1080p 144 hz'de piyasadaki oyunlarda yüksek ayarlarda sorun yaşatmayacak sistem tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

furkan1284

Unsurpassed Сasual Dating Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uzun zamandır pc benchmark'larına bakıyorum ama gördüğüm forum konularında yok bu ekran kartı 1080p'de boşa harcanır 2k monitör al, yok bu ekran kartı bu işlemcide darboğaz yapar gibi birçok yorumla karşılaşıyorum. Uzun lafın kısası benim derdim 2 k felan değil, 1080p 144 hz'de kasma hissiyatı olmadan yüksek ayarlarda oyun oynayabileceğim bir pc toplamak. Monitör dahil 5000 - 10000 TL arası bir bütçe düşünüyorum. Fiyat performans değerleri iyi olan ve hemen modası geçmeyecek bir sistem olması yeterli illa 10000 TL'ye tamamlanması gerekmiyor. Ayrıca sistemle uyumlu bir monitör (1ms) tavsiyesi de yaparsanız sevinirim. (24'' veya 27'' olabilir, önceden curved monitör kullanmadım ancak daha iyi görüş açısı sağlıyor diyorlar monitör curved olabilir.)
Ayrıca Ray Tracing teknolojisi sanki çoğu zaman görüntüde pekte fark yaratmıyormuş gibi gözüküyor ve RTX 2080 hariç FPS düşük kalıyor sanki. AMD ekran kartları da çok ısınıyor gibi gözüküyor ancak modelden modele çok fark eder mi bilmiyorum. İşlemcide ise Ryzen işlemciler f/p açısından sanki bir tık önde gibi. Bu konular hakkında da ufakta olsa yorumda bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

furkan1284

Unsurpassed Сasual Dating Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
0