Soru 10.sınıfda geçicem fakat 9.sınıf tan hiçbir şey bilmiyorum ne yapmam lazım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
63
okullar 6 eylülde açılacak ve ben hiçbir şey bilmiyorum 10 geçicem fakat 9.sınıf ta hiçbirşey bilmiyorum çok stres yapıyorum çok canım sıkılıyor 6 eylüle çok az kaldı nasıl çalışmalıyım nasıl toparlarım kısa sürede

Eren.exe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
okullar 6 eylülde açılacak ve ben hiçbir şey bilmiyorum 10 geçicem fakat 9.sınıf ta hiçbirşey bilmiyorum çok stres yapıyorum çok canım sıkılıyor 6 eylüle çok az kaldı nasıl çalışmalıyım nasıl toparlarım kısa sürede
Hocam bütün konuları kalan günlere bölebilirsiniz ancak çok az günde çok fazla konu tekrar etmiş olacaksınız ama derste dinlediyseniz bir şeyler olur diye düşünüyorum.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Sosyal, fen ve türkçeyi esgeçin. Sadece matematiğin bağladığı konulara bakın.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
bu kadar stres olmana gerek yok, 9. sınıfla 10. sınıf bir elmanın iki yarısı gibi bir çok konu birbirinin devamı veya geliştirilmiş hali. 9. sınıf ağırlıklı olarak ders çalış fakat normal rutininden daha fazla çalışman gerekir

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Maalesef artık zamanı geldi.
Bir elinle yazı yazabilme diğer elinle soru çözebilme yeteneğini geliştirmen gerek.
Acil durumlar da birebir.
Ben pek kullanamıyorum ama bir gün inanıyorum olucak.
Şaka bir yana sözel dersleri ve coğrafyayı bir kenara bırak.
Fizik,kimya,Biyolojiyi deli dehşet çalışman gerek.Eğer elinde notlar varsa notlar üzerinden kendin çalışabilirsin.Yoksa günün yarısını hatta çoğunu ders işi ile geçirirsin.
Matematik de aynı şekil.İlk Üniteler gayet basit.İstesen 1 günde bile bitirebilirsin.
Lakin belki sana 2 hafta zaman yetmeyebilir.
Okulun ilk haftasını da zamana ekle.İlk haftalar fazla yüklenmiyorlar.
Bundan sonrası senin azmine ve çalışmana bağlı.
Dua et sadece 9.sınıfın eksik.
Bizim lise hayatımız başlamadan bitti.Üstüne üstelik 2 sene kaybımız var.
2023 Tayfa olarak olağan dışı bir çalışma yapmamız lazım.
Neyse...
Kolay gelsin.

Meşrubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
10.sınıfta hem 9.sınıfın hem de 10.sınıfın derslerine çalış hem TYT için de faydalı olur.