10x Sanal Makine Kaldırabilecek PC

Bu konuyu okuyanlar

Peaen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler ShiftDelete ailesi;
Öncelikle nasılsınız, afiyettesinizdir umarım.

Konuya gelecek olursak;

sanal makine özellikleri.png

Bir pc içinde 10 pc oluşturmak istiyorum.
Kullanım amacı : Bu oluşturduğum sanal makineler içerisinde League Of Legends çalıştıracağım.
Bütçe: Aklımda bir bütçe yok sizden gelen önerilere bakacağım bu sistem için kurulabilecek değerlendirebilecek en iyi parçalarla en ucuz sistemi yakalamak istiyorum.

Yukarıda resimde ki Sanal Makine yani VMware Workstation üzerine bilgisayarıma kurduğum 2 adet sanal makine özellikleri.

Ben bu özelliklerde ilk etapta 10x daha sonra 20x bir sanal makine kurmayı düşünüyorum hatta düşünmekten öte yapmam gerekiyor.
s1.gif

Verdiğim özelliklerde 10x sanal makineyi kaldırabilecek bir PC toplamak istiyorum ama çok kararsız kalıyorum daha doğrusu bu konuda pek bilgim olduğu söylenemez o yüzden siz değerli ve bilgili arkadaşlarıma başvurmak istedim bu konuda ilk etapta 10x daha sonra ki etaplarda 20x olarak arttıracağım ama önceliğim 10x bu yüzden bu 10x sanal makineyi kaldırabilecek bir bilgisayar toplamak istiyorum sizlerle birlikte dediğim gibi benim bu konuda hiç bir bilgim yok o yüzden siz değerli ve bilgili arkadaşlarıma başvurmak istedim.
s8.gif

KillerFear

Asistan
Reaksiyon puanı
223
Hocam mazur görün ama neden?
Bütçe belirtin biz toplayalım.

Peaen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam mazur görün ama neden?
Bütçe belirtin biz toplayalım.
Sorun yok, bir iş yapıyorum ve bu iş için bu gerekli oyunu en düşük seviyede çalıştıracağım zaten şahsi bilgisayarıma 2 adet sanal makine kurdum. Olayım şu 10 adet ayrı pc kasam var ve bunlarda tek tek çalışıyor oyunlar ama ben bunları tek pc'de sanal makine ile bir araya toplayıp etrafta ki kasa fazlalığını, fazla elektirik kullanımı azaltmak istiyorum.
Dediğim gibi bütçe belirtemiyorum ama max. verebileceğim bütçe 10.000TL

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
server odaklı pc topluyorsunuz galiba ama bütçe max 10k olduğu için server alamazsınız belki ebay gibi sitelerden 2. el xeon alın derdim ama uğraşamazsanız bu parçalar iş görür galiba ama emin değilim 10K'da server olmaz bence.

Peaen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tam olarak server değil bu kendi bilgisayarımda 2 adet sanal sunucu çalıştırıyorum çok rahat bir biçimde, ilk postta attığım şekilde olacak sanal makinenin özellikleri 10 adet sanal sunucu kuracağım ve bu sanal sunucunun içinde sadece League Of Legends oyunu çalışacak ve en düşük özelliklerde çalıştıracağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle 10 sistemi besleyecek bir işlemciye ve ECC belleklere ihtiyacınız var, grafik kartı da oyun sunucusu olduğu için güçlü olmalı.
Bütçe ne kadar?
Bütçe 10K ve 10 sistemin özellikleri ilk postumda.

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bütçe 10K ve 10 sistemin özellikleri ilk postumda.
Server donanımlarını uzun zamandır takip etmiyorum ondan piyasa şuan nasıldır bilmem fakat en az şunlar olmalı:
32 GB ECC (Quad Channel) RAM
8 Core 8 Thread CPU
(Low ayarlar için) 8 GB RX 580 (en az)
2 TB (düz diskler değil, Firecuda gibi seriler) HDD+ 480 GB NVME SSD.

Peaen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Server donanımlarını uzun zamandır takip etmiyorum ondan piyasa şuan nasıldır bilmem fakat en az şunlar olmalı:
32 GB ECC (Quad Channel) RAM
8 Core 8 Thread CPU
(Low ayarlar için) 8 GB RX 580 (en az)
2 TB (düz diskler değil, Firecuda gibi seriler) HDD+ 480 GB NVME SSD.
Öneriniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim değerlendireceğim ^^

Son mesajlar