1 Yıldır uzamıyorum ama ?

Bu konuyu okuyanlar

Jupıter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak kardeşim yaşına göre boyun zaten iyi 20 e kadar uzarsın eger sigara içersen,halter sporu yaparsan,gelişime engelliyen şeyler yaparsan boy çok uzamas bunlardan uzak dur...masturbasyon etkilemes bunlar hep hurafe senin yaşındaki gençleri sulandırıyorlar aklını eger öyle birşey olsaydı benim boyum bu kadar olmazdı :D sebze ye demir al protein al basket oyna sağlıklı beslen en az 1-76,1-77 olursun tabi dediğim gibi senin elinde birazda saglıklı beslenme çok önemli....
ya dediğim gibi okul tam gün zaman yok basketbol kursuna tek oynama olanağım okul ayrıca okulda yüzebilirim de onlar da faydalı olur mu ?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Jupıter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boya etki eden en büyük faktör uykudur. gece en az 6 saat ve öğleden sonra 1-2 saatlik uyku çok büyük katkı sağlar. ayrıca vücutta yağ ne kadar fazlaysa boy uzaması da o kadar az olur. düzenli spor yapmanızı da tavsiye ederim
1 yıldır uzamama nedene mi düşünürken hayatımda değiştirdiğim bir şey geldi aklıma çeşme suyu yerine(temiz) dağdan gelen yumuşak su içmeye başladık çeşme suyu serttir kalsiyim açısından zengindir yumuşak şu ise kalsiyim açısından düşüktür bu yüzden olabilir mi ?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
1 yıldır uzamama nedene mi düşünürken hayatımda değiştirdiğim bir şey geldi aklıma çeşme suyu yerine(temiz) dağdan gelen yumuşak su içmeye başladık çeşme suyu serttir kalsiyim açısından zengindir yumuşak şu ise kalsiyim açısından düşüktür bu yüzden olabilir mi ?

çok evham yapıyorsun. her sene düzenli uzayacaksın diye bi şey yok :) kaldı ki asıl boy atma zamanın 16, 17, 18 yaşların. 22 yaşına kadar da devam eder :) akışına bırak. dengeli beslen, düzenli uyu, sporunu yap gerisi gelir zaten:)

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
@Jupıter bende seninle aynı yaştayım benimde 1 yıldır falan uzamıyor boyum bende dert etmeye başlamıştım. Bu arada boyunda ne varda ben o boya ulaşırsam şükredeceğim valla. :D (Boyum 1.65 - 1.68 olması lazım.:p)

marslan1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaş 16 Boy 185 artık dursun istiyorum ama hala uzuyorum sanırım

Jupıter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok evham yapıyorsun. her sene düzenli uzayacaksın diye bi şey yok :) kaldı ki asıl boy atma zamanın 16, 17, 18 yaşların. 22 yaşına kadar da devam eder :) akışına bırak. dengeli beslen, düzenli uyu, sporunu yap gerisi gelir zaten:)
mast. sıklığı ne olmalı peki ben çok yapan hergün yapan bir insandım şimdi bıraktım birden 4-5 gündür yapmıyorum 2haftada 1 falan düşünyorum birden bırakmanın zararı var mıdır ?

basketci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu özetliyorum ;

1-Boy uzamasının en büyük etkeni genetiktir anne ve babasınız kısaysa uzun olmayı beklemeyin.
2-Kemik gelişimini durduracak şeyler yapmayın.Örneğin fitnessta çok ağır kilolar ile çalışmak gibi.
3-Süt ve süt ürünlerini her gün düzenli bir şekilde tüketin.Arada bir balık-et yemeye çalışın.
4-Kemik gelişimini destekleyin örneğin basketbol,yüzme vs (futbol oynamak gelişimi desteklemek aksine kısa kalırsınız.)
5-Düzenli uyuyun ve derin uyku zamanını asla kaçırmayın.