100-200 Metre uzaktaki wireless'i alabilmek için Wifi USB Adapter ? [ÇÖZÜLDÜ]

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
çekmez arkadaşım,kesinlikle çekmez.

Çeker yahu, neden çekmesin? :D

Modem ve Wifi adaptör kaliteli olursa çeker, ama ucuz, eski, dandik bir şey olursa olmaz, çekmez.

En iyisi siz modemi 2 kattaki komşuya verin, olsun bitsin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar. Komsumda var olan (TP link TD-W8151N tek port 5dbi-150mbps) marka kablosuz modemden sinyal almak istiyorum. (Kablo ve access point gibi cihaz kullanmadan). Kendi masaüstümdeki bir USB Kablosuz adeptör almayı düşünüyorum. Komsum bir üst katta olup modem ile mesafem maximum 50 metre olup sadece 1 duvar vardır. Sizce TP Link TL-WN7200ND bu adeptör ile baglantı kurabilirmiyim. Farklı adeptör önerilerine de açıgım.

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım. Bizim Fabrikada Antenle Yaptılar O İşi. Arasındaki Mesafe Baya Uzun. Rahat 1 - 2 KM Vardır. Nasıl Yaptılar Hiç Bi Fikrim Yok :)

merhaba, kullanılan access point in marka ve modelini öğrenebilir miyim?

hkncetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir uydu anteni bulun amininyum folyo ile kaplayın aldığınız usb wireless in antenini tam ordasından açtığınız delikten sokun sabitleyin güzelce şimdi wireless modem ne taraftaysa o tarafa çevirin yeni anteniniz hayırlı olsun :)

Buna benze rbişi bizde yapmıştık. ama uydu anteninden değil. su bidonunun ağzını kesip aliminyum folyo ile kapladık. ve kablosuz algılayızı ortasına yerleştirdik. Bi kaç km kablosuz yayınları yakalamıştık. Pahalı donanımlarla uğrşmaya çok gerek yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yazdığınız bir çok şey bana karışık geldi ama kısaca şunu sormak istiyorum.. bizim apartmanda ortak ağ kullanılıyor modem benim katta da var.. telefonumdan bağlanabilirken bilgisayarımdan bağlanamıyorum.. bağlandı diyor ancak internete girmiyor.. ne yapmalıyım ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Wİ-Fİ 150-200 M Uzaklığa Verebilmesi İçin Mbps 500 olan yani en yükseğide budur en fazla vereceği 120-130 m dir Sana Tavsiye Edeceğin Dunya genelinde en iyi marka AirTies Dir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vatan bilgisayarda usb olarak var yanlış değilsem 20 tl civarında ben kendim aldım masaüstüne taktım yinede kablosuz ağları bulabiliyor ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben vaylıs adaptör aldım 300 mbs oturduğum sitede internet var be yan tarafımdaki sitenin internetine bağlanmak istiyorum ama birtürlü olmuyor iki diş bazen üç diş çekiyo zinyal kalitesi fena deyil yazmasına rağmen internet çok yavaş bunun için ne yapmalıyım dns ayarlarını düzelt dediler ama sitenin internetini görüyo tabi biraz zayıf internet çok geç geliyor bazende bağlandı yazıyo ama internet yok ne yapabilirim yardım ederseniz çok sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nasıl yaptılar söylim tp link dış modemler var 500 m artı ona ızgara anten bağlanıyor 250 tl gibi bi masrafı oluyor 2 klmetre açık alan kaplı alan 1 km

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşlar benim evle işyerin mesafesi yaklaşık 400 -500 metre evdeki netden kullanmak isdiyorum arada2 bina var nasıl çözüm bulurum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bir sorum lacak pc kasasının önün deki usb girişimi daha hızlıdır yoksa arkadakimi. wifi takılacak wifi alıcısı için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben girdim herşeyi yaptım kaydedemiyorum her zaman tekrar giriyorum buna nasıl bişi yapmam gerekli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben 200mt ılerıde kullanıyorum bu ara mesafeda apartmanlar var 3 diş çeliyor fakat aynı ürünle acık alanda 3 km den 4 diş aldım ürün adı polygold pg-746 tavsıye ederım

erimberkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir şey sorucam.Bu küçük usb adaptörlerden alırsam, bağlantıyı yaymak için bir programa ihtiyacım var mı?

Sevgiiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam yeni konu açıyordum bu konuyu gördüm:)
Arkadaşlar benimde benzer bir konuda fikrinize ihtiyacım var.
Bende tp-link in TL-WA5210G İSİMLİ cihazı var.

Ben 5 . katta oturuyorum.
Birinci katta oturan arkadaşım ile kablosuz bağlantı kurmak istiyorum(ağ paylaşımı ,internet vs vs...)
Aslında bağlantı kurdum hatta şu anda o bağlantıdan yazıyorum..
Ancak kablosuz olarak aldığım bağlantıyı evin içerisine kablosuz olarak dağıtamıyorum..
Cihazda Access Point - Client - Repeater - Universal Repeater - Bridge (Point to Point) - Bridge (Point to Multi-Point) bağlantı alternatifleri var.
''web'' şifreleme seçersem Bridge (Point to Point) ile kablosuz olarak aldığım bağlantıyı kablosuz olarak dağıtabiliyorum. Ancak güvenli olmadığı için wpa yada wpa2 kullanmak istiyorum.
Şu anda ''Client'' modunu kullanıyorum. kablosuz aldığım bağlantıyı cihazın eternet çıkışı ile bilgisayarımda kullanıyorum.
Bu cihazı yazın köye gittiğimde kullandım..Orda güvenlik sorunu olmadığı için wep şifreleme yöntemini kullandım sorun olmadı.
Gerçekten mükemmel bir cihaz yaklaşık 1 km açık alanda sorunsuz bağlantı kurdum..
Dağda, kırda ,bayırda, çayırda telefondan wifi ile internete girdim:) Tabi wep şifreleme kullandım.

Bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar?
Hay Allah razı olsun

---- Mesajlar birleştirildi ----

[MENTION=74155]muratveb[/MENTION]:

Uzak mesafeden bağlanmaktaki amacınız nedir?

İnternet bağlantısını paylaşmak mı?
Modem'e bağlanıp üzerindeki ayarlarla oynamak filan mı?

İkincisi ise, başka yollarla da çözülür.
Yakın mesafe için iki internet faturası odememek için. Mesela adamın eviyle işi arası 100 200 m diyelim. Mesafe kisa olunca da iki fatura anlamsiz. Genede wifi cekmeyince access point kullanmak mantıklı oluyor. en azından tek ödeme yapıyorsun

Son düzenleme: