'10 yıldır AKP'ye oy veriyorum, millete rezil oldum'

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Niğde’nin Bağlama kasabasındaki patates üreticisi Burhan Battal, AKP’ye oy verdiğini söyledi ve isyan etti. Patates üreticisi Battal, “AKP'nin bir numaralı adamıyım ben, 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum” dedi.

0a9360bf3be704d44a72cd5df243411f.jpg

AKP milletvekillerinin çiftçiyi umursamadığını, makamlarından dışarı çıkmadığını ifade eden Battal, ürettikleri patatesi 50 kuruştan satamadıklarını ifade etti.

Patates üreticisi Battal şu ifadeleri kullandı: “Buradan bedavaya çal malı götür İstanbul’a, 500 lira maliyeti var. Bizim burada maliyetimiz zaten 1 milyon lira, İstanbul’a götürüyorsun, İstanbul’da satışlar bin lira. Bin 100 lira, 900 liraya kadar patates satılıyor. Burada çiftçinin hali perişan. Ben 10 senedir burada battım arkadaş ya. Bir tane patatesimiz para etmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ya bilgisi yok ya da bilgileri vermiyorlar ona. Onun bilgisi olsa bir el atar buna. İnanın bu kadar vicdansız değildir Cumhurbaşkanı. Tarım Bakanının ya bu işlerde bilgisi yok ya da bu işi bıraksın arkadaş. Battık ya vallahi battık. AK Parti’nin bir numaralı adamıyım ben. 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanı bizim sesimizi duy. Vallahi battık billahi battık.”

İşte o anlar:

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir şeyin arkasında duracak insan hep durmalı. Çıkarları için değil. Kazanırken poh poh çok iyi, kaybederken yoh yoh çok kötü. Bu günlerin ve daha kötü günlerin geleceğini biliyorduk. Ama kendi ellerinle yaktığın ateş beni neden yaktı diye sormayacaksın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İddiaya girerim, gelecek seçimde yine aynı kişiye oy verecek.

Kemal Kılıçdaroğlu Halen AKP'ye oy veren çifçinin iki elim yakasında diyordu en son :) Halen verirse yapışır artık muhalefet yakasına...

Adamcağız gerçekten gariban çifçi haline üzüldüm :( 3-4 Trilyonda zarar ettim diyor... 1-2 yıl önceki gibi patetesin kilosu 10 TL flan olsun istiyor heralde. Bu fiyatları arz talep belirler genelde.

Reaksiyon puanı
10,324
3-4 Trilyonda zarar ettim diyor...
Yahu bu cep telefonu üreticisi mi ne?
Dünyanın neresinde görülmüş, bir patates üreticisinin 3-4 trilyon bir paradan, servetten bahsetmesi... Bunun kâr veya zarar olmasının önemi yok. Ben böylesi korkunç bir servetin hangi ara patatesten kazanılmış ve kaybedilmiş olmasını merak ediyorum.

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Dünyanın neresinde görülmüş, bir patates üreticisinin 3-4 trilyon bir paradan, servetten bahsetmesi... Bunun kâr veya zarar olmasının önemi yok. Ben böylesi korkunç bir servetin hangi ara patatesten kazanılmış ve kaybedilmiş olmasını merak ediyorum.
eski paradır

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
@görkem ve ajitasyon, manipülasyon haberlerinden, konularından biri... :D Neymiş en has adamlarından biriymiş ? 10 yıldır oy veriyomuş felan...

Şu AYET bu manzarayı gayet güzel açıklıyor:

Âl-i İmrân Suresi 72. Ayet:

Kitap Ehlinden (sapkın ve münafık) bir grup (birbirlerine) : "İnananlara (Müslümanlara) indirilmiş olana, günün önünde (başında) inanmış (gibi yapıverin), sonunda (akşama ise) inkâr edin; belki (bu hareketlerinizle onlar da şüpheye düşer ve) dönerler” demişlerdir.

TEFSİR:
“Müminlere indirilmiş olana, gün başlarken iman edip günün sonunda inkâr edin. Belki onlar da dinlerinden dönerler” diyerek müminlere karşı komplo düzenleyenlerin Ehl-i kitap olduğu âyette belirtilmekle beraber, bunlar arasından hangi kesimin kastedildiği ve komplonun biçimi tasrih edilmemiş, bu hususlar konuya ilişkin rivayetler ışığında farklı şekillerde açıklanmıştır (meselâ bk. Taberî, III, 311-312; Kurtubî, IV, 111).
Bu konudaki rivayetlerin ve açıklamaların büyük çoğunluğunun ortak noktası, Ehl-i kitap’tan özellikle dinî konularda bilgili oldukları kabul edilen bir kesiminin kendi aralarında şöyle bir mutabakat sağlamış olduklarıdır: İçlerinden bazıları, Hz. Muhammed’in getirdiği mesaja sırf inatlarından ötürü karşı çıkmadıkları, aksine objektif bir yaklaşım içinde oldukları izlenimini vermek üzere zaman zaman onun bildirdiklerini onaylayan bir tavır takınıp kısa bir süre sonra da bunları inkâr yönüne gidecekler ya da onun bildirdiklerinin bir kısmını tasdik edip bir kısmını inkâr edecekler, böylece Kur’an etrafında bir kuşku çemberi oluşturup hem kendi çevrelerinin bu mesaja iltifat etmesini önlemiş hem de inancı henüz çok kuvvetli olmayan müminlerin hak yoldan dönmelerini sağlamış olacaklardı. Muhammed Esed, Ebû Bekir el-Esamm’ın burada Kur’an’ın bir kısmını tasdik edip bir kısmını inkâr etme şeklinde bir şaşırtma planının söz konusu olduğu görüşünden de destek alarak, “günün başında vahyedilen” ifadesini “Kur’an’ın ilk vahyedilen bölümü” şeklinde yorumlamakta ve “sonundaki” anlamına gelen “âhırahû” ifadesine de “daha sonra gelen (Kur’an’ın sonraki kısımları)” şeklinde mâna vermektedir (I, 103).
Tefsirlerde yaygın olan bilgi, burada “Ehl-i kitap” ile özellikle yahudilerin ve yahudi din adamlarının kastedildiği şeklindedir. Hatta İbn Âşûr bu bilgiyi teyit için, önceki âyetlerde kendileriyle tartışmaya girilenlerden söz edildiği sanılmasın diye “Ehl-i kitap’tan bir kısmı” dendiğini belirtir (III, 278). Süleyman Ateş ise sûrenin nüzûlü hakkında bilgi verilirken değinildiği üzere, bu sûrenin birçok âyetinde yahudilerden söz edildiğini kabul ettiği halde, sûrenin Bedir Savaşı’ndan da önce nâzil olduğu kanaatini savunmuş olmanın (II, 6) etkisiyle yer yer farklı görüşler ileri sürmektedir. Nitekim 69-74. âyetleri tefsir ederken, başlangıçta bunların yahudiler hakkında olduğunu belirten rivayet ve yorumları esas alıp, “Bütün bu rivayetler ve âyetlerin bizzat kendileri, yahudilerin, Hz. Muhammed’in peygamber olduğunu bildiklerini, ancak haset yüzünden İslâma girmediklerini gösterir” (II, 61) dediği halde, daha sonra bu rivayetleri “tutarsız”, “yanılgı” ve “gelişigüzel yakıştırmalar” olarak nitelendirmekte ve kesin bir dille “Biz o kanaatteyiz ki bu sûrede yahudilerin yeri yoktur” demektedir (II, 62).
Yüce Allah’ın, bu haince girişimi haber vermesi, Resûlullah’ın ilâhî vahye mazhar olmuş hak bir peygamber olduğunu apaçık bir biçimde ortaya koymuş bulunuyordu. Dolayısıyla bu, bir taraftan düşmanların bu tür girişimleri için caydırıcı bir rol oynayan, diğer taraftan müminlerin bunlara karşı daha dikkatli ve bilinçli olmaları gerektiğini hatırlatan bir uyarı niteliğindeydi (Râzî, VIII, 95).

Kaynak : Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 1 Sayfa: 603-605

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
@görkem ve ajitasyon, manipülasyon haberlerinden, konularından biri... :D Neymiş en has adamlarından biriymiş ? 10 yıldır oy veriyomuş felan...

Kitap Ehlinden (sapkın ve münafık) bir grup (birbirlerine) : "İnananlara (Müslümanlara) indirilmiş olana, günün önünde (başında) inanmış (gibi yapıverin), sonunda (akşama ise) inkâr edin; belki (bu hareketlerinizle onlar da şüpheye düşer ve) dönerler” demişlerdir.
Allahın kelamını siyasete karıştırmayın kıyamet günü hesabınız çok ağır olur benden söylemesi.
Buradaki kişilerin hepsi müslüman hatta bazıları benden, senden daha müslüman.

Kalplerde olanı ancak Allah bilir, siz dillerde söylenene bakın.
Evime ekmek götüremiyorum diyen adama keyif çayı önermeyin.

Hz Ömer gibi dosdoğru olun milletle dalga geçmeyin siyasetiniz bitecek, ömrünüz bitecek Sultan Süleymana kalmayan bu dünya size de kalmayacak, siyasi menfaatleriniz için Hz. Peygamberin yolundan sapmayın milleti aldatmayın hele hele meydan meydan Allahın kitabını sallaya sallaya siyaset yapmayın, forumlarda o konu ile ilgili veya ilgisiz olan ayetlerle insanlarla tartışıp onları dinden soğutmayın vebaliniz çok ağır olur.

Benim yazım sadece küçük bir nasihat, herhangi bir saldırı veya rencide etme gibi bir amacım yok. Allah hiçbirimizi doğru yoldan ayırmasın.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Hep aynı şey ben üyeyim senelerdir oy verdim falan filan, bilinen kanalları izleyin mutluluğunuza devam edin.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
köy ve mahallelerde akpye oy verilmez muhtarların %60 ını umursamaz biri olarak koyuyolar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392

Cami de yada Din kültürü dersinde değilsin ne bu böyle her konuya ayetler yazmak , iyimisiniz siz

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
:D Bazılarının zoruna gitmiş, ayet ve hadislerle tezimizi, fikrimizi süslememiz ? Alerji söz konusu, aynı bi zamanlar üniversitelerde ve kamuda "başörtüsüne" duyulan rahatsızlıklar gibi... Geçecek, kısa zaman içinde iyileşecek huzursuz olanlar :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Patetes iyidir en azından "tacizcilik" partide gizlenip, saklanırken "kadın hakları"ndan dem vuranlara inanmak tamamen insanın kendisine ve tanıdığı hanımlara saygısızlık olur.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
O da bir şey mi?
Ben CHP'ye hiç oy vermedim (genel seçimde), yıllardır ülkemizi dünyaya rezil ediyor..

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Niğde’nin Bağlama kasabasındaki patates üreticisi Burhan Battal, AKP’ye oy verdiğini söyledi ve isyan etti. Patates üreticisi Battal, “AKP'nin bir numaralı adamıyım ben, 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum” dedi.

0a9360bf3be704d44a72cd5df243411f.jpg

AKP milletvekillerinin çiftçiyi umursamadığını, makamlarından dışarı çıkmadığını ifade eden Battal, ürettikleri patatesi 50 kuruştan satamadıklarını ifade etti.

