10. nesil core i3 macbook air

Bu konuyu okuyanlar

drpngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba geçenlerde sevgilimin ailesinden 10. nesil core i3 macbook air 256gb gibi cömert bir hediye geldi. bilgisayarla çalıştığım için yanımda taşıyorum estetik ve hafif olması hoşuma gitmedi değil gerçi çalınan eski bilgisayarım da ideapaddi. edebiyat öğrencisiyim ve iş olarak dergilerde yazı düzenlemeleri yapıyorum veya insanlar için makale düzenliyorum yani wordden daha karmaşık yaptığım tek şey lol ve sims4 oynamak. bilgisayarın yanında aparat da hediye ettikleri için girişleriyle bir sıkıntım olmadı. yine de iş kısmını bilmiyoruz eğer değiştirmek istersen gücenme olmaz dediler. internet sıralanmış macbook almama nedenleriyle dolu ve çok iyi anlayamıyorum bu konuları. yolun başında kullanılmamış diye satıp değiştirmeli miyim ne gibi sorunlar yaşarım aydınlatabilir misiniz bu cahili?

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam birebir test etmedim ancak lolde bile düşük fps alabilirsiniz. Hayırlı olsun bu arada. Sevgilinizin ailesine kibar bir şekilde açıklarsanız sizi anlayacaktır bence. Zaten sizi oldukça seviyorlarmış :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü hocam şöyle düşünün. Macbook Air apple.com'da minimum özelliklerde 8700₺ gibi bir fiyattan satılıyor. Sevgilinizin ailesine 8700₺'nin böyle bir cihaz için fazla olduğunu da söyleyebilirsiniz size kalmış. Ha bana kalsa ben değiştirirdim çünkü istediklerinizi karşılayamaz Macbook Air 2020.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Madem metin düzenleme işi yapıyorsun,mac işini fazlasıyla görecek,gündelik işlerinde de öyle olacak,hiç uğraşma bence ayıpta olur,sırf LoL oynamak için mac den vazgeçmek delilik olur.

drpngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Madem metin düzenleme işi yapıyorsun,mac işini fazlasıyla görecek,gündelik işlerinde de öyle olacak,hiç uğraşma bence ayıpta olur,sırf LoL oynamak için mac den vazgeçmek delilik olur.
ısınma problemi bilmem ne dönüyo ortalıkta bi bilgin var mı?

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
ısınma problemi bilmem ne dönüyo ortalıkta bi bilgin var mı?
Hepsin de olacak diye birşey yok,bütün cihazlar ısı üretir bazıları fazla ısınır,mac ler normal pc ye göre daha az ısınır alimünyüm kasa zaten ısı heryere dağıtılıyor,şimdi senin macin yüksek sesli fan açıyormu? ,dış kasada aşırı sıcaklık hissediyormusun bunlara evet diyorsan, mac fans control programını yükleyip ısı değerlerini bizimle paylaş. taş gibi maci de geri verme :)

drpngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam birebir test etmedim ancak lolde bile düşük fps alabilirsiniz. Hayırlı olsun bu arada. Sevgilinizin ailesine kibar bir şekilde açıklarsanız sizi anlayacaktır bence. Zaten sizi oldukça seviyorlarmış :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü hocam şöyle düşünün. Macbook Air apple.com'da minimum özelliklerde 8700₺ gibi bir fiyattan satılıyor. Sevgilinizin ailesine 8700₺'nin böyle bir cihaz için fazla olduğunu da söyleyebilirsiniz size kalmış. Ha bana kalsa ben değiştirirdim çünkü istediklerinizi karşılayamaz Macbook Air 2020.
ne alınabilir mesela eğer değiştirilirse

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Biraz oyun bir de edebiyat öğrencisisiniz değil mi? Bakayım.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
beklentin nedir bilgisayardan ona göre ne alınır diyelim sana.

drpngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsin de olacak diye birşey yok,bütün cihazlar ısı üretir bazıları fazla ısınır,mac ler normal pc ye göre daha az ısınır alimünyüm kasa zaten ısı heryere dağıtılıyor,şimdi senin macin yüksek sesli fan açıyormu? ,dış kasada aşırı sıcaklık hissediyormusun bunlara evet diyorsan, mac fans control programını yükleyip ısı değerlerini bizimle paylaş. taş gibi maci de geri verme :)
anladım. henüz öyle bi problem olmadı ilerisini düşündüm. bilgisayarlara taktım mı uzun süre bırakmıyorum da :) teşekkürler

Son düzenleme:

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
anladım. henüz öyle bi problem olmadı ilerisini düşündüm. bilgisayarlara takdım mı uzun süre bırakmıyorum da :) teşekkürler
rica ederim bir problem yoksa ileride de olmaz,windows dizüstü alsan çok sesli çalışıyor diye kafayı yersin,tadını çıkart mac in :) iyi forumlar.

drpngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beklentin nedir bilgisayardan ona göre ne alınır diyelim sana.
yani işte lol oynarım en manyak aşırı bir hız bilmem ne beklemeksizin. dışarda çok kullanıyorum sürekli yanımda taşımam gerekiyor onun dışında estetik görünmesi ek özellik olabilir ama zaten taşıması kolay olanlar gayet güzel görünüyolar

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
yani işte lol oynarım en manyak aşırı bir hız bilmem ne beklemeksizin. dışarda çok kullanıyorum sürekli yanımda taşımam gerekiyor onun dışında estetik görünmesi ek özellik olabilir ama zaten taşıması kolay olanlar gayet güzel görünüyolar
LoL ü açar mac, dışarı da aktif kullanıyorsan batarya senin için önemli olmalı macin bataryasıda 7-8 saat civarı çıkarıyor,taşınabilirlik açısından da öyle. değiştirmek istersen o fiyata gaming notebook lar alınır ama iri yarı cihazlardır :)

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
çok ararıştırarak MacBook Air i3 aldım daha 2 günlük kullanımda bile bir önceki kullandığım MacBook Pro 2011 late pro dan kat be kat daha stabil oluşunun retina ekranla beraber keyfini sürüyorum. Tabi ki i5 lisini bütçe ayırıp alabilmek 4 çekirdekle beraber uzun vadede makinayı daha fazla sıkıştırıp performanslı kullanmaya destek olabilir ama bahsettiğiniz şekilde günlük kullanımlar için elinizdeki cihazı hiçbir Windows makinaya değişmenizi önermem. Tasarım ve mühendislik harikası ürününüzü layıkıyla öğrenip Macbook kalitesini hayatınıza dahil etmenizi öneririm naçizane. selamlar..

roulette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynısından dün aldım. İşinizi görür. Gündelik işler için kaliteli olduğunu düşünüyorum. Sessiz, ince, karizmatik.