12 GB'lık Dev Bellek Takımı

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kingston HyperX ailesine yeni bir ürün daha ekledi. Toplamda 12 GB kapasiteye sahip olan bu takım üç adet 4 GB'��lık bellekten oluşuyor.

Intel'��in Core i7 ile beraber üç kanal bellek teknolojisini getirmesi bellek üreticisi firmaların önünü açtı. Bu firmalardan biri olan Kingston'un daha önceden toplamda 6 GB kapasiteye sahip 3 x 2 GB HyperX bellekleri bulunuyordu. Şimdi ise Kingston 3 x 4 GB kapasiteye sahip HyperX belleklerini kullanıcların beğenisine sunuyor. DDR3 üç kanal teknolojisini detekleyen bu bellekler 1600 MHz çalışma frekansına sahip.
11243689693.jpg
Intel XMP SPD için genişletilerek dizayn edilen bu belleklerin CL değerleri ise 9-9-9-27. Belleklerin güç gereksinimi ise üç kanal modu bulunan Intel Core i7 sisteminin çalışması için gerekli olan 1,65 volt. Ürünün beklenenin üstünde performans vereceği kesin. Tek kötü yanı ise oldukça yüksek olan 1484 Euro'��lık fiyatı.

:: DDR2 mi? DDR3 mü?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Fiyatıda kapasitesi kadar devmiş!.. :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tepki süresi ve fiyatı çok yüksek, ikisinin de düşük olması gerekirdi. Kesinlikle alınmaz; zaten gerek de olmaz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hızına göre "normal" diyorlar, ama ben daha iyi olabileceği kanaatindeyim. Çünkü bu RAMleri alan hız için alır, tepki süresi de hız demektir. Örneğin benim 800 MHz ramler 4-4-4-12. Bu da biraz daha yüksek olabilirdi.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
O fiyata sistem toplanır !!!!!!!

Katılıyorum.O fiyata gerçekten iyi bir sistem toplarsın.Mesela captain green 2 bin tlye bir üyenin konusunda gerçekten çok iyi bir sistem toplamıştı bunun fiyatı bile daha fazla o topladığı sistemde de amd phenom ıı x4, ati radeon hd 4800ler falan vs vsler vardı yani çok iyi bir sistem toplarsın o parayla ama AMD toplarsın İntel toplayamassın.