Soru 10.600'e iPhone 12 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Hocam aklıma takılan tek konu 60Hz olması sizce büyük eksiklik mi? Telefonda oyun oynamıyorum onu da söyleyeyim mesela 60Hz yıllarca işimizi görür mü? Yoksa ön siparişte bile alabilirim iPhone 13'ü şu an.
Hocam 60hz android tarafında sıkıntı.İphone da 60hz akıcılık olarak gayet iyi.İphone 8 kullanıyorum.4 yaşındaki cihaz yağ gibi akıyor.İphone 8 in akıcı çalıştığı bir ortamda 13 ü konuşmaya gerek yok.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
iPhone 11 hariç 12 veya 13 alınabilir. 11 in tasarımı çok kaba ve kötü. Android de ise güzel alternatifler bulursun o fiyata.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Hocam 60hz android tarafında sıkıntı.İphone da 60hz akıcılık olarak gayet iyi.İphone 8 kullanıyorum.4 yaşındaki cihaz yağ gibi akıyor.İphone 8 in akıcı çalıştığı bir ortamda 13 ü konuşmaya gerek yok.
Hocam haklısın da burada inceleme yapılmış dk 7:13'de başlıyor izleyince ondan 60Hz sorun olur mu dedim..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam haklısın da burada inceleme yapılmış dk 7:13'de başlıyor izleyince ondan 60Hz sorun olur mu dedim..

60 Hz olması sorun değil. 120 Hz olması avantaj evet, ama bu 60 Hz kötü anlamına gelmiyor ki. O zaman bu zamana kadar üretilen 60 Hz tüm iPhone modellerini çöpe atalım.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Bir de sanırım iPhone 13'ün, 12'ye göre batarya performansı baya iyi olmuş RAM 4Gb ama A15 Bionic çok iyi tabii ki.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam sizce 13 serisinin kırılmaz cam ve kılıfları ne zaman piyasada olur şimdi alsak onları direkt takmam lazım öyle kullanamam. :D

Mesela şu şekilde kamera korumalı kılıflar güzel oluyor.

Spigen'de kılıflar gelmiş bile. Ekran koruyucu ile kamera lens koruyucu da gelir yakında muhtemelen. Ben kamera için şunlardan kullanıyorum çok iyiler.
Spigen'e gelirse Hepsiburada'ya da gelir. Black Friday zamanı yarı yarıya iniyor fiyatları ben öyle kılıf-ekran koruyucu-kamera koruyucu set almıştım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam aklıma takılan tek konu 60Hz olması sizce büyük eksiklik mi? Telefonda oyun oynamıyorum onu da söyleyeyim mesela 60Hz yıllarca işimizi görür mü? Yoksa ön siparişte bile alabilirim iPhone 13'ü şu an.
60hz iOS cihazlar, 120hz ekranlı cihazlar kadar olmasada iOS de 60hz bile gayet akıcı bir şekilde çalışıyor. Bence iPhone 13 ü alın, sizi hertürlü konuda mutlu edecektir.

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Sonra 10K verdiğin cihazda Xiaomi'nin arayüzü sebebiyle buglar yaşar, 2 güncellemede pil performansından yüzde 20 kayıp yaşarsın.
Mi10t pro kullanıyorum sürekli elimden düşmediği halde 1 günü deviriyor. Sadece arayüz problemi olduğu için dünya genelinde 3. Büyük telekomünikasyon şirketini karalamak ne kadar doğru???

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Alınmaz. Xiaomi mi 11 pro alınır mutlu olunur
Şakaysa komik değilse daha da komik. Bu mesajınız ile xiaomi fanboyu olduğunuzu bariz bir şekilde kanıtladınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi10t pro kullanıyorum sürekli elimden düşmediği halde 1 günü deviriyor. Sadece arayüz problemi olduğu için dünya genelinde 3. Büyük telekomünikasyon şirketini karalamak ne kadar doğru???
Karalamakmı? Arkadaşlar gerçeği yazmış. Xiaomi nin yazılım sorunlarının olduğunu herkes biliyor. Bu arada 3. büyük telekomünikasyon şirketi olması gerçekleri anlatmayacağız anlamına gelmiyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
E bu mantıktan gideceksek Apple dünyanın en değerli şirketi. Hiçbir şey demeyelim herkes direkt Apple alsın. Arayüzünde saçma sapan buglar var ve yeni güncellemeler ile başka bugların gelmeyeceğinin garantisi yok. Çin'e ve globale de farklı ROM'lar vermesi ve bu ROM'lar arasında kararlılık ve pil tüketimi konularında büyük farklar olması da cabası.

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
E bu mantıktan gideceksek Apple dünyanın en değerli şirketi. Hiçbir şey demeyelim herkes direkt Apple alsın. Arayüzünde saçma sapan buglar var ve yeni güncellemeler ile başka bugların gelmeyeceğinin garantisi yok. Çin'e ve globale de farklı ROM'lar vermesi ve bu ROM'lar arasında kararlılık ve pil tüketimi konularında büyük farklar olması da cabası.
Arayüz de problem yaşanıyor haklısınız ama 60 kişilik Pioneer grup kuruldu ve MIUI 13 ü beklemek daha sağlıklı konuşmamızı sağlar diye düşünüyorum. 4 saat te %15 civarı pil kullanmış tel hiç elimden düşmedi böyle iPhone veya Samsung Var mı? Xiaomi yi karalamaktan vazgeçin ayrıca ben fanboy felan değilim onu da ilave edeyim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arayüz de problem yaşanıyor haklısınız ama 60 kişilik Pioneer grup kuruldu ve MIUI 13 ü beklemek daha sağlıklı konuşmamızı sağlar diye düşünüyorum. 4 saat te %15 civarı pil kullanmış tel hiç elimden düşmedi böyle iPhone veya Samsung Var mı? Xiaomi yi karalamaktan vazgeçin ayrıca ben fanboy felan değilim onu da ilave edeyim
Yahu ben arayüzde bug var diyorum. Sen arayüzde problem yaşanıyor demene ve bunu kabul etmene rağmen karalamaktan vazgeçin diyorsun. Xiaomi kullanıcıların verilerini satıyor gibi kantısız bir şey demedim ki arkadaşım ne karlamasından bahsediyorsun anlamıyorum. Doğru neyse onu söyledik. Mışla muşla olacak iş değil 2-3 senedir her güncellemede arayüzü düzeltecek güya Xiaomi ama hiçbir ilerleme göremedik maalesef. İki MIUI güncellemesi al ondan sonra göreceğim ben o pili :)

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Yahu ben arayüzde bug var diyorum. Sen arayüzde problem yaşanıyor demene ve bunu kabul etmene rağmen karalamaktan vazgeçin diyorsun. Xiaomi kullanıcıların verilerini satıyor gibi kantısız bir şey demedim ki arkadaşım ne karlamasından bahsediyorsun anlamıyorum. Doğru neyse onu söyledik. Mışla muşla olacak iş değil 2-3 senedir her güncellemede arayüzü düzeltecek güya Xiaomi ama hiçbir ilerleme göremedik maalesef. İki MIUI güncellemesi al ondan sonra göreceğim ben o pili :)
haklısın 3 yıldır stabil yazılım yapamadılar. mıuı 13 gelsin buradan gözlemlerimi paylaşacağım. Ama 6500 tl ye şuan alınacak başka cihaz yok mi10t pro seviyesinde