105 dereceyi gören cpu

Bu konuyu okuyanlar

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
İ3 3240
RADEON 6540
4RAM
bir ara zulada kaç fps aldığımı ölçeyim dedim ve msı after ı kurdum açıp kullandım ve zula oynarken işlemcimin 105 dereceye çıktığını gördüm
yaklaşık 2 hafta kadar öncede orta da gta 5 oynuyordum ve o zaman ölçmemiştim gta da kaç derece olurddu çok merak ediyorum açıkçası
şuan 2 oyunuda sildim ama işlemci hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum sizce ne yapmalıyım ateşini düşürmek için

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Fan temizliği yapın, termal macununu kaliteli bir termal macunla değiştirin.

UmutsuzAdam

Profesör
Reaksiyon puanı
1,031
termal macun yenilenmeli ,temizlenmeli gerekirse ek soğutma alınmalı.
fan çalışma değerlerin ne durumda baktınmı hiç kaç rpm de dönüyor.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
fan hızının %15 olduğuyazıyor

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
hızı nasıl

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
daha önce pc yi 2 kere söktüm 2 sindede bir şeyleri bozdum ve masraf çıkardım şimdi hiçbi şekile yemiyor

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Fan hızını arttırmanız gerekecek ama termal macunuda değiştirmelisiniz yüksek ihtimalle fanın hızı yükte artıyordur.
ben macun alırımda sürme işi bende gg şimdiye kadar 500 tl masraf çıkardım
Hocam o kadar zor değil. Fanı yavaşça sökün sonrada işlemciyi köşesindeki üçgenden tutarak çıkartın. Üstünü etil alkol veya kolonya sürülü bir mendille nazikçe silin. Ardından üstünü kurutun ve kalanının buharlaşması için biraz bekleyin. Sonra da yeni aldığınız macundan ufak bir parça koyun ve ufak bir plastikle falan yayın her tarafına. Ve fanı geri takın.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Fan hızını arttırmanız gerekecek ama termal macunuda değiştirmelisiniz yüksek ihtimalle fanın hızı yükte artıyordur.

Hocam o kadar zor değil. Fanı yavaşça sökün sonrada işlemciyi köşesindeki üçgenden tutarak çıkartın. Üstünü etil alkol veya kolonya sürülü bir mendille nazikçe silin. Ardından üstünü kurutun ve kalanının buharlaşması için biraz bekleyin. Sonra da yeni aldığınız macundan ufak bir parça koyun ve ufak bir plastikle falan yayın her tarafına. Ve fanı geri takın.
anladım çok sağoun şimdi macun fiyatlarına bakıcam ama son bir soru hangi macunu almalıyım ?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
anladım bir bilgisayarcıya götürmüştüm dandik bir macun sürmüş olabilir
Muhtemelen. Fan temizliği ve termal macun diğer yana sistemi zorlayacak programlar ve oyunlarda elbette ısınma olacaktır, sonuçta tek fan mevcut. Harici soğutucular da düşünmelisin

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
İ3 3240
RADEON 6540
4RAM
bir ara zulada kaç fps aldığımı ölçeyim dedim ve msı after ı kurdum açıp kullandım ve zula oynarken işlemcimin 105 dereceye çıktığını gördüm
yaklaşık 2 hafta kadar öncede orta da gta 5 oynuyordum ve o zaman ölçmemiştim gta da kaç derece olurddu çok merak ediyorum açıkçası
şuan 2 oyunuda sildim ama işlemci hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum sizce ne yapmalıyım ateşini düşürmek için
Hocam öncelikle fanınız ne dır? Ince olanmi yoksa kalın olanmi

