"10 Atarsam İyi, 15 Atarsam Çok İyi"

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş'ın yeni transferi Almeida, siyah-beyazlı ekipte 10 gol atmasının iyi, 15 golün ise çok iyi olacağını söyledi. Almeida, kendisini Mourinho'nun istediğini de bildiğini söyledi.
almeidaaa_CRWWE.jpg

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Hugo Almeida, Beşiktaş'a gelmesindeki nedenlerden en önemlisinin, siyah-beyazlı ekibin UEFA Kupası hedefi olduğunu ifade etti.

Almeida, Gloria Otel'in konferans merkezinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Beşiktaş'ın UEFA Kupası'ndaki hedefiyle ilgili olarak yöneltilen bir soruya Portekizli futbolcu, "Buraya gelmemde 3 neden vardı. Birisi Beşiktaş'ın UEFA Kupası'nda oynayacak olması ve benim bu kupada yer almak istemem. İkincisi Portekizli futbolcuların burada olması ve her şeyden önemlisi Beşiktaş'ın UEFA Kupası'nı kazanmak istemesi" diye konuştu.

İleriye dönük hedefinde UEFA Kupası kazanmak olduğunu kaydeden Almeida, "Ligde 14 puanlık bir fark var ancak biz istediğimiz sürece, bazı şeyleri doğru yaptığımız sürece bu farkın önemli olmadığını düşünüyorum. Aynı şey UEFA için de geçerli. Her maçı final havasında sadece o maçı düşünerek geçirirsek, işlerimizi doğru yaptığımız sürece en iyisinin olacağını ve en doğru yerde olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"SERTLİK HAKEMDE OLURSA GÜZELLİKLER ORTAYA ÇIKAR"
Hazırlık maçında karşılaştıkları Sivasspor maçını da göz önünde bulundurarak Türk futbolunu değerlendiren Almeida, "Şu ana kadar söylenen bir şey var. Türk futbolu çok agresif çok sert. Aslında Türk futbolu ne çok sert ne de çok yumuşak. Son maçta gördüğüm kadarıyla Türkiye'deki hakemlerin kararlarını alırken bu sertliği gözönünde bulundurmaları gerekiyor. O maçta yapılan müdahalelerin çok sertliği, bizim gibi takımlara karşı olan bu sertlikler bazen dozu kaçmış oluyor. Sertlik futbolda değil hakemde olduğu zaman Türk futbolundaki güzellikler daha fazla öne çıkacaktır. Çünkü Türkiye'de çok iyi oyuncular ve takımlar var" diye konuştu.

Sivasspor maçıyla ilgili olarak da Almeida, "Futbolda özel veya resmi maç olsun futbolcuların mantalitesi değişmez ve kazanmak için sahaya çıkarlar. İstem dışı bir şekilde sert girebilirler. Orada frenleyici unsur hakem olmalı. Biraz daha sınır çizilseydi belki bu kadar sert olmayacaktı" dedi.

Bu kadar fanatik bir taraftar kitlesi beklemediğini ifade eden Almeida, hayatının en güzel haftasını geçirdiğini belirterek, "Dışarıdaki atmosfer ve takım içindeki arkadaşlarımın bana yardım etmesiyle çabuk bir şekilde takıma alıştım" ifadelerini kullandı.

"10 GOL İYİ OLUR, 15 GOL ÇOK İYİ..."
Hedeflediği gol sayısı için Almeida, "10 gol iyi olur, 15 gol çok iyi" dedi.

Her şeyin en iyisini yapabileceğinin sözünü verebileceğini ifade eden Almeida, "Gol sayısı için söz veremem. Tek söz verebileceğim, burada çok iyi çalışacağım ve sahada her şeyimi bırakacağımdır. 10 gol atarsam iyi olur, 15 gol atarsam çok iyi olur. Her şeyin en iyisini yapacağıma söz verebilirim" diye konuştu.

