1000 Liralık Orta Segment Cihaz Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar,hali hazırda GM 4G kullanan birisiyim ve 1000 Lira fiyat limitine orta segment cihaz arıyorum.

2 ay içerisinde alacağım,2.el istemiyorum ve fiyat limitimi 1 lira bile arttırmam mümkün değil.

Gm 5 Plus öneriliyor fakat dediğim gibi hali hazırda GM 4G kullanıcısıyım ve kamera performansı,güç tuşunun içeri gömülmesi gibi bir çok sorunla uğraşıyorum bu yüzden cihaza karşı şüphelerim var.

Önerilerinizi bekliyorum.

(Dip not: GM 5 Plus önerecekler yalnızca bu cihazı kullananlar olursa çok sevinirim çünkü kronik sorunları onlar daha iyi bilirler.)

Teşekkürler.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Kardeşim şöyle bişey var. Ben GM 5 plus kullaniyorum. Almadan once yorumlari okudum ama almaya karar verdim. Allaha şükür ışık sızması dışında bi sıkıntısı yok ki onuda sıkıntı görmek büyük takıntı olur çünkü sadece zifiri karanlıkta ekran kapalıyken belli oluyor. Sarj olarak muhteşem diyemesemde idare edecek düzey. Ben risk aldim sansli ciktim. Ama baskasi aliyor sorunlu cikiyor. Biraz sans isi anlayacagin. Ama ben yine almani tavsiye ederim cunku bu fiyata baska telefon alinmaz.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim şöyle bişey var. Ben GM 5 plus kullaniyorum. Almadan once yorumlari okudum ama almaya karar verdim. Allaha şükür ışık sızması dışında bi sıkıntısı yok ki onuda sıkıntı görmek büyük takıntı olur çünkü sadece zifiri karanlıkta ekran kapalıyken belli oluyor. Sarj olarak muhteşem diyemesemde idare edecek düzey. Ben risk aldim sansli ciktim. Ama baskasi aliyor sorunlu cikiyor. Biraz sans isi anlayacagin. Ama ben yine almani tavsiye ederim cunku bu fiyata baska telefon alinmaz.

Yorumun için çok teşekkür ederim,yalnız 1-2 sorum var.

Şarj olayını biraz daha açar mısın? Çünkü GM 4G nin memnun olduğum tek bir şeyi varsa o da şarj süresidir. 5 Plus'da bunu arayacak mıyım?

Bir de internette gezen kronik sorunlardan birine rastladığımda değişim işlemleri vs ne kadar kolay olur?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
1000 liraya maalesef gm 5 plustan baska daha iyi yok. Onu almani öneririm.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27

Şarj olayını biraz daha açar mısın? Çünkü GM 4G nin memnun olduğum tek bir şeyi varsa o da şarj süresidir. 5 Plus'da bunu arayacak mıyım?

Bir de internette gezen kronik sorunlardan birine rastladığımda değişim işlemleri vs ne kadar kolay olur?
Sarj olayını açmak biraz uzun sürecek ama şöyle anlatıyım.

-Ekran parlakligi en dusukteyken ve mobil veri surekli acikken 5 saat ekran suresi veriyor.
-Ekran parlakligi en sondayken ve mobil veri surekli acikken 3 saat ekran suresi veriyor.
-Ekran parlakligi en dusukken ve mobil veriyi arada sirada kullanirsan 6 saate vurabilir.

(Bu degerler birazda kullanima bagli ama hemen hemen boyle)

Uzun lafin kisasi daha iyi olabilirdi ama yinede iyi bence.

Kronik sorunlara gelince..
Bu telefondan once Discovery Elite kullandim ve ondanda cok memnundum. 2-3 kez garantiye yolladim (onlarda benim hatam yuzunden yani telefonda sorun cikmadi) vip kayit ile 3-4 gune geldi.

Dedigim gibi ben ne garantide ne de telefonda bir sorun gormuyorum ama sansa da bagli tabi.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sarj olayını açmak biraz uzun sürecek ama şöyle anlatıyım.

-Ekran parlakligi en dusukteyken ve mobil veri surekli acikken 5 saat ekran suresi veriyor.
-Ekran parlakligi en sondayken ve mobil veri surekli acikken 3 saat ekran suresi veriyor.
-Ekran parlakligi en dusukken ve mobil veriyi arada sirada kullanirsan 6 saate vurabilir.

(Bu degerler birazda kullanima bagli ama hemen hemen boyle)

Uzun lafin kisasi daha iyi olabilirdi ama yinede iyi bence.

Kronik sorunlara gelince..
Bu telefondan once Discovery Elite kullandim ve ondanda cok memnundum. 2-3 kez garantiye yolladim (onlarda benim hatam yuzunden yani telefonda sorun cikmadi) vip kayit ile 3-4 gune geldi.

Dedigim gibi ben ne garantide ne de telefonda bir sorun gormuyorum ama sansa da bagli tabi.

Teşekkür ederim 2.parti ürünlerinde sorun yok deniyor.

Lenovo K5 Note öneririm.

MediaTek işlemci önerilmiyor ve bu konuda pek bilgi sahibi değilim aydınlatırsanız sevinirim :D

Reaksiyon puanı
628
snip_20160825214530.png

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Herkese yorumları için çok teşekkürler.Fakat alacağım vakte kadar yeni bir durum olmazsa kararımı GM 5 Plus'dan yana kullanacağım. Sebebi ise gerek arka gerek ön kamerası bir tık daha iyi ve güncelleme desteği sunması.Parmak izi tarayıcısını da çok isterdim tabii ama olmasa da olur :)

Reaksiyon puanı
628
Herkese yorumları için çok teşekkürler.Fakat alacağım vakte kadar yeni bir durum olmazsa kararımı GM 5 Plus'dan yana kullanacağım. Sebebi ise gerek arka gerek ön kamerası bir tık daha iyi ve güncelleme desteği sunması.Parmak izi tarayıcısını da çok isterdim tabii ama olmasa da olur :)
Rica ederim.

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135

GM4G şarj süresinden memnunmusunuz :D:D:D Galiba günde 10 dk kullanıyorsunuz telefonu

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bu arada K5 kullanıyorum K5 note öneririm. Çok güzel cihaz ama şarj süresi üzebilir.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
GM4G şarj süresinden memnunmusunuz :D:D:D Galiba günde 10 dk kullanıyorsunuz telefonu

Çok fazla oyun oynamam fakat mobil verim sürekli açıktır ve sosyal ağları normal insanlardan bir tık daha fazla kullanıyorum diyebilirim. Emin olun Snapdragon 410 işlemciye o batarya yeterince iyi performans sağlıyor. :)

Bu arada K5 kullanıyorum K5 note öneririm. Çok güzel cihaz ama şarj süresi üzebilir.

K5 Note hoş bir cihaz fakat gerek güncelleme desteği gerek ise kamerası ile 5 plustan geride.

Ayrıca Türkiye'de dağıtılan modellerde parmak izi yok yani al benisi yok gibi geldi bana öneri için teşekkürler yine de :)