Yardım %100 CPU Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Merhabalar, işletim sistemi Windows 11 Olan masaüstü bilgisayarımın son 1 haftadır fark ettim ki hiç bir şey yapmıyorken bile CPU durumu %100 gözüküyor, performans olarak herhangi bir sorun yaşamıyorum hatta açıp kendim görmesem 100 olduğu aklıma bile gelmez ama anlamıyorum bunu neden yapıyor olabilir, kafama çok takılıyor süper performans gösteren bi bilgisayarda böyle rahatsız edici bir durumun olması, yardımcı olabilecek biri ilgilenebilirse çok memnun olurum teşekkür ederim şimdiden.

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Merhabalar, işletim sistemi Windows 11 Olan masaüstü bilgisayarımın son 1 haftadır fark ettim ki hiç bir şey yapmıyorken bile CPU durumu %100 gözüküyor, performans olarak herhangi bir sorun yaşamıyorum hatta açıp kendim görmesem 100 olduğu aklıma bile gelmez ama anlamıyorum bunu neden yapıyor olabilir, kafama çok takılıyor süper performans gösteren bi bilgisayarda böyle rahatsız edici bir durumun olması, yardımcı olabilecek biri ilgilenebilirse çok memnun olurum teşekkür ederim şimdiden.
ctrl + shift + esc yapıp ekran fotosu atar mısınız?

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (62).png
    Ekran Görüntüsü (62).png
    44.4 KB · Görüntüleme: 90

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (67).png
    Ekran Görüntüsü (67).png
    66.8 KB · Görüntüleme: 95
  • Ekran Görüntüsü (66).png
    Ekran Görüntüsü (66).png
    66.6 KB · Görüntüleme: 87
  • Ekran Görüntüsü (65).png
    Ekran Görüntüsü (65).png
    65.3 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Görüntüsü (64).png
    Ekran Görüntüsü (64).png
    73.8 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran Görüntüsü (63).png
    Ekran Görüntüsü (63).png
    99.3 KB · Görüntüleme: 80

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Arka planda aşırı çok program çalışıyor.Gerekli olmayanlara sağ tık + Görevi sonlandır yapın.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Yani bir kaç windows uygulaması vardı açık, posta ayarlar onenote tarzı, onları sonlandırdım haricinde açık radyo whatsapp ve opera gx var diğerleri hep windows a ait şeyler ve nvidia nın ama değişen bir şey olmadı, w11 ile alakalı olabilir mi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Yani bir kaç windows uygulaması vardı açık, posta ayarlar onenote tarzı, onları sonlandırdım haricinde açık radyo whatsapp ve opera gx var diğerleri hep windows a ait şeyler ve nvidia nın ama değişen bir şey olmadı, w11 ile alakalı olabilir mi
Sisteminize Windows 10 kurun.1 Hafta kullanın.Eğer sorun oluşmaz ise kullanmaya devam edebilirsiniz.Sorun oluşursa İndirdiğiniz bir uygulama virüslüdür.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Anladım tamam uygulayacam, son kez şu fotoğrafa bir bakın, ilk 5 sıra sürekli değişiyor sürekli en başa farklı bir şey geçiyor, performans olarak hiç bir sorun yaşamıyorum normalde bu bilgisayardan kat kat kötü bir laptop ta bile burada olan bir çok programı kullanıyordum ama bu manzara çok garip yani virüs olduğunu hiç sanmıyorum çünkü indirdiklerime çok dikkat ediyorum, anlayamadım gerçekten çok tuhaf

Ekli dosyalar

• resim_2021-11-08_112533.png
    resim_2021-11-08_112533.png
    165.8 KB · Görüntüleme: 82

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Anladım tamam uygulayacam, son kez şu fotoğrafa bir bakın, ilk 5 sıra sürekli değişiyor sürekli en başa farklı bir şey geçiyor, performans olarak hiç bir sorun yaşamıyorum normalde bu bilgisayardan kat kat kötü bir laptop ta bile burada olan bir çok programı kullanıyordum ama bu manzara çok garip yani virüs olduğunu hiç sanmıyorum çünkü indirdiklerime çok dikkat ediyorum, anlayamadım gerçekten çok tuhaf
Bu uygulamaların bu kadar kullanmaları normal değil.Virüs bulaşmış sanırım.Format atın.W11 ile alakası yok.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Bu uygulamaların bu kadar kullanmaları normal değil.Virüs bulaşmış sanırım.Format atın.W11 ile alakası yok.
Evet bence de normal değil haklısınız beni de şaşırtan da bu zaten, W11 e nasıl atabilirim bilginiz var mı ya da sıfırlamak fayda eder mi

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Termal Macun Etkısını Kaybetmıs olabılır, bılıyorsanız Yenileme yapınız.
Bundan sonra devam ederse CPU Uzerindekı Fan yetersız kalıyordur.
Link kullanarak kullanmadıgınız programları deaktif ediniz.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Termal Macun Etkısını Kaybetmıs olabılır, bılıyorsanız Yenileme yapınız.
Bundan sonra devam ederse CPU Uzerindekı Fan yetersız kalıyordur.
Link kullanarak kullanmadıgınız programları deaktif ediniz.
7 Ay oldu alalı bilgisayarı, macun bu sürede etkisini kaybeder mi, bilmiyorum da o yüzden soruyorum. 1 hafta öncesine kadar hiç 100 olmamıştı daha doğrusu 11 i yükledikten sonra gördüm bu durumu. SysMain ve Windows Search ü durdurmanın düzelttiğini söylediler yaptım düzeldi sonra aynı gün tekrar 100 oldu ama yani defender ile sürekli tam tarama da yapıyorum herhangi bi virüs yok gözüküyor, attığınız program sanırım ön yükleme için, bu attığım görseller de yapmam gereken bir şey var mı ya da düzeltilmesi gereken bir ayar, bilgisayar 0 aldığım ayarlarıyla duruyor herhangi bir sistemsel ayara müdahale etmedimde

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    60.8 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran Görüntüsü (71).png
    Ekran Görüntüsü (71).png
    44.3 KB · Görüntüleme: 83

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
7 Ay oldu alalı bilgisayarı, macun bu sürede etkisini kaybeder mi, bilmiyorum da o yüzden soruyorum. 1 hafta öncesine kadar hiç 100 olmamıştı daha doğrusu 11 i yükledikten sonra gördüm bu durumu. SysMain ve Windows Search ü durdurmanın düzelttiğini söylediler yaptım düzeldi sonra aynı gün tekrar 100 oldu ama yani defender ile sürekli tam tarama da yapıyorum herhangi bi virüs yok gözüküyor, attığınız program sanırım ön yükleme için, bu attığım görseller de yapmam gereken bir şey var mı ya da düzeltilmesi gereken bir ayar, bilgisayar 0 aldığım ayarlarıyla duruyor herhangi bir sistemsel ayara müdahale etmedimde
Windows Defender daha kendini tarayamıyor.Kaspersky ile tarayın.Virüs varsa silmeyin, direkt sıfırlayın.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Komut sisteminden SFC/SCANNOW yapıp işlem tamamlanınca yeniden başlattım, sabit %100 durumu kalktı yani şu an sadece açık olan uygulama görev yöneticisiyken bu değer sabit %100 değil artık fakat %1 ile %100 arasında değişiklik gösteriyor, örneğin 15,2,35,51 bazen 70, anlık 100 ama genel olarak 1 ile 50 arasında değişiyor bu mesajı yazarken bir taraftan ekrana bakıyordum 1,2 olarak değişiyor, kaspersky yükledim tam tarama yapıyorum bu esnada 100 olması normal bu arada tarama %85 95 arası değişiyor

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Windows 11 nereden kurdunuz ? Driverlar eksik mi?

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Windows 11 nereden kurdunuz ? Driverlar eksik mi?
Microsoft un sitesinden indirdiğim iso dosyasıyla kurdum. Driverlar eksik değil hayır, bu arada sorun çözüldü cpu kullanımı normal seyrine döndü, ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkürler ??