine şu makâlede görebilirsiniz :)

Verîleriniz Ne Kadar Ehemmiyetli ?

http://www.ssdlabs.net/makaleler/verileriniz-ne-kadar-ehemmiyetli/

OCZ firması çalışmaya devâm etmekte, hattâ şimdi eskisinden daha güçlüler. Eğer diskinizin garanti süresi bitmemiş ise firmanın sitesi üzerinden bir RMA bileti alıp birebir değişim işlemlerini başlatabilirsiniz.

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Faturası duruyorsa satın aldığın yere de götürebilirsin ilgilenmek zorundalar, ilgilenmezler ise kaymakamlık nezdinde şikayette bulunacağını söyleyebilirsin bence..

Son mesajlar