Fâni çıkartın ve fani temizleyin güzelce hiç bir toz kalmasın

Anakartı güzelce bir çıkart ve üstündeki bütün bileşenleri, temizle

Islemciye kaliteli bir termal macun uygula

Kasandaki fanları güzelce bir temizle, tozdan ayır

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
şuan bu msj ı yazarken arkada çalışan tek program bu ve sıcaklık 70 deli gibi birşey ama macun olarak bunu almak istiyorum ama bana göre pahalı
Termal macun olarak en ideali ve yetkili teknik servislerin kullandığı macun budur. Ben de onu kullanıyorum. Termal macun alırken güvenilir bir satıcıdan almak gerekiyor, zira tutulduğu koşullar gereği donmuş ve sepsert bir termal macun gönderebiliyorlar, onun da verimi düşük oluyor. Kargo ücretini harici ödemek koşuluyla şu linkteki ürünü güvenilir bir şekilde alabilirsiniz:

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Hocam öncelikle fanınız ne dır? Ince olanmi yoksa kalın olanmi

Fâni çıkartın ve fani temizleyin güzelce hiç bir toz kalmasın

Anakartı güzelce bir çıkart ve üstündeki bütün bileşenleri, temizle

Islemciye kaliteli bir termal macun uygula

Kasandaki fanları güzelce bir temizle, tozdan ayır
kasa eski fan yok fan intelinstock fanlarından(ince)
anakartı çıkaramam tecrübeliyim
macun alıcağım şuan araştırma yapıyorum onun çinde ayrıca konu açabilirim
fanı da ayriyetten temizleyeceğim içindeki tozları görseniz kusasınız gelir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun olarak en ideali ve yetkili teknik servislerin kullandığı macun budur. Ben de onu kullanıyorum. Termal macun alırken güvenilir bir satıcıdan almak gerekiyor, zira tutulduğu koşullar gereği donmuş ve sepsert bir termal macun gönderebiliyorlar, onun da verimi düşük oluyor. Kargo ücretini harici ödemek koşuluyla şu linkteki ürünü güvenilir bir şekilde alabilirsiniz:
çok teşekkürler herkeze eğer trendyolda aynı fiyata bulabilirsem alıcağım çünkü trendyol cüzdanda beleşten 20tl var

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
kasa eski fan yok fan intelinstock fanlarından(ince)
anakartı çıkaramam tecrübeliyim
macun alıcağım şuan araştırma yapıyorum onun çinde ayrıca konu açabilirim
fanı da ayriyetten temizleyeceğim içindeki tozları görseniz kusasınız gelir
Burdan oneririz hocam (macunu)siz bütçe söyleyin ona gore onerelim
Hocam temizleniz gerekmekte ;)
Eger soğutucu alacak bütçeniz var ise onuda önereyim

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
çok teşekkürler herkeze eğer trendyolda aynı fiyata bulabilirsem alıcağım çünkü trendyol cüzdanda beleşten 20tl var
Orası size kalmış :) ben yorumlarla çok araştırıp bahsettiğim linkteki satıcıdan almıştım kıvamı vs gayet olması gerektiği gibiydi. Trendyolda daha pahalı diye hatırlıyorum. Bence beleşten 20 lirayı başka harcamalara kullanabilirsiniz :)

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Burdan oneririz hocam (macunu)siz bütçe söyleyin ona gore onerelim
Hocam temizleniz gerekmekte ;)
Eger soğutucu alacak bütçeniz var ise onuda önereyim
bütçe kısıtlı 40tl max

Orası size kalmış :) ben yorumlarla çok araştırıp bahsettiğim linkteki satıcıdan almıştım kıvamı vs gayet olması gerektiği gibiydi. Trendyolda daha pahalı diye hatırlıyorum. Bence beleşten 20 lirayı başka harcamalara kullanabilirsiniz :)
haklısınız trendyolda 55 tl çünkü

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
bütçe kısıtlı 40tl max
Tabiki hemen

bütçe kısıtlı 40tl max

haklısınız trendyolda 55 tl çünkü
Hocam şöyle

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
teekkürler hepinize ben sipariş ederim bu akşam
Tamamdır hocam en az 10 derece düşücek işlemci en yakın zamanda şu soğutucuyu alın hocam

Yoksa suna bakabilirsin

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Tamamdır hocam en az 10 derece düşücek işlemci en yakın zamanda şu soğutucuyu alın hocam

Yoksa suna bakabilirsin

şuanda o kadar param yok ama 2. bana makul geldi param olunca bunu almayı düşünebilirim