10000TL'ye kadar telefon tavsiyesi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İPhone XS
İPhone 11 Pro
eğer foto ve video manyağı isen içerik üreticiysen ve işin sosyal medya ise İPhone'dan başka seçeneğin yok
Alternatifler
OnePlus 7T/7T Pro
Mİ9T Pro
Huawei P30 Pro
Galaxy S10+
depolama olarak 128 veya 256 gb almanı öneririm gerçi 64 gb alsan da olur zaten micro sd girişi olduğu için micro sd ile hafızanı arttırırsın
Zoom'u iyi olan telefon Huawei P30 Pro'dur ama video kalitesi bir İPhone değil malesef
Fazla internet yemesin demişsin bu tamamen senin kullandığın uygulamalara ve internet paketine bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence MIUI ve Oxygen OS One UI'dan daha iyi tabi bu subjektif bir durum kişiden kişiye göre değişir ama şu konuda haklısın Samsung TouchWiz gibi lanet olası berbat rezil arayüzü bırakıp Experience'a geçince cidden arayüz konusunda oldukça iyi bir yol kat etti bakalım One UI 2.0 nasıl olacak bu arada Realme UI da gayet güzel görünüyor hiç inceledin mi genelde hintli teknoloji kanalları inceliyor :)
Tabiki de hocam herkesin zevki farklıdır ama One UI çok daha fazla özellik sunuyor ve Google'a bağlı kalmıyor. Mesela Google'ın yıllardan beri yapamadığı Android cihazlar arası paylaşımı (Airdropsvari) 2.1 sürümüyle getirdi. Bir de tasarımı kendine has ben o yüzden seviyorum.
Beebom'da denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam odur. Bir kaç arayüzün karışımı gibiydi ama Çinli firmaların arayüzlerini şahsen beğenmiyorum ben.
Bir Oxygen OS onunda özgün tasarımı ve geniş özelleştirmelerini seviyorum. Ama diğerleri iOS gibi hele hele EMUI :)
Hocam sana katılıyorum.Herkesin bakış açısı farklı.Bende Emui arayüzünü sade olduğu için seviyorum.Samsung arayüzü akıcılık olarak güzel ama çok dolu S9 plus ı aldığım günü dün gibi hatırlıyorum.Arayüzde bir sürü gereksiz program, kullanmadığım özellikler.Cihazda 1 saat ayar çektim.Mate 10 Pro aldığımda cihazı ayarlamak 10 dk bile sürmedi.

muratalitekin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
10000 tl bandında telefon arıyom. şu özellikler lazım
kamerası iyi ceksin
güzel olsun
insta, face, twitter kasmadan açsın
fazla foto tutsun
interneti iyi olsun
zumu iyi olsun
fazla internet yemesin
uygun fiyatından dolayı yöneldiğim ama performansından epey memnun kaldığım general mobile ın 9 pro adlı telefonunu öneririm. kamerası rambellek altyapısı fiyatının gerçekten üzerinde. bi araştır dostum

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Hocam sana katılıyorum.Herkesin bakış açısı farklı.Bende Emui arayüzünü sade olduğu için seviyorum.Samsung arayüzü akıcılık olarak güzel ama çok dolu S9 plus ı aldığım günü dün gibi hatırlıyorum.Arayüzde bir sürü gereksiz program, kullanmadığım özellikler.Cihazda 1 saat ayar çektim.Mate 10 Pro aldığımda cihazı ayarlamak 10 dk bile sürmedi.
Kıçı kırık M10'a otomatik parlaklık koyup J7 2016'ya koymayan ZAMZUNG işte. Tab 4 7.0 var TouchWiz çok hantal bu tablette. Hancom Office, Dropbox gibi bir çok dayatma bloatware yüklü geliyor ki devre dılı bıraksanız bile hafızada yer işgal ediyor, Ben ne yapayım Deezer'i herkes Spotify kullanıyor. Ve hâlâ Android 4.4.2 var. Bir ara stock android 4.4.4 romuyla root atacam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İPhone XS
İPhone 11 Pro
eğer foto ve video manyağı isen içerik üreticiysen ve işin sosyal medya ise İPhone'dan başka seçeneğin yok
Lütfen sen yorum yapma. Tamam mı? Çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun.

Foto video manyağı içerik üreticisi birisi zaten telefon almaz diyelim ki foto video manyağı o adam zaten 6000-7000 TL kurulumla hem de bir android telefonla iPhoneların altını üstüne getirecek seviyede video çeker.

Yazdıklarınızı okuyun mantık içeriyor mu diye.

10000 TL verip de video foto ile uğraşan kişi burulup da telefona bakmaz.

Konu troll zaten.

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
@Webhead aynen. 10'u geç, 6 bin vermeye bile çekinirim. 3 binlik telefon neyime yetmiyor ki?
5k'lik telefonda arama, mesaj, kamera, tarayıcıyla gezinme, sosyal ağ, vs. bir kaç özellik dışında kullandığımız bir şey yok, 10k'lik telefonda ne kullanacağım? Kamerası mı daha iyi, foto düzenleyicisi mi harika? Hadi ordan.
8 mart 2018'de c7 pro almıştım, birçok kez sert düştü, aynı hız ve kalitede. Az kullanım ile şarjı en az 3 gün gidiyor. Normal kullanım 2 gün rahat gidiyor. Çok memnunum.
Bu milletin harcama ve tüketim israfı bitmez.
10k ne ya, az para mı? Cidden paraya yazık. Çok zenginse bile o paraya yine yazık.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
@Webhead aynen. 10'u geç, 6 bin vermeye bile çekinirim. 3 binlik telefon neyime yetmiyor ki?
5k'lik telefonda arama, mesaj, kamera, tarayıcıyla gezinme, sosyal ağ, vs. bir kaç özellik dışında kullandığımız bir şey yok, 10k'lik telefonda ne kullanacağım? Kamerası mı daha iyi, foto düzenleyicisi mi harika? Hadi ordan.
8 mart 2018'de c7 pro almıştım, birçok kez sert düştü, aynı hız ve kalitede. Az kullanım ile şarjı en az 3 gün gidiyor. Normal kullanım 2 gün rahat gidiyor. Çok memnunum.
Bu milletin harcama ve tüketim israfı bitmez.
10k ne ya, az para mı? Cidden paraya yazık. Çok zenginse bile o paraya yine yazık.
Zaten milletin su gibi telefon alma huyu ve IPhone çılgınlığı yüzünden daha zevk icin ülkemiz bu halde acık konusmak gerekirse ben bu durumdan hic memnun degilim yakında aldigimiz nefesten ve tuvalet ihtiyacimizdan da vergi alırlar yemin ediyorum sinirim bozuldu
3000'i gectim ablam bana Mi9T'yi 2800'e aldı annem teyzem amcam 2800'e bile pahalı diyor sanki 10 bin tl'lik IPhone 11 Pro kullanıyorum muamelesi görüyorum bu da benim gıcığıma gidiyor bu arada Mi9T icin ablamı zar zor ikna ettim ama buna değdi şimdi telefon değiştirme sırası ablamda Realme XT'ye gecirmeyi planlıyorum

xBlack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Huawei P30 Pro 256 GB alınır mı ?​