10.nesil i5 işlemci ve 1650ti ekran kartı

sıcaklıklar normal mi?

• hayır, normal değil

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

ulasfather27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
selam dostlar, elimde i5 10300h işlemcili ve nvidia 1650ti ekran kartlı bir laptop var. ve bir de laptop soğutucusu. oyun oynarken(gta5,ets2,csgo,lol) ekstra soğutucu ile birlikte 70-75 derece arası cpu 65-70 derece arası gpu sıcaklıgı goruyorum anlık olarak bu değerlerin 85-90lara kadar fırladığı oluyor. Bilgisayarı 1 hafta önce aldım. Bu sıcaklıklar normal midir? garantiye göndermeli veya termal macununu değiştirmeli miyim? uzun vadede sorun çıkartır mı?

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
kullandıgınız laptop vb oldugu için sıcaklıklar bence normal
benim bi taktiğim var mavi başımıza attığımız buzlar varya hatta hastanede fln oluyor evde buzdan soğutucu yapıcaz
şimdi kullanmadığınız bir tişortu alın kesin yada temiz bir toz bezi alın dolaptan mavi renkli kare buzu alın:
shopping.png
bunu yani toz bezinin arasına sarın su geçmeyecek şeklide yani NEM bilgisayarın altına koyun

NOT: bilgisayarn egzoz fanlarını kapatmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

selam dostlar, elimde i5 10300h işlemcili ve nvidia 1650ti ekran kartlı bir laptop var. ve bir de laptop soğutucusu. oyun oynarken(gta5,ets2,csgo,lol) ekstra soğutucu ile birlikte 70-75 derece arası cpu 65-70 derece arası gpu sıcaklıgı goruyorum anlık olarak bu değerlerin 85-90lara kadar fırladığı oluyor. Bilgisayarı 1 hafta önce aldım. Bu sıcaklıklar normal midir? garantiye göndermeli veya termal macununu değiştirmeli miyim? uzun vadede sorun çıkartır mı?
benim laptop boşta 50 derece oyunda 85 derece fan ile boşta 35 derece oyunda 65-78 derece arası

one way

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
64
Laptopunuzun linkini atar mısınız bende almayı düşünüyorum tavsiyede bulunur musunuz

ulasfather27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Laptopunuzun linkini atar mısınız bende almayı düşünüyorum tavsiyede bulunur musunuz
Hocam monster abra a7 v12.2 aldım, yaklaşık 1 hafta oldu gayet memnunum eger oyun icin aliyorsaniz gozunuz kapali tercih edin (7500-8000 tl civari opsiyonlarla) daha full cozunurlukte kasan oyun gormedim

benim bi taktiğim var mavi başımıza attığımız buzlar varya hatta hastanede fln oluyor evde buzdan soğutucu yapıcaz
şimdi kullanmadığınız bir tişortu alın kesin yada temiz bir toz bezi alın dolaptan mavi renkli kare buzu alın:Ekli dosyayı görüntüle 104381bunu yani toz bezinin arasına sarın su geçmeyecek şeklide yani NEM bilgisayarın altına koyun

NOT: bilgisayarn egzoz fanlarını kapatmayın.

benim laptop boşta 50 derece oyunda 85 derece fan ile boşta 35 derece oyunda 65-78 derece arası
Laptopunuzun markasi nedir hocam?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

Gayet normal evet PC de de hemen hemen aynı sıcaklıklar

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Hocam monster abra a7 v12.2 aldım, yaklaşık 1 hafta oldu gayet memnunum eger oyun icin aliyorsaniz gozunuz kapali tercih edin (7500-8000 tl civari opsiyonlarla) daha full cozunurlukte kasan oyun gormedim

Laptopunuzun markasi nedir hocam?
hp pavilion dv6700 eski laptop ama az çok kullanılıyor internete girmek olsun gta 4oynamak fln.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Hocam oyundayken sicakliklar bu seyirde gpu 70 derece civari cpu 75-80 arasi saniyelik 85 olabiliyor normal midir?

Olabilir. Oyunlarda patlama gibi olaylarda, veya güzel bir manzaraya bakarken böyle şeyler olabilir