"MOURİNHO'NUN BENİ İSTEDİĞİNİ BİLİYORDUM"
Beşiktaş'a transferinden önce kendisine birkaç teklifin daha olduğunu ancak siyah-beyazlı kulübü seçtiği için doğru bir karar verdiğini gördüğünü anlatan Almeida, "Önümde bu kararı almadan önce bir kaç opsiyon vardı. Bütün kararları kendim alıyorum. Şu anda aldığım kararın ne kadar doğru olduğunu daha iyi anlıyorum. Buraya geldiğim için, mutluyum. Burada olduğum süre içinde de elimden gelen her şeyin fazlasını yapacağım. Mourinho'nun beni istediğini biliyordum, kendisinin benim için ayrı bir yeri var. Ben onun sayesinde Porto'dan başlayarak üst seviyelere çıktım. Real Madrid'ten bana gelen resmi bir teklif yoktu, sadece Mourinho'nun beni istediğini biliyordum" dedi.

Tek santrfor oynamanın kendisi için bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sorulan Almeida, "Benim için zor bir şey değil. Porto'da ve Portekiz Milli Takımı'nda tek forvet oynadım. Sadece Werder Bremen'de iki forvet oynadım. Ancak önemli olan futbol oynayıp oynamadığımız. Benim için önemli olan futbol oynamak" diye konuştu.

Quaresma, Simao ve Fernandes ile birlikte oynadığını ancak Guti ile daha önce aynı takımda görev almadığını bildiren Almeida, "Bu takımı nasıl ileriye götürebileceğimiz ve neler yapabileceğimizin düşüncesindeyiz" dedi.

Türk Milli Takımı'nı çok iyi tanıdığını, kendileri için her zaman zor bir rakip anlamına geldiğini kaydeden Almeida, "Futbolcuların bir çoğu Avrupa'da iyi takımlarda oynuyor. Türkiye'de oynayan diğer önemli oyuncular da var. Türkiye liginin kolay geçeceğini düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Mesut Özil'in şu anda Almanya futbolunun en önemli oyuncusu olduğunu kaydeden Almeida, çok iyi arkadaş olduklarını belirterek, "Bu noktalarda olması beni çok sevindiriyor. Belki bir gün aynı soyunma odasını paylaşma şansını yakalarız" diye konuştu.

Beşiktaş'a gelmesinde Quaresma'nın daha çok etkili olduğunu anlatan Almeida, "Onunla uzun bir süre görüştüm. Gelmeden önce birçok Avrupa takımlarından teklifler vardı. Bunlardan birisi de Mourinho'nun istemesiyle Real Madrid'di. Her futbolcunun hayalidir, tabi ki benimde öyle bir hayalim var. Ancak buraya geldiğim için çok mutluyum. Doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Belki şartlar elverirse önümüzdeki yıllarda tekrar Real Madrid'e gitme gibi bir durum olursa konuşulur bunlar" dedi.

Simao'nun büyük bir lider olduğunu, Benfica, Portekiz Milli Takımı ve Atletico Madrid'te kaptanlık yaptığını anlatarak, "Herkesin ona çok büyük bir saygısı var. Saha içinde bize çok büyük liderlik yapacağını söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

"ALEX'İ DUYDUM.."
Ligdeki önemli rakiplerini ve Fenerbahçeli futbolcu Alex'i tanıyıp tanımadığı sorulan Almeida, "Alex'i duydum ama kişisel olarak kendisini tanımıyorum. Her ligde sizi zorlayacak rakipleriniz vardır. Ancak Beşiktaş kendinden sorumludur. Başka takımların ne yaptığı Beşiktaş'ı ilgilendirmez. Bizim yapmamız gereken kendi işimizi yapmak" şeklinde konuştu.
NTV Spor

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hay bu ALEX'i

Alex olmasa Bu Medya Ne yapacak?

ALEX i tanıyorum Çok Süper Futbolcu dese ne olur

ALEX i Tanımıyorum dese ne olur?

Acaba ALEX'e sordular mı? GUTİ yi SİMAO yu QUARESMA'yı Tanıyor muymuş?

Çocukça şeyler...

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Hay bu ALEX'i

Alex olmasa Bu Medya Ne yapacak?

ALEX i tanıyorum Çok Süper Futbolcu dese ne olur

ALEX i Tanımıyorum dese ne olur?

Acaba ALEX'e sordular mı? GUTİ yi SİMAO yu QUARESMA'yı Tanıyor muymuş?

Çocukça şeyler...
Aşırı kıskançlık da kötü. :D Bu da sporun magazinidir, ilgilenmezsen okuma gitsin. Ben öyle yapıyorum.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
üzerinde siyah-beyaz forma
elinde sarı-lacivert toplar
bi yerlere mesaj mı veriyor acaba :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157