12 Bin TL Sistem Tavsiye ve Fikirleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

HiimOki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
K serisi bir işlemci ile o anakart kullanılmaz. B serisi bile önerilmiyorken H serisi kesinlikle olmaz. Onun haricinde sistem iyi diyebilirim. 120mm sıvı soğutucuya para vermek için vermiş olursun birde.

HiimOki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
K serisi bir işlemci ile o anakart kullanılmaz. B serisi bile önerilmiyorken H serisi kesinlikle olmaz. Onun haricinde sistem iyi diyebilirim. 120mm sıvı soğutucuya para vermek için vermiş olursun birde.
Özür dilerek soruyorum fakat buradan ne anlamam gerekecek peki? Anakart değişikliği yaptırmıyor hazır sistem olduğu için nasıl bir yol izleyebilirim.

HiimOki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Direk hazır sistemi atsan?
Tabii :

Ben değişikliklere yer verdim lakin sizdeyim buyrun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu sistemi diğer bi konuda da inceledik,konu oldu. Bende, o işlemci için , H410 anakartı kesin tavsiye etmem. Çünkü ramler 2666 mhz de çalışacak mecburen bu anakart ile ve oyun performansın epey düşecek.Ayrıca 10600K gibi çok güçlü watt değerleri isteyen bi işlemciye H410 anakart olmaz pek. Overclockda yapılamaz ayrıca.

Bi süre idare ederim,sonra satıp, Z490 bi anakart aabilirim, dersen,olur. Tabi extra masraf.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Özür dilerek soruyorum fakat buradan ne anlamam gerekecek peki? Anakart değişikliği yaptırmıyor hazır sistem olduğu için nasıl bir yol izleyebilirim.
Yukarıda met 35 hocamın da dediğin gibi bir süre idare ettikten sonra satıp Z490 alırım diyorsan sistemi alabilirsin. Yok yakın zamanda parça değişikliği yapamam diyorsan alma derim zira o anakart ile o işlemci gitmez.