12. Sınıfta Açık Liseye Geçmek

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
11. sınıftayım bu sene kötü bir sınıfa düştüğümden dolayı psikolojim çok etkilendi. Derslere falan çalışamaz oldum bunları düşünmekten. Seneye açık liseye geçmek istiyorum. 10. sınıfın yazında 40 gün ders çalışan birisi olarak okul başladı başlayalı ilk dönem 83.80 ortalamayla dönemi bitirdim. Ancak 2. dönem ben normalde sınıf değiştirmeyi düşünüyordum. En azından ilk dönem için 2. döneme kadar sabredeyim daha sonra sınıf değiştiririm diye düşünüyordum ama ya o sınıfta kötüyse boşuna değiştirmiş olacam. Yani sırf bunları düşünmekten dolayı derslerimden falan iyice koptum. 2. dönemin başından beri ders çalışmıyorum kitabın yüzünü bile açmadım. Okulda bile ders dinlemiyorum artık. Sınıfın ortamını anlatmama gerek yok sanırım. Yani kötü bir sınıfa düştüm. Ne yapacağımı bilmiyorum. Seneye de eğer bu şekilde devam edecekse zaten okula falan gitmem ben. Seneye açık liseye geçmeli miyim?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Bence geçme. Benim okuduğum sınıf emin ol senin söylediğin sınıftan fazladır. Senin kendin gibi sınıf arkadaşların ile o dersi bölenleri, dersin akışını engelleyenleri eritmen gerek.