100 mbps hız ile saniyede ortalama kaç megabayt iner

3 mb

• Kullanılan toplam oy
    22

canberk sagnak

Profesör
Cezalı
turkcell superonline fiber almayı düşünüyorum sizce hediye ettikleri modem ve 100 mbps hız ile kablosuz olarak saniyede kaç megabayt iner

Lazzz

Rektör
Her mbps sonundan bir sıfır sil ve sola doğru 1 virgül koy,
Yanı 100 mbps 10mb saniyede dosya iner, tabi bu kağıt üzerinde. Kablosuz modem ve alıcına bağlı birşey bu, birde hattın yoğunluğuna. Ben turbobuton aldım bir kaç kere, en dazla 96 mbps hızı gördüm. Genelde hızım 85-96 arasında değişiyordu. Buda demem okur ki saniyede 8.5-9.6 mb dosya indirmek demek olur.

Her mbps sonundan bir sıfır sil ve sola doğru 1 virgül koy,
Yanı 100 mbps 10mb saniyede dosya iner, tabi bu kağıt üzerinde. Kablosuz modem ve alıcına bağlı birşey bu, birde hattın yoğunluğuna. Ben turbobuton aldım bir kaç kere, en dazla 96 mbps hızı gördüm. Genelde hızım 85-96 arasında değişiyordu. Buda demem okur ki saniyede 8.5-9.6 mb dosya indirmek demek olur.
Laz bey anlamadığım şey 100' den 1 sıfır silince 10 oluyor bir de virgül atınca 1,0 oluyor. 1mbps upload oluyor dediğinize göre fakat 10 demişsiniz?

megabit per second tabirindeki bit'i bayt'a çevirmen lazım yani 8'e böleceksin o da 12.5 megabyte per second olur, teoride 12.5MB/s ile indirmen lazım pratikte bu 11 falan olur heralde

Lazzz

Rektör
Laz bey anlamadığım şey 100' den 1 sıfır silince 10 oluyor bir de virgül atınca 1,0 oluyor. 1mbps upload oluyor dediğinize göre fakat 10 demişsiniz?
Virgül yanlış oldu kısıra bakmayın düzeltmedim,yorumumu düzeltiyorum.

Her mbps sonundan bir adet sıfır çıkarttığınızdan saniyede inidirebileceğimiz mb ortaya çıkıyor. Örneğin 10 mbps saniye 1 mb, 20 mbps 2 mb 100 mbps 10 mb gibi ( ortalama olarak )

rakam büyüdükçe fark açılıyor 2 mb/s az değil hatta bir çok insanın evinde göremediği görse göbek atacağı bir hız, o yüzden yuvarlama bizi yanıltır

Son mesajlar