Soru 1 TB SSD önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Merhaba. İyi bayramlar herkese. SSD için maksimum 2000 TL bütçe ve 1 TB SSD kapasiteli uzun süre götürecek SSD alacağım. SSD önerileriniz nelerdir.
Lenovo Ideapad 320-15IKB 81BT dizüstü bilgisayar için alacağım.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
ETS 2, vs oyunlarda da performans eksiği yaşamam değil mi?
Hayır, sorun yaşacağını sanmıyorum. Önerdiği SSD gayet iyi bence. Bende de Samsung 970 Evo Plus modeli var ama 250 GB boyutu. Biraz bütçeni zorlar ama istersen ona da bakabilirsin. 1 TB olanları 2.000 / 2.200 TL gibi fiyatlarda şu an.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Hayır, sorun yaşacağını sanmıyorum. Önerdiği SSD gayet iyi bence. Bende de Samsung 970 Evo Plus modeli var ama 250 GB boyutu. Biraz bütçeni zorlar ama istersen ona da bakabilirsin. 1 TB olanları 2.000 / 2.200 TL gibi fiyatlarda şu an.
Hocam SSD ile beraber RAM ve Bilgisayar sökmek için tornavida seti alacağım. Maksimum hepsi için 3000 TL ayırdım. Önerdiğiniz M.2 SSD benim dizüstü için uygun değil zaten.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Hocam SSD ile beraber RAM ve Bilgisayar sökmek için tornavida seti alacağım. Maksimum hepsi için 3000 TL ayırdım. Önerdiğiniz M.2 SSD benim dizüstü için uygun değil zaten.
O zaman zorlar bütçeni, bence hiç bulaşma. Dediğim gibi, 870 Evo Plus olanı da gayet iyi ve fazlasıyla yeterli de gelecektir. Fakat geri kalan 800 TL , RAM ve tornavida seti için yeterli olur mu emin değilim. Onların da fiyatını araştır ve ona göre SSD ye bak bence.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
O zaman zorlar bütçeni, bence hiç bulaşma. Dediğim gibi, 870 Evo Plus olanı da gayet iyi ve fazlasıyla yeterli de gelecektir. Fakat geri kalan 800 TL , RAM ve tornavida seti için yeterli olur mu emin değilim. Onların da fiyatını araştır ve ona göre SSD ye bak bence.
SSD 1730 TL tuttu. En az 1200 TL kaldı. Şimdi RAM konusu açacağım oradan belli olur. 970 Evo Plus iyi ama benim bilgisayar SATA SSD girişli yoksa NVMe SATA SSD kıyasla baya performanslı. Yeter bütçe büyük ihtimal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu RAM uygun mu fiyatı da iyi RAM miktarı da iyi çünkü.

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
SSD 1730 TL tuttu. En az 1200 TL kaldı. Şimdi RAM konusu açacağım oradan belli olur. 970 Evo Plus iyi ama benim bilgisayar SATA SSD girişli yoksa NVMe SATA SSD kıyasla baya performanslı. Yeter bütçe büyük ihtimal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu RAM uygun mu fiyatı da iyi RAM miktarı da iyi çünkü.

İlla o SSD'yi almak zorunda değilsin. Bütçen yetmezse bunu al:

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
İlla o SSD'yi almak zorunda değilsin. Bütçen yetmezse bunu al:

Bütçe yetiyor. Teşekkürler. Zaten SATA SSD girişi var NWme SSD girişi yok bilgisayarda. Bir tane RAM buldum o uygun mu?

Son mesajlar