12.000 TL bilgisayar toplama

Bu konuyu okuyanlar

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
12.000 TL'lik bilgisayar toplamak istiyorum (Birkaç yüz lira aşabilir)
Bütçeye monitör dahil, oyun için toplamak istiyorum.
Nereden satın almam gerektiğinide önerirseniz sevinirim, teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Tek bir yerden hazır toplanmış mı istiyorsunuz yoksa parçaları farklı sitelerden alıp siz mi toplamak istiyorsunuz?

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
+Ayrıca bilgisayara işletim sistemini nasıl yüklerim, daha önce kendim hiç yapmadım

Tek bir yerden hazır toplanmış mı istiyorsunuz yoksa parçaları farklı sitelerden alıp siz mi toplamak istiyorsunuz?
Parçaları tek tek toplayıp, hazırlanmasını istiyorum. Montajlamayı bilmiyorum

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şuan için bu sisteme bakılabilir:

Sistem acilse alınabilir fakat şahsen kendim alacak olsam RTX 3000 serisi kartları beklerdim. Bu bütçe dahilinde belki ucu ucuna 3070'li bir sistem toplanabilir. 3070 olmasa bile 3060'lı(biliyorum, biraz daha geç çıkacak) bir sistem rahat toplanır.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

Bu sistem gayet güzel de, belki hava akışı daha iyi bir kasa seçilebilir ya da 5700xt'yi farklı bir marka ile değiştirilebilir.

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Teşekkür ederim, internetten alışveriş yaparsam sorun çıkmaz değil mi? Ailem pek sıcak bakmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sistem gayet güzel de, belki hava akışı daha iyi bir kasa seçilebilir ya da 5700xt'yi farklı bir marka ile değiştirilebilir.
Daha iyi olacaksa 13k ya kadar çıkarım

Beni en fazla 10 yıl idare etmesini istiyorum. İlk bilgisayarımı 9 yıl kullanmıştım.

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1 ya da 1.5 haftaya almak istiyorum, fiyatlar daha da artmadan.

Bilgisayar alırsam eu4, hoi3, cities skylines, bannerlord, cs go tarzı oyunlar oynarım.

O zaman tek bir siteden toplamak sizin için daha iyi olacaktır. Bu sistemi önerebilirim. Ekran kartını aceleniz yoksa RTX 3060 modelini veya AMD Navi 21 modellerini bekleyebilirsiniz. Aciliyetiniz varsa ekran kartı önerebilirim.
Bilmediğimden soruyorum, işlemci yerine ekran kartına neden daha çok önem veriliyor?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
1 ya da 1.5 haftaya almak istiyorum, fiyatlar daha da artmadan.

Bilgisayar alırsam eu4, hoi3, cities skylines, bannerlord, cs go tarzı oyunlar oynarım.

Bilmediğimden soruyorum, işlemci yerine ekran kartına neden daha çok önem veriliyor?
Bu tamamen tercih meselesi. Oyun oynamak için ekran kartı daha fazla önem taşıyor. Profesyonel işler içinse işlemci daha önemli. 10400, hem 6 çekirdek 12 izlek hem de tekli çekirdek performansı yüksek olan bir işlemci. Yüksek seviye ekran kartlarını rahatlıkla besleyebiliyor zaten. Eğer sistemde yükseltme yapmak isterim ben derseniz işlemciyi güçlü tutup ekran kartını ilk etapta daha düşük almak da bir alternatif. Böylece ekran kartını ileride daha rahat değiştirebilirsiniz. Eğer sistemi yakın zamanda toplamak istiyorsanız bu ekran kartını önerebilirim. Ancak dediğim gibi, bana kalırsa ekran kartı hariç sistemin geri kalanın toplayın ve yeni ekran kartlarını bekleyin. Pişman olmazsınız.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Acil değilse 3000 serisini bekleyin acilse rtx li sistem alın neredeyse tüm oyunlarda kullanılıcak yakında rtx teknolijisini

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yeni çıkacak olan ekran kartına param yetmeyebilir, rtx2070 de güzel.

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hem oyun için hem de üniversite için kullanırım. Eğer virüsten dolayı online eğitim olursa ekran kartı olmadığı için bir sorun çıkar mı? Ekimde dersler başlayacak diyolar

13 bn tl verebiliosan yeter bnce
Haberde kasımda satışa başlayacak diyor, o zamana kadar dolar artarsa birde vergiler sıkıntı, GeForce RTX 3070: 4.805 TL+vergiler diyor

Peki nereden satın almamı tavsiye edersiniz, internetten sıkıntı çıkmaz değil mi? Eğer mağazadan almamı tavsiye ederseniz hangi mağaza daha uygun olur?

Son düzenleme:

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hem oyun için hem de üniversite için kullanırım. Eğer virüsten dolayı online eğitim olursa ekran kartı olmadığı için bir sorun çıkar mı? Ekimde dersler başlayacak diyolar

Haberde kasımda satışa başlayacak diyor, o zamana kadar dolar artarsa birde vergiler sıkıntı, GeForce RTX 3070: 4.805 TL+vergiler diyor

Peki nereden satın almamı tavsiye edersiniz, internetten sıkıntı çıkmaz değil mi? Eğer mağazadan almamı tavsiye ederseniz hangi mağaza daha uygun olur?
Hangi şehirde yaşıyorsunuz söylermisiniz hangi mağazalar var söyleyelim size

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544

Sistem acilse alınabilir fakat şahsen kendim alacak olsam RTX 3000 serisi kartları beklerdim. Bu bütçe dahilinde belki ucu ucuna 3070'li bir sistem toplanabilir. 3070 olmasa bile 3060'lı(biliyorum, biraz daha geç çıkacak) bir sistem rahat toplanır.
Evet kesinlikle.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İstanbul avrupa yakasında

Ailem internete pek güvenmiyor, oradan alırsam bir sıkıntı çıkmaz inşallah

Her zaman heryerden sıkıntı çıkabilir tabii. Ama gidip birebirde de toplatabilirsiniz bilgisayarı oraya.
ben sıkıntı yaşamadım ama illahi sıkıntı yaşamış olan da vardır.

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Her zaman heryerden sıkıntı çıkabilir tabii. Ama gidip birebirde de toplatabilirsiniz bilgisayarı oraya.
ben sıkıntı yaşamadım ama illahi sıkıntı yaşamış olan da vardır.
Birebir toplatırsam fiyat dahada artar mı yoksa daha uyguna da bulabilir miyim?

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
İstanbul avrupa yakasında
Altunizade, Haluk Türksoy Sk. No:12, 34662 Üsküdar/İstanbul
Sinerjinin Mağazası
İsterseniz bu sistemi alın Birde sinerjinin mağaasından 144 hz bir monitör
Rtx li bir sistem istiyorsanız ya 75 hz bir monitör alıcaksanız yada Bütçeyi arttırıcaksınız

57faruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Altunizade, Haluk Türksoy Sk. No:12, 34662 Üsküdar/İstanbul
Sinerjinin Mağazası
İsterseniz bu sistemi alın Birde sinerjinin mağaasından 144 hz bir monitör
Rtx li bir sistem istiyorsanız ya 75 hz bir monitör alıcaksanız yada Bütçeyi arttırıcaksınız
rtx ekran kartı ve 144hz monitör olursa daha iyi olur bence, teşekkürler tavsiye için

eğer toplama konusunda çok deneyimli değilseniz toplatın tek bir firmadan.
en fazla 200-250 tl zararınız olur.
teşekkürler tavsiye için

Tavsiye veren herkese teşekkür ederim