1000 Tl Altı Telefon

NoaDear

Üyecik
Merhaba arkadaşlar nerdeyse 1 aydır Gm5 plus bekliyorum çıkacağı yok bu telefonun önerdiğiniz bir telefon varmı veya bu telefonun çıkmasınımı bekelmeliyim ?
 

...Görkem...

Profesör
Merhaba arkadaşlar nerdeyse 1 aydır Gm5 plus bekliyorum çıkacağı yok bu telefonun önerdiğiniz bir telefon varmı veya bu telefonun çıkmasınımı bekelmeliyim ?

Merhaba,

gm5plus modelinin cikis tarihi ve fiyati kesin belli degil. General mobile'dan alinan son haberlere gore nisanin 2. haftasinda satisa sunulmasi bekleniyor. Acelem var bekleyemem derseniz alternatif tavsiyelerim 1000 tl de;

* xiaomi mi4
* Asus zenfone selfi
* Asus zenfone 2 laser 6"
* ikinci el sony xperia z3
* ikinci el iphone 5s
 

pinterest

Profesör
Hepsiburada ya da n11 den G4 alabilirsiniz.

Qualcomm'un 652 haricindeki tüm S6.. serisi berbat. G4'ü ise gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

GM 5 +'dan fersah fersah iyi. S617 elinde patlayacak Qualcomm'un anlamıyor. Şu an 6.. Serisinde bir tek 652 idare eder. Geri kalanında 6.. Serisinden uzak durulmalı. Zaten S615'in yeni nesil modeme sahip hali oluyor S617. Hem S615/617'nin grafik performansı ortada. FHD ekranda çuvallayan bir GPU'ya sahip.
 

NoaDear

Üyecik
G4 de daha sıcak bakıyorum ama delta garantisi bir sorun çıkarırımı acaba kullanan varmı aranızda
 

pinterest

Profesör
GM 4G varken istediğin gibi 800~700TL arası... LTE ve hep güncel...
S410'a o kadar para verilmez. Belki 499 TL'ye gerilerse bir ihtimal eski popülaritesini toplayabilir. S4.. ile S652 haricinde S6.. serisi çöp serisi, öneren de Qualcomm fanboyudur. Eğer Mediatek Helio P10 ile Mt6752 piyasada olmasa Qualcomm hala size S400 leri güncelleyip yollayacaktı. Mediatek'e dua etmeli herkes. Tek üç tane adam gibi işlemcisi var adamların onlar da S652/S808/S820. S652'yi mecbur P10 yüzünden gelistirdi. Cunku şu an bile Mediatek esip gürlüyor. S820'yi kalorifer S810'u üreten TSMC değil Samsung üretti. Demek Samsung'a üretmeliymiş. Gerçi bir denyalandan yere 2+2 Big.Little dizayna geçmez mi. Neyse ki o sevmediğim Samsung Mongoose özelleştirilmiş işlemcisini geliştiriyor da Qualcomm'a son darbe için çabasına son hız devam ediyor. S808 son çırpınıştı ve ucu ucuna kurtardı. Özellikle G4/V10/Moto X Style/Priv/Lumia 950 gibi cihazlarda boy gösterdiğinden oldukça iyi kurtardı S810 ile yaptığı hatayı. Gerisi dış kapı mandalı. Mediatek'in ise Mt67.. serisi efsane oldu. Azıcık telefondan anlayan bir bireyin Sony Xperia E4G gibi giriş seviye Mt6732 işlemcili cihazın bile S615'e oldukça yakın puanlar alması demek Qualcomm'un acilen bu sektörden çekilmesi demektir. Çünkü ürün haricindeki her seyi yapıyorlar. Kullanıcıyı kazıklıyor, benchmarklarda güzel kandırıyor.

Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme derler Adreno güzel. Ama o Adreno kimindi zamanında? BINGO AMD/ATI nin tabiki de. Yani Gpu sektöründe nam salmış şirketlerin. Zaten eğer AMD gidip Adreno'yu satmasaydı Qualcomm'a. Qualcomm'un adı silinir giderdi. Intel sadece masaüstüne çalışan beyni yüzünden bir tek masaüstünde AMD yi sıkıştırırdı. Ama AMD de mobil GPU alanında bilgisayar pazarının Nvidia'sı haline gelir piyasaya GPU alanında hükmederdi.

Sony de Helio X10 ile P10'a sıcak bakıyor tüketicinin artık haydi haydi sevmesi lazım bu Snapdragon 4,6 sorunlularından sonra. Bana sadece şu benchmarklarda gövde gösterisi yapan Qualcomm'dan bahsetmeyin sinirim bozuluyor.

800 TL bandına çıkan hb G4 1299 TL seçeneğini es geçmemesi lazım arkadaşın da.
 
Son düzenleme:
Üst