Patates üreticisi Battal şu ifadeleri kullandı: “Buradan bedavaya çal malı götür İstanbul’a, 500 lira maliyeti var. Bizim burada maliyetimiz zaten 1 milyon lira, İstanbul’a götürüyorsun, İstanbul’da satışlar bin lira. Bin 100 lira, 900 liraya kadar patates satılıyor. Burada çiftçinin hali perişan. Ben 10 senedir burada battım arkadaş ya. Bir tane patatesimiz para etmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ya bilgisi yok ya da bilgileri vermiyorlar ona. Onun bilgisi olsa bir el atar buna. İnanın bu kadar vicdansız değildir Cumhurbaşkanı. Tarım Bakanının ya bu işlerde bilgisi yok ya da bu işi bıraksın arkadaş. Battık ya vallahi battık. AK Parti’nin bir numaralı adamıyım ben. 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanı bizim sesimizi duy. Vallahi battık billahi battık.”

İşte o anlar:

Nasılsanız öyle yönetilirsiniz...

- Peygamber Efendimiz (s.a.v.)

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Eski parayı söylemiştir abi eski parada 4 trilyon 4000 tl ediyor eski parayı söylemiş olabilir

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Kimse sütten çıkmış akkaşık değil. Herkez aynısını yapacak. Biri düşünmüyor diye diğeri düşünecek değil. Kimse düşünmeyecek. Birine suç atmaya gerek yok herkes bunu yapacak. En doğrusu mısırımızı patlatıp ülkeyi izlemek. Hiçbiri düzgün değil.

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Kimse sütten çıkmış akkaşık değil. Herkez aynısını yapacak. Biri düşünmüyor diye diğeri düşünecek değil. Kimse düşünmeyecek. Birine suç atmaya gerek yok herkes bunu yapacak. En doğrusu mısırımızı patlatıp ülkeyi izlemek. Hiçbiri düzgün değil.
Çok doğru eskiden C partisinide görüyorduk ülkeyi çok güzel yönetti maşallah (!) ama A partisi zamanında sağlık askeri güçlerimiz yükseldi ama ekonomi kötü durumda

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
eski parayla 3-4 trilyon. akıl var fikir var. biraz düşün

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
eski parayla 3-4 trilyon. akıl var fikir var. biraz düşün

Eski para ile 4 Trilyon az para mı ? Bir çifçi için. Nerden kazanıyor o kadar. Sadece zararı o sözde birde. 5-6 Trilyonlukta satmış olsa yılda 10 Trilyon para mı döndürüyor o adam _?

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Eski para ile 4 Trilyon az para mı ? Bir çifçi için. Nerden kazanıyor o kadar. Sadece zararı o sözde birde. 5-6 Trilyonlukta satmış olsa yılda 10 Trilyon para mı döndürüyor o adam _?
Eski parayla 4 trilyon 4000 tl kardeşim

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Trilyonda, 12 adet sıfır bulunur. Bu durumda 1 trilyon sayısını yazarken 1 sayısından sonra 12 tane sıfır koymalıyız. Bu sayede 1 trilyonu rakamla yazmış olacağız ki bu da: 1.000.000.000.000 şeklinde yazılır.

Bu durumda 4 trilyon:

4.000.000.000.000 yani 6 sıfır silinince 4.000.000 TL eder :) Yani 4 milyoncuk TL :D
eski parayla 1 milyon lira dan 6 sıfır atılınca : 1.000.000 = 1 TL gibi ...

Dağılın beyler bu çiftçi milyoner, zenginin parası züğürtün duası :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yani bilemiyorum. Ailemde trilyon ifadesini 1000 TL olarak kullanıyor.

Ben sıfır atılmadan önceki dönemide biliyorum. Senin ailen hiç para görmemiş heralde toplu halde :D 1000 TL için Trilyon diyorsalar normal değil.

Adam 155 milyar elektirik geldi ödeyemedim diyor. AKıl var mantık 155 milyar dediği 155 TL o zaman senin mantığa göre :) Bu adam 155 TL yi veremiyor mu.

Son mesajlar