110K sıralama ile bilgisayar mühendisliği önerisi

Bu konuyu okuyanlar

İrresistible1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sıralamam 110K. Bu hafta tercih dönemi başladı. Kendimden yüksek okulları da yazacağım ilk başta. Benim sıralamama yakın universiteler şöyle: Çukurova üniversitesi(IO), Manisa celal bayar üniversitesi(IO), pamukkale üniversitesi, erciyes üniversitesi, Bolu abant izzet baysal üniversitesi ve trakya üniversitesi. Bu üniversitelerde okuyan veya bu üniversitelerden mezun olmuş arkadaşlar bir fikir verirse mutlu olurum.

Ayrıca hazırlık sınıfı okumuş birisi yardımcı olursa sevinirim. Bu üniversitelerin bazıları İngilizce. Hazırlık sınıfı zorunlu mudur? Sınavla bu sınıfı geçebilir miyim? İngilizcem fena değil ama mezun olduğum için tedirginim. İngilizce sınavında kalıp bir sene daha beklemek istemiyorum.

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Arkadaşlar sıralamam 110K. Bu hafta tercih dönemi başladı. Kendimden yüksek okulları da yazacağım ilk başta. Benim sıralamama yakın universiteler şöyle: Çukurova üniversitesi(IO), Manisa celal bayar üniversitesi(IO), pamukkale üniversitesi, erciyes üniversitesi, Bolu abant izzet baysal üniversitesi ve trakya üniversitesi. Bu üniversitelerde okuyan veya bu üniversitelerden mezun olmuş arkadaşlar bir fikir verirse mutlu olurum.

Ayrıca hazırlık sınıfı okumuş birisi yardımcı olursa sevinirim. Bu üniversitelerin bazıları İngilizce. Hazırlık sınıfı zorunlu mudur? Sınavla bu sınıfı geçebilir miyim? İngilizcem fena değil ama mezun olduğum için tedirginim. İngilizce sınavında kalıp bir sene daha beklemek istemiyorum.
Bu Üni. lerde İngilizce Olayını Hala Çözemedim :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu Arada Bence Bilgisayar Müh. Yerine Yazılım Müh. Seç Önü Daha Açık Olan Ve Daha Fazla Para Kazanabileceğin Bir Bölüm Şirketler Deli Gibi Yazılım Müh. Arıyor Yinede Karar Senin

İrresistible1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Bu Arada Bence Bilgisayar Müh. Yerine Yazılım Müh. Seç Önü Daha Açık Olan Ve Daha Fazla Para Kazanabileceğin Bir Bölüm Şirketler Deli Gibi Yazılım Müh. Arıyor Yinede Karar Senin
Benim puanımda Yazılım için sadece Karadeniz Teknik Üniversitesi var.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
Celal bayar 2 bölümden oluşuyor, iibf merkezde, mühendislikler muradiye diye bir yerde. herşeye uzakta bir yer. ama kampüs içi gelişmekte idi en son, çevresinde değişiklikler olmuş olabilir. çok uzun zaman oldu. ayrıca izmir-manisa arası öğrenci servisleri var..

okuduğun bölüm hakkında net bir bilgiye sahip değilim, çok değişmiştir herşey..

ingilizce olayları genelde şöyle olur, bir sınav olur, o sınavdan 70 alamazsan hazırlığa kalırsın. ingilizce hazırlık bölümü de manisa merkezde, besyo nun yanındaydı en son.. (manisa stadının dibi)

yardımcı olabileceğim konu bu kadar, aklına takılan birşey varsa sorabilirsin. diğer ünv. hakkında pamukkale ve trakya ünv. biliyorum ama çok yüzeysel olarak.. yanlış bilgi vermek istemem.

tercih için varsa danışman hocalarınla konuş, onlardan randevu al, beraber yapın listenizi. tabii gitmeden önce sen bir sıralama yap, onun üstüne konuşun.. üst bölümlere yüksek yerleri yazabilirsin. bu doğru bi hareket midir bilemem tabii ki. sistem çok değişti.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544

Alakası yok. 2 bölüm de birbirine çok yakın ve iki bölümde de bölümün adı değil sizin üniyi okurken ne yaptığınız önemli. Hangi alanlarda uzmanlaşıp kendinizi geliştirirseniz o alanda çok rahat iş bulursunuz.

CBÜ Yazılım okuyan bir arkadaşım var. Çok ödev veriliyormuş ama genel olarak bölümünden memnun.