100 Milyon $ ister misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
musskamca.jpg

Yanlış duymadınız 100 Milyon $ isterseniz Elon Musk amcamız verecek, ancak bir şartı var! Dünyanın dört bir yanında küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle mücadele verildiğini biliyorsunuz. Tesla ve Spacex'in sahibi ve CEO'su olan Elon Musk, geliştirilecek en iyi karbon yakalama sistemine 100 milyon dolar (yaklaşık 740 milyon TL) bağışlayacağını duyurdu.

Peki bu karbon yakalama sistemi de neyin nesi?
Karbon yakalama sistemi iklim değişikliğini önlemek için, büyük enerji tesislerinden ve enerji santrallerinden CO2'yi yakalayıp, sıkıştırarak, daha sonra bunu havaya salmak yerine, yeraltına, örneğin, tükenmiş petrol yataklarına enjekte etmek anlamına gelen bir yöntem.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952

Yanlış duymadınız 100 Milyon $ isterseniz Elon Musk amcamız verecek, ancak bir şartı var! Dünyanın dört bir yanında küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle mücadele verildiğini biliyorsunuz. Tesla ve Spacex'in sahibi ve CEO'su olan Elon Musk, geliştirilecek en iyi karbon yakalama sistemine 100 milyon dolar (yaklaşık 740 milyon TL) bağışlayacağını duyurdu.

Bilgi için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
646

alo elon musk mı hee 100 milyon lirayı bana veriver aynen verirsen dünyadakı her yere güneş panalleri takıcam

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

tabi isteriz nefes alıp vererek para kazanmak

NuLdERGAMER

Müdavim
Reaksiyon puanı
634
Para dünyanın en pis şeyi.Durumun orta olacak ve sen mutlu olacaksın.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Oh oh
Zaten evimde bunun hakkında çalışıyordum
Doğduğumdan beri hedefimdir en iyi karbon yakalama sistemini yapmak

Gelsin paracıklar

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Sen ver parayı hallederiz karbon yakalama kaçırma sistemi fln.

Ben o parayı alsam, fakir çocukları okutup adam ederdim.
Hiç yalan sölemicem öyle bi para elime geçse kafayı yer hiç kimseye yardım fln düşünmem ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç yalan sölemicem öyle bi para elime geçse kafayı yer hiç kimseye yardım fln düşünmem ?
Şaka şaka bi kısmını ayırırım birilerine dağıtırım bi kısmı ile en iyi pcyi toplarım bi kısmıylada 5-10 tane monitör alırım 4k 144 hz 360 derece bağlayıp oyun oynarım müq olur

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Karbon yakalama sistemi iklim değişikliğini önlemek için, büyük enerji tesislerinden ve enerji santrallerinden CO2'yi yakalayıp, sıkıştırarak, daha sonra bunu havaya salmak yerine, yeraltına, örneğin, tükenmiş petrol yataklarına enjekte etmek anlamına gelen bir yöntem.

100 milyon dolarlık ödülü almak için 100 milyon dolarlık bir işletmenizin olması gerekiyor. Yani anlayacağınız su göl yerine yığılıyor. Musk amca parayı parası olana veriyor demek bu. Parasızlar, size de kocaman, kupkuru hayaller kurmak düşüyor vesselam. :)